Ultrasurf Arama Kutusu Virüsü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

Arkadaşlar netle ilgili birşeyle ilgili olarak Ultrasurf kullanmam gerekti daha öncede kullanıyordum hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım şuan ultrasurf açık değil kullanmıyorum. Sadece Chrome tarayıcısında Twitter'de takip etmek için kullanılan script'in yerine geçip Arama kutusu oluşturuyor, hangi sayfaya girersem gireyim böyle birşey varsa açtığımda sayfayı oraya "focus" ediyor. Tahribat'tan örnek resim atayım görün. 

UltraSurf

Chrome Tarayıcısında oluyor sadece "chrome://plugins" buradan baktım böyle birşey bulamadım, Kayıt Defterinde arattım ultrasurf'le ilgili birşey sadece internet explorer'da "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\LowRegistry\DOMStorage" burada buldum onuda kaldırdım. Bilgisayar içersinde aradım ama bulamadım. Chrome'u kaldırdım yeniden kurdum fakat sonuç yine değişmedi. Netten baktım ya ben anlamadım yapamadım yada bu problemin çözümünü yazmamışlar veya ben yanlış aramışta olabilirim sonuç olarak bulamadım :) bunu kaldırmak için bir yöntem varmı? daha önce başına gelipte çözümünü bulan varmı? veya bu gibi şeyleri kaldırmak için antivirüs benzeri uygulama varmıdır. Bir yardımcı olursanız çok sevirinim :)

Hatasız Kod Olmaz... :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

önce combofix dene hocam. olmazsa kesin yolunu şöyle analtmışlar:

1 Stop connecting with Internet and close the web browser right now.
    2 Scan for virus, but be attention, Ultrasurf can escape or hide from anti-virus programs.
    Note: The majority of Virus found early will be remove fast and simple with the first 2 steps. If you have still remove Ultrasurf, please read on.
    3 Restart into safe mode. Press F8 several times if you need to. Select Safe Mode from the resulting menu.
    4 Restore system under safe mode to kill Ultrasurf in-depth.
    5 At this point, Ultrasurf would be removed from your system and enjoy your secure computer.

ben şeyi merak ettim o kutudan birşey aratmayı denedin mi hangi arama motoruna yönlendiriyor ?

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
Toplam Hit: 5060 Toplam Mesaj: 2