folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Ukrayna'dayım Dönüşte Alkol Alıcam En Kestirme Yoldan Fazladan 3-4 Şişeyi Nasıl Getiririm?

Ukrayna'dayım Dönüşte Alkol Alıcam En Kestirme Yoldan Fazladan 3-4 Şişeyi Nasıl Getiririm?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Selam müridler.

Şuan Odessa arcadia'dayım. Dönerken en ucuz içki nerden bulabilirim? Ukraynada yaşayan @ayhun müridi konuya bekliyorum.

Duty free dışında dışardan alsam kaç şişe sokabilirim? Yöntemini bilen varsa yazabilir mi?

11 Ağustos Cumartesi dönücem. Über burada yaygın şehir merkezinde bile olsa gidip alabilirim.

Kernel_Panic tarafından 22/Oca/19 06:12 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı

Selam müridler.

Şuan Odessa arcadia'dayım. Dönerken en ucuz içki nerden bulabilirim? Ukraynada yaşayan @ayhun müridi konuya bekliyorum.

Duty free dışında dışardan alsam kaç şişe sokabilirim? Yöntemini bilen varsa yazabilir mi?

11 Ağustos Cumartesi dönücem. Über burada yaygın şehir merkezinde bile olsa gidip alabilirim.

Ben Polonya'dan 3 sise sarap, 2 sise spritus, bir sise chivas  getirmistim. Bagaj a koydum. Istanbul da aldim bir sorun olmadi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Yontem bavula koyup cikarmamalarini umit etmek

sigara değil, balık olan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

Havaalaninin icerisinde dukkandaki elemanlardan biri, "transit istanbul, no limit" diye bagiriyordu, Sordum, istedigin kadar alabilirsin, limit yok demisti. Gene orada bulunan bir bayan da ben hep aliyorum bir sey olmuyor demisti. 3 votka, 2 viski, 2 sarap almistim, sikinti olmamisti.

Not: dukkanlardan alip valiza stokladigim 1 viski ve 1 votka haric.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

öyle kesin bir formülü yok o işin hocam :) izzmarit'in dediği gibi, bavula atıp çıkartmamalarını umacaksın :)

her havalimanında değişiyor durum, İstanbul'da 1 havalimanında daha az kontrol varken birinde çok sıkılar bu konuda. Ankara'da eskiden bavul aldıktan sonra Xray e pek sokulmazdı ama bu ara sokuluyor bavullar.
    Gününe göre de değişiyor tabi, o gün sallamayacakları bi' günse daha rahat olursun, takacakları bir günse hele bir de arayacakları hatta denk gelirsen kıllık yapabilirler. İnsiyatif doğrultusunda oluyor o biraz da :)
    Senin tek dezavantajın Ukrayna'dan geliyor olman, bavullara ve limitlere takacakları tuttuğunda Ukrayna ve Kıbrıs favori oluyor :)

ek : genelde pek sallamıyorlar, görmezden geliyorlar ama garantisi yok işte :)

MaviGozluDev tarafından 10/Ağu/18 00:17 tarihinde düzenlenmiştir

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı

Selam müridler.

Hocam isin asli durdurulma ihtimalin yuksek izmaritin dedigi gibi bavula koyacaksin tr de xray den yakalanmadan gecmeye calisacaksin. Tr fiyatlari hakkinda pek bilgim yok ama 12 lik chivas suanda gordugum 200 lora civari tr de eger 20-30 lira oynuyosa bence riske girme. Burdanda eger gotureceksen dutty free saniyorum icerden biraz daha ucuz kaliyor epeydir tr ye gitmedigimden fiyaar konusunda bilgim yok

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

kıbrıstan sabiha gökçene 15 şişe indirdiğimi bilirim.

kimse siklemedi.

ama izmire ve ankaraya inen arkadaslarda sorun olmus. şişelere el koymak istemişler. 

bir arkadasım şişeleri açıp açıp yere dökmüş. tekirdağlı olan ise bağdaş kurup içmeye başlamış. 

neticede çamur yaparak birer ikişer şişe piç etmek te çözüm gibi duruyor.

kendilerine alıyorlar çünkü şişeleri havaalanı personeli paylaşıyor.

tabi lan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

45 şişe şarap sokmuşluğum var.

The Beginning and The End.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

En garanti yöntem birilerinden rica edip onların bavullarına koymak içkiyi