folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Türklerin Kullandığı Savaş Gereçleri

Türklerin Kullandığı Savaş Gereçleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Merhaba okul sunumum için Türklerin kullandığı savaş aletlerini tanıtmam gerek en az 15 tane olması gerekiyormuş bende şuan 11-12 tane var elinde bunları ödev için yaptıran vs varsa para ile satın almak isterim 

eğer yoksa cnc tarzı makinelerle sanırım yapılıyormuş yardımcı olacak mürid var ise yardımını bekliyorum

No way out
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Ne okuyorsun?

tahribat.com a can feda
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı

Ne okuyorsun?

Lise son sınıfım hocam

No way out
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Güzel ödev ya iyi bir lisedesin yahut iyi bir hocan var. 

Orijinal bir savaş gereci kısa yayları uzatmak için kullanılan bir aparat var fakat nereden biliyorum bilmiyorum. Belki http://www.kitapyurdu.com/kitap/turk-okculugu/146990.html bu kitapta olabilir. Bizimkiler karşı tarafa göre uzun ok kullanıyormuş, düşmandan gelen kısa standartlı okları tekrar kullanabilmek için öyle bir aparat geliştirmişler. Sen elindekileri yaz biz de bilgilenelim. Ne zevkli iş, usulüne göre yaparsan evlendiğinde vitrine koyarsın.

tahribat.com a can feda
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı

Güzel ödev ya iyi bir lisedesin yahut iyi bir hocan var. 

Orijinal bir savaş gereci kısa yayları uzatmak için kullanılan bir aparat var fakat nereden biliyorum bilmiyorum. Belki http://www.kitapyurdu.com/kitap/turk-okculugu/146990.html bu kitapta olabilir. Bizimkiler karşı tarafa göre uzun ok kullanıyormuş, düşmandan gelen kısa standartlı okları tekrar kullanabilmek için öyle bir aparat geliştirmişler. Sen elindekileri yaz biz de bilgilenelim. Ne zevkli iş, usulüne göre yaparsan evlendiğinde vitrine koyarsın.

hocam benim edindiğim bilgiye göre bizimkiler bi ok atıcı yapıyor bunada navek diyorlar navek atılan okun düşman tarafından geri atılmaması için kullanılan stratejik bir alet oluyor kısa oku uzun boruya takarak düşmana fırlatan böylece navek yardımı olmadan herhangi bir yay ile geri atılmazdı navek ''düzgün ok' anlamına da geliyor 

iyi bir lisede sayılırım hocamızda çok iyi ikimizde tarihe karşı ilgili olunca beni proje başkanı seçti :) 

No way out
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vesselam
    vesselam's avatar
    Erkek

bizim oku tutuşumuz farklı diye hatırlıyorum ve böyle bi, yazı buldum konuyla direk halakalı değil ama arastırmana katkı saglayacagı kesin

https://tr-tr.facebook.com/notes/%C3%BClk%C3%BCc%C3%BC/t%C3%BCrklerin-ok-at%C4%B1%C5%9F-%C5%9Fekilleri/201659296540333/

Telegram @WVesselam
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Kontrol etmedim ama, Oktan(yada Ökten) Keleş, isim soyisimli biri, ekranlarda (haberTürk`de)vaktiyle SavaşGereçleri hakkında, birşeyler anlatmıştı, diye hatırlıyorum.

bu aralar, kanallar arasında yine dolaşırken, Bu o.keleş ile NamıkKemalZeybek`i (eski bakanlardan biri sanırım) , Uydudaki KültürTV kanalında ( KısaAdı Krt) program yaparken , gördüm. Muhtemel HaftaSonu öğleden sonra vakitleriydi.

bu O.Keleş`in 1-2 kitabı olduğunu hatırlıyor gibiyim.

belki de yanlış hatırlıyorum: Türklerin kullandıkları müzik aletleri hakkında da olabilir. ^^D`)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1208 Toplam Mesaj: 7
türklerin silahları