Tutabilecek Bir İş Fikri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

merhaba müritler bildiğiniz gibi taşınma dönemi başladı benimde aklıma ücretli kartonlayıcılar geldi diyelim 3 kişi gidip evin eşyalarını kartonlayıp ücret alabilirsiniz karton koli bandı falan size dahil olursa daha yüksek bir ücret talep edebilirsiniz malum bayanların en çok nefret ettiği şey taşınma birde facebook üzerinden reklam yaptımmı işiniz tutar daha sonra internet üzerinden bu işi yürütüp dahada yürüyebilirsiniz fikir bana ait :) yorumlarınızı bekliyorum 

No way out
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

merhaba müritler bildiğiniz gibi taşınma dönemi başladı benimde aklıma ücretli kartonlayıcılar geldi diyelim 3 kişi gidip evin eşyalarını kartonlayıp ücret alabilirsiniz karton koli bandı falan size dahil olursa daha yüksek bir ücret talep edebilirsiniz malum bayanların en çok nefret ettiği şey taşınma birde facebook üzerinden reklam yaptımmı işiniz tutar daha sonra internet üzerinden bu işi yürütüp dahada yürüyebilirsiniz fikir bana ait :) yorumlarınızı bekliyorum 

Daha markalaşmış nakliyeciler eşyaları paketliyor hatta yeni haneye paketleri önceki evdeki gibi yerleştiriyorlar. Tabi fiyatları biraz daha tuzlu oluyor. Bunu tercih eden size para vermez.

Bunun dışında bunu tercih etmeyenler daha makul hatta adı sanı bile olmayan nakliyecilere iş veren insanlar genelde ekonomik kaygı duyuyorlar. Bu hizmeti yapanlar da genelde en temel fiyata nakil yapıyorlar. Taşıtmayı 20-30 lira yevmiye verip kahvehanede vs. takılan rastgele insanlara yaptırıyorlar. Bu sebeple bu insanların ekstradan bir de paketleme ücreti vermesini beklemeyin. Bu devirde kiracı insanın para hesabı yapmaması gibi bir şey söz konusu değil. Başlı başına bela olan bir sürece bir de ekstradan "paketleme" ücreti gibi bir şey çıkartırsanız alıcı sayınız çok az olur.

Harçlık çıkartmak niyetiyle 1-2 iş yapayım yeter diyorsanız belki karambole tutar ama bence çok mantıklı bir girişim değil. Ekstradan diyelim paketlemede bir yanlış yaptın ya da paketlerden kırdın ettin o eşyanın fiyatını ödemekte var. Paketleme öyle karambole yapılacak bir şey değil. Camları falan düzgün yerleştirmedin mi o kutuyu doğrudan çöpe at gitsin. Büyük ihtimalle kırılacaktır.

Austen tarafından 23/Haz/16 22:17 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı

Daha markalaşmış nakliyeciler eşyaları paketliyor hatta yeni haneye paketleri önceki evdeki gibi yerleştiriyorlar. Tabi fiyatları biraz daha tuzlu oluyor. Bunu tercih eden size para vermez.

Bunun dışında bunu tercih etmeyenler daha makul hatta adı sanı bile olmayan nakliyecilere iş veren insanlar genelde ekonomik kaygı duyuyorlar. Bu hizmeti yapanlar da genelde en temel fiyata nakil yapıyorlar. Taşıttıkları kahvehanedeki boş gezen adamlara 20-30 lira yevmiye verip yaptırıyorlar. Bu sebeple bu insanların ekstradan bir de paketleme ücreti vermesini beklemeyin. Bu devirde kiracı insanın para hesabı yapmaması gibi bir şey söz konusu değil. Başlı başına bela olan bir sürece bir de ekstradan "paketleme" ücreti gibi bir şey çıkartırsanız alıcı sayınız çok az olur.

