folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türkiyenin Bor Madenleri Ve Amerika Hakkındaki İddia

Türkiyenin Bor Madenleri Ve Amerika Hakkındaki İddia

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    20 sene sonra türkiye F16 larını neyle kaldırcak a.k borla bor' u vercekler ABD ye s.. tutcaz Allah belasını versin bu BOr u ABD ye verenlerin..a.k hepsinin vermeyin kendimiz çıkaralım..

Bu Konu üniversitede benim Arastırma konum idi..Çıkan matematiksel değerleri görseydiniz aklınızı oynatırdınız yazık çok yazık a.k
    :((((((((((((

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    ak böle mantıkmı var satalım diyor herif. Şimdiye kadar yapamadıysalar bundan sonra yapan olur sanki sonuna kadar böle devam etcek hiç paramız olmayacak sanki ilerde yapan olur benım ulkem ısletır benım ulkem yukselır niye elın p*cıne satayımkı onlar an.... nin aını yalasınlar dursunlar onlardan bize ne ak

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek
    arkadasim petrolu cikarmiyoruz cunki salak ligimizdan degil coook yanlis biliyorsun

ben kusadasinda bir muhendisle konustum restuarantta adam dediki siz turkler cok akillisiniz neden dedim sahhitoldum petrol buldunuz ama cikarmadiniz ustunu beton dokup tibayla kapadiniz sonra haritada isaretlediniz yerini gelecek icin ama tabi bazi arkadaslar salakliktan sansin dursun yani

Ataturkun bir lafi vardi sanirim tam yalan olmasinda hatirladigimkadariyla Ataturk halka belli birsure tam hatirlamiyorum petrola dokunmayin demisti ileriyi taa ozamandan gormus biz okadar salak degiliz siz buulkeyi yonetmek kolaymi saniyorsunuz buvatani yonetmeyi haahh ustumuzde okadar baski var dunya politikasi diye birsey var simdi biz petrolumuzu cikarsak dahami iyi olur yoksa 40 50 yil sonra cikarsakmi baktik petrol azaldi sagda solda fiyatlar artti cikaririz

Turkiyenin maddi gucu olsa daha neler yapilir en basiti okadar akarsuyumuz var kurun hepsinin onune baraji elektirik uretsin birakin yurt disindan elektirik almayi satariz bile bazi seyler karsilikli oluyor birde dunya oyle bir hale gelmiski kafa yorsaniz adam delilir ne duzan bazliklar donuyor

amerika sirf iraktaki petrol icin kendi 2 kuleleriniyikti insanlarini oldurdu afganistanda petrol varsandi oyuzdengirdi ama babayi aldi simdi biz petrolu cikarsak bunlar bizede cullanir a q herseyi basitten almayin

halkimin insanida salak degildir ama iste bazi dis gucler bazi durumlar olumsuzluklar elimizi kolumuzu bagliyor

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    tamam salak değiliz belki ama bu petrolü ileride çıkarmaya kalkarsak ve o zaman da ekonomimiz ve savaş gücümüz iyi olmazsa yine başımıza amerika denen kan emiciler üşüşecek yani demek istediğim çok sağlam bir dış politika izlememiz gerekiyor madenlerimizi kimseye kaptırmayalım.Tamam bu bir mail ben de bu tür maillere inanmam ama buna benzer bir konu daha önce de kulağıma geldi alperin dediği gibi bor madeni şu anda çok ucuza amerikaya satılıyor bu doğru ama merak ettim bu etibank olayı doğrumudur diye bir sorayım herkesi bir yoklayayım dedim.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    arkadaşlarım, ben bu konuda tek ama tek birşey söylemek istiyorum.
    Eğer Gerçekten isteyipte Bor Madenlerini işletme projesi başlatırsak 3 senedede olsa 5 senede olsa mutlaka bitirilir ve Türkiye'de de bor işlenmeye ve bor'un ihracatına ve kullanımına başlanır. Yani işletemiyoruz, yapamıyoruz, olmaz gibi sözler kullanılıyor sürekli bütün forumlarda ama hikaye bunlar. Lütfen biraz daha olumlu yaklaşın.

Birilerinin bildiği bişeyler var emin olun

Düşünüyorum, o halde varım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek
    ben seyde duymustu avrupay di almanyami neydi demir yollarinin gelsitirilmesini engelliyolarmis bizde bu yuzden kara yollarini gelistirince daha cok araba gereksimi duyuyoruz ve bunlarin yedek parcalarini cartu curtu almanyadan filan aliyoruz bunun icin demiryollarinin gelistirilmesi bazi ulkeler tarafindan engelleniyor diye duymustum bir antlasma vardi sanirim yalanci cikmayimda duyali epey olu

yani bazi dis gucler elimizi kolumuzu bagliyor ve bise yapamiyoruz neden yapamiyoruz anlamiyorum o guc bizde yokmu

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    firuz20
    firuz20's avatar
    Erkek
    daha makul bi fiyata satılmasında sakınca yoktur bence..

Credo quia absurdum!!Entropy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    siktiret yav avrupalının bokunu yemeye alıştık zaten a.k Türkiyede onu işleyecek kafa nerde a.k gelen koyuyor giden koyuyor.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neron
    neron's avatar
    Erkek
    3 sayfa yazı yazılmış ama kimse etibankın kaç yıl önce batarak halk banka bağlandığını yazmamış..
    Bu kadar post kasacağınıza sokağa çıkıp bakın etibank var mı diye :)
    Bu bor madenlerininde lafı edildiği kadar değerli olduğuna pek inanmıyom o da ayrı mesele..

No Pasaran...
Toplam Hit: 6243 Toplam Mesaj: 30