Türknet DNS Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Selamlar,

Yakın zamanda TürkNet bağlattım eve. Aşamalar;

1. En başta vdsl modemim olmadığı için adsl modem taktım çalışmadı. Aradım söyledim elemanlara hemen telefonda tık diye adsl e geçidiler modem çalıştı. Fakat mesela cep telefonumdan wifi ye bağlanıyorum ama bazı sayfalara erişemiyordum. DNS bulunamadı vs.. gibi bir hata veriyordu. Pek dikkate almadım nasıl olsa vdsl e geçince düzelir diye (ne alakaysa öyle düşündüm o an)

2. Sonra vdsl modem aldım. Aradım bunları dedim vdsl e geçin. Nerden dedim, vdsl e geçmesi 4-5 gün sürdü. Dün itibariyle vdsl modemi taktım çalışıyor ama hız yine adsl gibi. 14-15 mbit. Olması gereken 35 mbit. Aradım söyledim dedim vdsl modem tamam taktım çalışıyor ama hız yavaş. Online işlem merkezinde de 16 mbit görüyorum dedim. Kayıt açtık bakacağız dediler. Hız için bekliyorum.

3. Fakaatt hala dns sorunu mevcut. Yeni modemi taktım Tp Link td-w9970. Ama Dns sorunu devam ediyor. Demekki modemden değilmiş sorun. Bu dns sorun olayı nerden kaynaklanıyor. Bilen varsa yeşillendirirse sevinirim. Hem benzer sorunu yaşayan marabaya da faydası olur :)

JOE tarafından 21/Eyl/17 12:04 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Modem üzerindeki değerleri yazar mısın hocam?

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Modem üzerindeki değerleri yazar mısın hocam?

Hocam şuan işteyim. Eve geçince yazarım.

Ne olması gerekiyor?

Biz mi müdahale etmemiz lazım dns e?

Not late for nothing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

DNS değilde hat değerlerinden problem çıkıyor bu konuda. Başıma geldi daha önce. TT gelip müdahale ediyor kutuda.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 1511 Toplam Mesaj: 4
türknet dns türknet vdsl türknet