TV Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

teşekkürler yorumlarınız için, 

@Kaan hocam oled tvler için yanma sorununu garantiye dahil etmiyorlar ve bu yanma sorunu her an oluşabilir bir durummuş. şimdi 15k civarı para verip ekranın belirsiz bir an yalan olması beni düşündürttü. en azından atıyorum 3 yıl garanti veriyorum deseler fena olmaz. araştırdığımda reklam amaçlı çekilmiş inceleme videolarında sanki satılması için böyle sorunlar kalmadı diyorlar gibi geliyor. diğer taraftan kullanıcıların birebir yazdığı şikayetvar gibi yerlerde veya amatör youtube videolarında bol bol bu sorundan muzdarip olanlar var. sen neye göre karar verdin hocam biraz daha detaylandırır mısın.

@weskeyy çocuklar büyüyene kadar daha çok tv alacaksın gibi duruyor hocam :)

@kanakan hocam motosiklet kulananlar arasında bir goygoy var ucuz bir motora bakarken "üstüne 2bin koyar mt 7 alırım" derler. buna benzetiyorum artık yanlış anlama :D hem akılsız hem ekran kalitesi yüksek tv yok piyasada.

@NaZi_ hocam 30m2 salon için 65" iyi geldi gözüme.

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Oled, Qled vs hiç bulaşma. Ekranları yanıyor. Parlama içinde mat ekranlı televizyonlar var onlara  yönelebilirsin. Onlarda pek kalmadı piyasada şuan Philips'lerde var diye biliyorum.

oledler cidden cok daha guzel ama ya. oluru yok mu hocam bunun kesin yaniyor mu hala :D

bi soru da ben soriyim, soundbar icin bunu almaya deger mi ? ses kalitesi cidden farkeder mi sizce gereksiz mi yoksa

https://www.hepsiburada.com/philips-55pus9435-55-139-ekran-uydu-alicili-4k-uhd-smart-led-tv-p-HBV00000YBVU6?magaza=MARKAUYGUN

nurulmac11 tarafından 23/May/21 12:19 tarihinde düzenlenmiştir

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Linki atılan Philips TV hakkında bilgim yok o yüzden yardımcı olamayacağım.

Ancak Philips, televizyonun kendisini ve ekranlarını üretmediği halde yazılımlarını kendisi üretiyor.

Mesala Oled televizyonlarında kanal logoları yanma yapmasın diye pikselleri 32.400 tane adaya bölüyor. Yapay zeka ile sürekli ekranda sabit kalan ada var mı diye kontrol ediyor. Eğer sabit kalan ada varsa pikselin kontrastını ve parlaklığını çok ufak değerlerde oynatıp yanmasını engelliyor. Philips yanma sorununu %95 oranında azalttığını açıklamış.

Oled televizyonlar keyif adamının işidir. Konsola bağlamayan, televizyon kanalı izlemeyip sadece dizi-film izleyen adam içindir. Oyunlarda sağda solda duran ikonlar, televizyon kanalı logosu gibi sabit içerikler zamanla ekranı yakıyor.

Güzel mi ? Evet çok güzel. Ama tonla para verilen bir cihazda böyle bir sorunla karşılaşmak can sıkıcı. Servis zaten direk kullanıcı hatası deyip çıkıyor kenara. Birde Oled ekranları nasıl desem yaşayan bir canlı gibi görmek lazım. Zamanla kullanıldıkça ekrandaki mavi piksellerin gücü azalıyor ve beyaz renklerde sararma başlıyor. Bunu sürekli izleyenler anlamaz ama sıfır kutusundan çıkarıp aynı ürünü yanına açınca fark bariz belli oluyor. Bu muhabbet Amoled ekranlı telefonlardada var. Telefonlar, TV gibi uzun saatler açık kalmadığı ve 2-3 senelik kullanım ömrü olduğu için bu durum çok göze batmıyor.

LCD eski ve görüntü teknolojisi daha düşük bir teknoloji ama düzgün üretimde en sorunsuz ekran teknolojisi şuan. Samsung Qled ve Microled ile çıkış noktası arıyor ama hala ortada kesin bir şey yok.

Ekran yanma sorununda gördüğüm en komik olay şuydu. :) Sağ altta dikkat. :)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Samsung 86" yeni teknoloji tv alacaktim, sonra 77" oled dedim. Tabi kol gibi para olduğu için hemen alınmıyor. 

Samsung LG ile oled panel anlaşması yaptı 2 ay önce. Artık gerisini siz düşünün.

Mykb hocanin dediği gibi bir yazılım var, logo gibi yerlerin pixellerini kisiyor. Pc vs baglayinca da ekran koruyucu kullanıp kurtarırım diye düşünüyorum. Pek yanan olede denk gelmedim son 3 yıldır. Lgnin 2021 modeli geldiğinde alacam bakalım. İçimde kalacak yoksa. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

65-70" tv ler yerine bi projeksiyon daha iyi olmaz mı ya :)

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

65-70" tv ler yerine bi projeksiyon daha iyi olmaz mı ya :)

bariz görüntü kalitesi farkı var

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

3 senedir kullanıyorum.

https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-49mu7400-49-123-cm-uhd-smart-tv.html

Bundan önce Lg marka kullandım,asla tavsiye etmiyorum.İnternette bir film falan izleyemezsin,hafıza yetmiyor hatası alırsın,kanal geçişleri aşırı yavaş,işletim sistemi berbat ötesi,uygulamalar arasında bile geçerken tv can çekişiyor.Garantinin bittiği ay ekran ledleri falan temas-darbe olmadan bir anda yandı...İnternette bir çok kişinin başına gelmiş bu olay.Yukarıda verdiğim tv nin kanal geçişleri ve görüntüsü ev için ideal.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    DjBlueMaN bunu yazdı

3 senedir kullanıyorum.

https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-49mu7400-49-123-cm-uhd-smart-tv.html

Bundan önce Lg marka kullandım,asla tavsiye etmiyorum.İnternette bir film falan izleyemezsin,hafıza yetmiyor hatası alırsın,kanal geçişleri aşırı yavaş,işletim sistemi berbat ötesi,uygulamalar arasında bile geçerken tv can çekişiyor.Garantinin bittiği ay ekran ledleri falan temas-darbe olmadan bir anda yandı...İnternette bir çok kişinin başına gelmiş bu olay.Yukarıda verdiğim tv nin kanal geçişleri ve görüntüsü ev için ideal.

2 tane 55, 1 tane 65" lg var. 3-4 yıllık cihazlar. Aşırı memnunuz. 

TV almadan önce flash belleğe bir sürü video dosyası atıp teknomarketleri dolaşıp test etmiştim. LG ve samsung'un panelleri neredeyse aynıydı. 

LG harici almam diye düşünüyorum.

En son 86" samsung bakmıştım ama lg 77" beni fethetti. Aylardır para biriktiriyorum. Yeni modeli gelince alacam.

Toplam Hit: 1940 Toplam Mesaj: 19
oled qled 4k tv tv nanocell