folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türknetle Bitmek Bilmeyen Sorunum

Türknetle Bitmek Bilmeyen Sorunum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

sıkıntı ttnet kaynaklı turknet kaynaklı değil yanlış yere sövüyosun

problemin çözümü ttnet saha ekibinden adam bulup cebine 200 tl koyup kabloları düzeltmesi

ha kutuda problem varsa pek çözüm yok gibi

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    Foxxxxxx bunu yazdı

Ocak ayında başlayan problemler bitmek bilmedi yapmadığım aramadığım şey kalmadı

Ankastre kutularına modem bagladım ay sorun bina içi tesisat değiştirdim yekpare nexans kablo çektim nafile

Ulaşabildigim herkese ulaştım sonuç sıfır. Anlamadığım bu memlekette çözüm odaklı çalışan bir kurum olmaz mı? Yok!

Çünkü adamlar kesiliyor mu internetin düşür hızı kullansın ulan net hızını düşünüyorsun aldıgın parayıda öyle alsana

Yok parada en ufak bir azalma yok olamaz  

Bu problemi çok yaşadım aga burayada linki koyuyorum cıldırmamak içten bile değil 

https://youtu.be/vp6ztbIaWS4

Şu anki hızım

Hacı çözümün bende

Bu arayüzü görür görmez modemin 9970 mi diye baktım evet

Benim yazdığım birisi daha vardı 

DH de konuları var

Bu 9970 ler sıkıntılı birinden airties modem bul dene 10 yıllık modem taktik çatır çatır çalıştı ben ise 2 yıl boşuna bu sorunu çektim

Bilgin olsun

Denemediğim modem türü kalmadı huwaiyi Asus n16 denedim sonuç hep aynı modemle alakası yok 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

problemin çözümü ttnet saha ekibinden adam bulup cebine 200 tl koyup kabloları düzeltmesi

Tt saha elemanlarının hepsini tanıyorum 1 km hattı regletleri yeniden çaktılar sonuç değişmedi ben elektrikçiyim onların benle benim onlarla hep işim 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ErQun
    ErQun's avatar
    Erkek
    Foxxxxxx bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Tt saha elemanlarının hepsini tanıyorum 1 km hattı regletleri yeniden çaktılar sonuç değişmedi ben elektrikçiyim onların benle benim onlarla hep işim 

SNR marjın download bacağında 7.4 db. xdsl kartlarında 10 db altında SNR değeri aldığında sürekli kopmalar yaşarsın. mesafende varmış. şimdi direklerden alıyorsan ve tampon kutu varsa arada bağlantı bacaklarından dolayı biraz fazla kaybın olur. hat kapasiten çok düşük. ben böyle durumlarda SNR db'sine göre en düşük vdsl(16mb-24mb) paketine geçerek(tabi ttnet kullanan müşterilerimde) sorunu halletmeye çalışıyorum ve genelde sorun hallolmuş oluyor.örneğin: 16mb adsl kullanıp snr değeri 8,5-9,4 gibi olan bir yerde 24 vdsl e geçiş yaptırdğımda 15-18 db bacak değerleri ve 38 mb e kadar download bacagında kapasite görebiliyorum. çünkü vdsl kartın adsl karta göre aboneye gönderdiği sinyal daha güçlü o yüzden SNR değerleri mevcut adsl e göre daha yüksek gelmekte. 

başka türlü bulundugun binada ya da varsa yan apartmanda internet kullanıdığını düşündüğü birilerini internetaltyapisorgulama.com dan türktelekom tab'ından tam adresi girip kullanan birisi olup olmadığını ekrana gelen kapı numarası ve daire numarasını deneyerek altyapı kapasitesini görebilirsin.  bu arada ttnet tarafında saha ekiplerinin başındaki kişinin ekranında, kullandığın hattın portuna girdiği zaman kablo mesafesi ve kapasite tam olarak yazmakta. tabi dediğim gibi port vdsl olsa daha farklı çıkacaktır. turknette bildiğim kadarı ile 35 mb ve 75 mb hız profili olması lazım. vdsl 16 yada 24 mb olsaydı denenebilirdi.

Bazen ne kadar az bakarsan, o kadar çok görürsün!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

benimde bağlantı kurulmuyordu.sürekli mesaj,sürekli arıza kaydı.cevap ise modemin sorunlu.....3 gün uğraştırdı doğru hatırlıyorsam. aklıma esiverdi kaspersky devredışı bırakınca bağlantı kuruldu.sonra kopma sorunları başladı  modemim dsl-224 netten yorumları okuyunca öğrendikki modem sorunlu.dün akşam bir kez dsha emin oldum aşırı pingleme oluncada net kopuyor.windıws update çalışıncada kopmalar oluyor.ysni sözün özü turknet te pek problem olmaz bugüne kadar bunu gördüm.ha dersinki turk telekom kaynaklı inanırım......

mademki türksün systeme göster ürksün
Toplam Hit: 12831 Toplam Mesaj: 17
türknet kopma türknet hız problemi türknet