folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Ücreti Mukabilinde PHP Ve MYSQL Kullanılarak Fatura Çıktısı Alacağım Sistem Yazdırmak İstiyorum

Ücreti Mukabilinde PHP Ve MYSQL Kullanılarak Fatura Çıktısı Alacağım Sistem Yazdırmak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Dostlar Merhaba,

PHP ile kodlanmış, lokalimde çalıştıracağım ve fatura yazdıracağım bir sisteme ihtiyacım var. Aşağıda ki linkte görsel olarak upload ettim.

Notlar:

- Resimde kırmızı ile işaretlediğim her alan veritabanında kayıtlı olacak ve dinamik olacak.
    - Siyah ile çizdiğim alanlar otomatik hesaplanıp sistem tarafından doldurulacak
    - KDV miktarı belirlenebilir ve KDV VAR/YOK benim tarafımdan CheckBox ile seçilebilecek
    - Sisteme güvenlik açığı olmadan girebileceğim bir login modülü yazılması lazım. Kullanıcı adı ve şifre .php dosyasından çekilecek, veritabanından çekilmeyecek.
    - Bir çıktı dosyası istemiyorum. Web sayfası olarak Query String'den gelen ID ye göre bana göstersin faturayı ben de print alabileyim.

Sistemin programlaması mümkün olduğunca minimalist ve okunabilir olmalı.
    Aralara Commentler ile açıklamalar eklenmeli ki ben de gerektiği zaman vakit kaybetmeden rahatça düzenleyebileyim. 

Vaktim olmadığı için ben yazamıyorum.

Bu doğrultuda ilgilenen arkadaşlar benimle iletişime geçerse çok sevinirim. 

Teşekkür eder, güzel günler dilerim.

https://i.ibb.co/R2sZ2Br/ornek.jpg

Örnek olması için aşağıda ki linki inceleyebilirsiniz.

https://preview.codecanyon.net/item/invoice-creator/full_screen_preview/19791487?_ga=2.165200575.1643420156.1571222428-293291041.1571222307

Castaway tarafından 16/Eki/19 13:44 tarihinde düzenlenmiştir

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam bildigim kadariyla matbaalar vergi dairesi vergi no'su olmadan fatura basmiyorlar. O alanlari dinamik yapabileceginden emin misin?

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo
    NmC bunu yazdı

Hocam bildigim kadariyla matbaalar vergi dairesi vergi no'su olmadan fatura basmiyorlar. O alanlari dinamik yapabileceginden emin misin?

Hocam faturayı verirken kaşe basıyorum. Kaşemde bu bahsetmiş olduğun detaylar yer almaktadır zaten fakat çok mantıklı ve doğru söyledin. Tasarımda değişikliğe gidilerek bizim firmaya ait adres ve vergi detayları da yer alsa daha hoş olur.

Bu doğrultuda tasarım birazcık değişecektir. İşi kabul edecek arkadaşa tasarımı değiştirip yollayabilirim.

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Castaway bunu yazdı
    NmC bunu yazdı

Hocam faturayı verirken kaşe basıyorum. Kaşemde bu bahsetmiş olduğun detaylar yer almaktadır zaten fakat çok mantıklı ve doğru söyledin. Tasarımda değişikliğe gidilerek bizim firmaya ait adres ve vergi detayları da yer alsa daha hoş olur.

Bu doğrultuda tasarım birazcık değişecektir. İşi kabul edecek arkadaşa tasarımı değiştirip yollayabilirim.

haci bunu muhasebecinle konussana bi

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

normal faturani matbaadan bastiracaksin ve de onayli olacak bu uzerine alanlari basarak kullanabilirsin fatura no onemli.

matbaa onayli olmasi gerekiyor 

ya da notrerden tastiklemen gerekiyor bos fatura kocani alip malimusavirinle konusmalisin

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo
    hipokondriyak bunu yazdı

normal faturani matbaadan bastiracaksin ve de onayli olacak bu uzerine alanlari basarak kullanabilirsin fatura no onemli.

matbaa onayli olmasi gerekiyor 

ya da notrerden tastiklemen gerekiyor bos fatura kocani alip malimusavirinle konusmalisin

Hocam matbaa onaylı ve serili faturam mevcut zaten. Ben o matbaadan çıkmış faturaları el ile doldurup, dijital kısmını bilgisayardan aynı verile ile doldurup işlem yapmak istiyorum. Bunda bir mahsur var mıdır ?

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam bu tarz bir uygulama daha önce yazdım.

Fatura koçanını yazıcıya koyduğunuz vakit belirtilen alanlara verileri girmeyi yapabilirim.

Dilerseniz görüşelim.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Faturayı matbadan bastıracaksın , o şablona göre program yazdırip çıktı alicaksin ,

Stoklu çalışıyorsanız programa stok kalemlerini de ekleyebilmelisinki her defa aynı ürünü yazmakla vakit kaybetmemelisin

Exel uygulamaları var nette stoklu gayet başarılı 

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
Toplam Hit: 1555 Toplam Mesaj: 9
php muhasebe programı fatura programı