Türklerin Diyalog Farklılıkları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aryan
    Aryan's avatar
    Erkek

HEr şeyden önce az  gevşeyin

Amerikan: nasil gidiyor mike...? Turk: napiyon lan? Amerikan: korkarim seni oldurecegim! Turk: salavat getir pezevenk! Amerikan: oov dostum hic cool olmamissin. Turk: bu ne lan g*tüme benzemissin. Amerikan: hey steve, neden kendine bir icki koymuyosun? Turk: la suleyman, kap iki bira gel bakim hemen! Amerikan: lanet olsun sana christine! Turk: allah belani versin nurcan! Amerikan: tanri askina brad kes sesini artik! Turk: allahim sen bana sabir ver, sus lan yeter! Elimde kalcan... Amerikan: aman tanrim simdi napicaz?!? Turk: haaaSktirrrr S*çTk.!! Amerikan: help me please... Turk: la bi baksana la!!! Amerikan: ne derler bilirsin jack, hayat beklenmedik surprizlerle doludur... Turk: valla oglum bir soz var hani, kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek... 2 AMERİKALININ konuşması; Amerikan 1: dante'nin bu kitabini okudun mu micheal? Amerikan 2: aaa evet , gercekten edebi degeri olan bir calisma. Buna karşılık 2 TURKUN konuşması; Turk 1: abi da vinci sifresini okudum super! Turk 2: lan birak! iyice entel dantel oldun ! Layt herif !! Amerikan:: hey jerry gel pizza ye dostum... Turk: sülo gel lan buraya mis gibi menemen yaptik... Amerikan: FBI... bir kac soru sorabilir miyim? Turk: polis! nerdeydin lan dun esek herif? Amerikan: (ses cikarmadan el işaretiyle) sen oraya sen buraya sessiz olun... Turk: Dagiliyoruz. haydaaaaaaaaa! !!

Başka fikri olan varsa eklesin lütfen arşive atcam :)

Sigarayı bıraksam diyorum; tamamen sana başlasam... Sen daha çabuk bitirirsin işimi, böyle çok yavaş ölüyorum... // üzüldüm ben; üzdü
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

keske madde madde duzenleseydın alt alta..   okunası bır sey fakat ıc ıce olunca bıraz karısıyor. (öneri)

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aryan
    Aryan's avatar
    Erkek

kady bunu yazdı:
    -----------------------------

keske madde madde duzenleseydın alt alta..   okunası bır sey fakat ıc ıce olunca bıraz karısıyor. (öneri)

kopyala yapştır yaptrığım için öle. koptum ya o yüzden acelden attım öle :)

Sigarayı bıraksam diyorum; tamamen sana başlasam... Sen daha çabuk bitirirsin işimi, böyle çok yavaş ölüyorum... // üzüldüm ben; üzdü
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chass
    Chass's avatar
    Erkek

süpermiş:))

Sanat için soyunana alkış tutan eller allah için kapanana neden zulmeder...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

güzelmiş de , lanet olası diye o alıntı türkçe düblajlı filmleren

gerçekte Ana.. sk.m  dio ama türkçeye seni lanet olası pislik =)

diğer türlü de türkiye de argoyu biz mecaz anlamlı olarak normal konuşmada kullanıyoruz ibne herif naber ?

gibi , bu samimiyetten geliyor çoğu aşağılama değil.

ama onlarda tam tersi konuşmalarında please tnx gibi herşeyin sonuna yada başına ekliyorlar sora bize onlar kültürlüymüş gibi gelio

kültürlülük deil aslında kültür farkı bu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

en iyileri

-Amerikan: ne derler bilirsin jack, hayat beklenmedik surprizlerle doludur...

-Turk: valla oglum bir soz var hani, kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek...

*

-Amerikan: (ses cikarmadan el işaretiyle) sen oraya sen buraya sessiz olun...

-Turk: Dagiliyoruz. haydaaaaaaaaa! !!

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aryan
    Aryan's avatar
    Erkek

RaAmLis bunu yazdı:

en iyileri

-Amerikan: ne derler bilirsin jack, hayat beklenmedik surprizlerle doludur...

-Turk: valla oglum bir soz var hani, kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek...

*

-Amerikan: (ses cikarmadan el işaretiyle) sen oraya sen buraya sessiz olun...

-Turk: Dagiliyoruz. haydaaaaaaaaa! !!

yalnız ben bizimkilri onalra değişmem  çook orjinaliz arkadaşş

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Nefret ederim ezelden beri ingilizce derslerinde listening bölümü vardır. Sanki oturduğu yerde kırılıyormuş gibi sesler..

Oh ! no felan :S

Ben hep uyudum , hoca soru sorduğunda cevap veremiyorum deyip oturdum ingilizce derslerinde..

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

amerikan : benim tek sorunum senin lanet olasi beyaz kicinla !

turk : gel bura irkini tiktigim

"Hayatta en acikli sey, bir insanin, problemin kendinden kaynaklandigini gorememesidir." Carl Gustav Jung
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Malbey31
    Malbey31's avatar
    Erkek

Amerikan: help me please... Turk: la bi baksana la!!  buda güsel :D

Gebermeden Gidecise..
Toplam Hit: 1817 Toplam Mesaj: 10