Türkiyenin Yazılımdaki Yeri?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

sfs diye bir şirket var sigorta şirketlerine yazılım yapıyorlar adamlar hindistana yazılım sattılar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

wert: Hocam bilgisayarcının matematik bilmesi gerekmediğini şiddetle savunanlarındanım. Ben matematiğin fazla detayını anlamam. Fakat yanıma sadece fizik/geometri/matematik bilen bir danışman ver, ufak capta bide versen 3d Max ayarında iyi bi proje çıkarabilirim. (tabi 3-5 ayda değil)

Danışmansızda basit bir 3D modeller çıkarırım ama çok iyi olmaz

olay sadece ordaki formülü bilmede değil hocam. bi sistemi (oyun da olabilir, çizim programı da) hızlandırmaya / iyileştirmeye çalışırken neyi nerede kullanabileceğini ve bi denklemi değiştirdiğinde neler elde edebileceğini de iyi bilmen gerekiyor. yok ben danışmana o şekilde sorarım algoritmamı gösteririm dersen zaten o projeyi tek değil iki kişi yapmış olursun bence.

. . .. . ... .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Türkiyede bide KDV sorunu var.

Bişey alıp satmıyor, üretiyorsanız herşey kar görünüyor.

%18 KDV nin üzerine %40 a varan gelir vergisi biniyor.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Entegratör diye geçinen ve kamu kuruluşlarına ve özel sektöre yazılım yapan, yazılımcı diye geçinen bir çok firma var.

Ama yaptıkları belli frameworkler ve API'ları kullanmaktan başka bir şey değil.

Bu frameworklerin özelliklerinin dışında birşey istedin mi afallayıp imkansızmış gibi bakıyorlar.

Yani bir framework yazacak, bir yazılım geçmişi olacak-kendi API'larını kullanacak firma sayısız çok azdır muhtemelen, bana henüz denk gelmedi.

Çoğu hazırcı, armut piş ağzıma düş modundalar. 

Üretim yok vesselam, bu işte bile tüketim var.

MaviEkran tarafından 10/Oca/13 16:58 tarihinde düzenlenmiştir

Blue Screen of Death
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Türkiyede bide KDV sorunu var.

Bişey alıp satmıyor, üretiyorsanız herşey kar görünüyor.

%18 KDV nin üzerine %40 a varan gelir vergisi biniyor.

Bu çok tuhafıma gitti bak.Yazılımın metresi kaça muhabbetinin yeri ayrı tabi :D

arbeit macht frei
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Allah var şimdi çok iyi muhasebe programı yazarız. O kadar iyi yazarız ki program kodlarının karakter sayısından daha çok karakter sayısı içeren kullanım kılavuzlarını da yanında hediye ederiz. Eğitimlerini veririz, dünyanın da parasına bi' bokmuş gibi satarız.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

ferruh mavituna var mavituna security adi altinda guvenlik yazilimlari uretiyor

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

wert: Hocam bilgisayarcının matematik bilmesi gerekmediğini şiddetle savunanlarındanım. Ben matematiğin fazla detayını anlamam. Fakat yanıma sadece fizik/geometri/matematik bilen bir danışman ver, ufak capta bide versen 3d Max ayarında iyi bi proje çıkarabilirim. (tabi 3-5 ayda değil)

Danışmansızda basit bir 3D modeller çıkarırım ama çok iyi olmaz

şeyh daha öncede kınadım şimdide kınıyorum ki son cümlende çok iyi olmayacağını söylemişsin zaten :))

sence bir projenin çalışması mı daha önemli yoksa stabil çalışması mı ? 

sap mesela bende karşıyım fakat o kadar güzel organize edilmiş (ki yöneylem araştırması bu noktada çok etkindir) çok stabil çalıştığı için şirketler gereğinden fazla masraf harcıyorlar 

matematik kelime anlamıyla toplama çıkarma gibi gelebilir akla ama bütünün iyi çalışabilmesi için tüm parçaların stabil çalışması gerekir

Si vis pacem para bellum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

Onlar üretir, bizler kullanırız; genç yetenekler çıkartır ve o genç yetenekleri bitmeyen okullarda harcarız..

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
Toplam Hit: 3376 Toplam Mesaj: 40