Harçlık çıkartmak niyetiyle 1-2 iş yapayım yeter diyorsanız belki karambole tutar ama bence çok mantıklı bir girişim değil. Ekstradan diyelim paketlemede bir yanlış yaptın ya da paketlerden kırdın ettin o eşyanın fiyatını ödemekte var. Paketleme öyle karambole yapılacak bir şey değil. Camları falan düzgün yerleştirmedin mi o kutuyu doğrudan çöpe at gitsin. Büyük ihtimalle.

cevabın için çok teşekkürler hocam 

No way out
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

fikir çok mantıklı olsa da eşya kolileme işi bence türkiyede zor
    zira her evde gerekli gereksiz tonla eşya var v.s
    bu yüzden müşterilerde ileri düzeyde çekimserlik durumları olacaktır ve sırf bu yüzen paketlemeleri kendileri yapacaktır diye düşünüyorum

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essad
    essad's avatar
    Erkek

ek işe ihtiyacım var güzel fikirler cıkabilir 

aklıma gelebilecek işleri yazarm

İyimser insan, her felakette bir fırsat, kötümser insan da her fırsatta bir felaket görür.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Ben eski müşterilerimden şunu gördüm:

Kıza davetiye verdim 5-7 tanesini makine çift çekmiş basmamış.

Kiz öyle sinirli geldi ki tekrar basayim bekleyin hemen 15 dk desemde dükkanı ayağa kaldirdi. Öyle bağırdıki hiç susmadi. Bir ara nefes alamadı kalbi duracak sandım.

Lanet olasi 5 davetiye için böyle yapan birinin evini topladığını düşünsene bitersin.. Birşey kaybolsa hırsızlıkla suçlarlar 

Yerinde olsam hiç bulaşmam. Ben fikir vereyim başka

Düğün, nişan, sünnet mevsimi.. millet oluk oluk düğün şekeri arıyor. Onlar için birşey yap. Mutluluktan hepsi kesenin ağzını açıyor.  Herkes farklı birşey sunmanın peşinde.

Şu aralık en iyi iş bu bence.

Önerim süslü sabun üret. 

futurist tarafından 24/Haz/16 01:46 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sana sunu diyeyim bir sectoru bir cati altinda birlestirirsen bu isin oluo olmamasi cok mesele degil sukolay die sirket var ne is yapio bi bakin

fikir olagan ustu guzel ama app olmasi gerek yada cok kolay ulasilebilir.

abd de olsaydi sikerdin ortaligi silicon vadisinde udemy var bakin ne yapio ders verme isi yokmuydu ondan once

Sukolaysu siparisi yokmuydu 

fikir harika ve cok basit guzel

bantcidan ayri para kazanilir nakliyeciden ins yaparsiniz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    scarletbeard bunu yazdı

Sana sunu diyeyim bir sectoru bir cati altinda birlestirirsen bu isin oluo olmamasi cok mesele degil sukolay die sirket var ne is yapio bi bakin

fikir olagan ustu guzel ama app olmasi gerek yada cok kolay ulasilebilir.

abd de olsaydi sikerdin ortaligi silicon vadisinde udemy var bakin ne yapio ders verme isi yokmuydu ondan once

Sukolaysu siparisi yokmuydu 

fikir harika ve cok basit guzel

bantcidan ayri para kazanilir nakliyeciden ins yaparsiniz

hocam Türkiyede biraz zor ama yurtdışında parayı kaldırırsın bence bu işle

No way out
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek

Merhaba hocam, sunu diyeyim @Austen haklı bu iş türkiyede yapılıyo hatta ben çalıştım. öğrencilik dönemlerimde her yaz farklı bi sektörde çalışırım hemen hemen hizmet sektörünün bütün kollarında çalışmışımdır işportacılık dahil :) bu işi ankarada yapan büyük bi nakliye firmasında kısa süreli çalıştım niye kısa süreli çalıştığımı yazının sonunda anlıyacaksınız. iş hakkında biraz ayrıntı veriyim nakliye firmasıyla ücret konusunda anlaşılıp gün falan hallediltikten sonra  işin durumuna göre 4-5 kişilik ekip sabahtan eve gelir evde ne var ne yoksa bardağından tabağına biçağına kadar herşey düzgünce sarılıp kolilenir özel eşyalar dışındaki herşey dolaplar sökülür  halılar falan aklına ne gelirse çoçukların bezlerine kadar ayrıntılı ve titiz bir şekilde kolilenir buzdolabının içindekiler dahil! :)  ortalama bi ev için  3 gibi toplama işi biter taşınacak eve gidilir o özenle sardığın camlar bardaklar  açılır aynı şekilde tekrardan  yerleştirilir... genelde orta sınıf üstü insanlar kullanır bu yüzden biraz sıkıntılıdır çünkü benim senin evindeki gibi vitrinler olmuyo yok avrupadan alınan hediyelik eşyalar babaanneden kalma yemek takımları dıdısının dıdısı abatısız söylüyorum sırf cam takımları sarmak için boyum kadar gazete kullandığımız olmuştur bi keresinde bi evden 50 60 koliye yakın kitap çıkarmıştık

ortasınıf altı insanlar zaten ev taşıma işini genelde şu şekilde yapıyo gidilir evin yakınında ki bi marketten boş koli ayarlanır bi nakliyeci kamyoncuyla anlaşılır sonrada eş dost akraba çağrılarak ev taşınır.

bana sorarsan kesinlikle yapılacak iş değil yövmiye hesabı çalışılıyo yövmiyeler geçen sene 75 lira civarıydı yemek dahil değil ev sahibi insaflıysa yemek ismarlar.. çok fazla yorucu bi iş  sabahtan akşama kadar durmak yok insanıktan çıkıyosun stresi sorma zaten ev sahibinin karısı  ensende sürekli.. mesai kavramı yok iş 9 da biterse 9 da çıkarsın.

ben daha önce inşaat  sektöründe de çalıştım yövniyeler aynı şöyle söyliyim inşaate gurban oluyum kesinlikle çok daha rahat  inşaate sabah gelirsin bi iki saat çalişirr bi çay molası verirsin sonra öğle yemeği olur  bi saat öğle molası verirsin  öğleden sonra bi daha çay molası verirsin   akşam 5 olur çeker gidersin rahatça sigarası içersin telefonla konuşur ağır ağır çalışırsın ayrıca çok daha hafiftir buzdolabinı kanepeleri sırtlaman gerekmez... sikilecek adam tabiri bence aha bu işte çalışan insanlar için geçerli iş yapılmasına yapılır ama  en az 125 150 liraya yapılır.

hydr tarafından 24/Haz/16 16:54 tarihinde düzenlenmiştir

herneyse....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Adamlar 1000TL'ye senin evindeki herşeyi paketliyor, sarıyor, dolaplarını söküyor, taşıyor, yeni evine çıkarıyor, tekrar kuruyor. Bunların hepsini 1 günde ve 5-6 kişiyle yapıyorlar. 

Neden 5 tane koli için seni çağırayım ki? Zaten ev 5 tane koliyle bitmiyor. 5 tane koli için sana 100TL vereceğime 1000 lira verip koca evi taşıtıyor adam. Neden seni tercih etsin? Bant dahil diye mi?

NoktaliVirgul tarafından 24/Haz/16 17:15 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Adamlar 1000TL'ye senin evindeki herşeyi paketliyor, sarıyor, dolaplarını söküyor, taşıyor, yeni evine çıkarıyor, tekrar kuruyor. Bunların hepsini 1 günde ve 5-6 kişiyle yapıyorlar. 

Neden 5 tane koli için seni çağırayım ki? Zaten ev 5 tane koliyle bitmiyor. 5 tane koli için sana 100TL vereceğime 1000 lira verip koca evi taşıtıyor adam. Neden seni tercih etsin? Bant dahil diye mi?

Yalnis bir dusunce bu bir start up is modeli ilk once baslayacak sonra talebe gore isin yonunu degisitrecek.   Paypal ilk once X.com olarak basladi sadece amerikada evlere cek gonderme cek vakitlerinin cok olmasi yada postada kaybolmasini cozmek icindi sonra paypal oldu sureci anlatsam ooo dersin 12 sene dile kolay milyar dolarlara satildi. simdi sukolay projesi var adamlar bildigin tupcu tup sokak sokak gezen iki cocuk.  bak tup isi nere sukolay nere milyar dolarlik bir pazar hacminden bahsediiliyor fikir perfect bir start up olur yonetilirse ins.

Toplam Hit: 1194 Toplam Mesaj: 11
iş fikri