folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Uluslar Arası Aramalarda Gecikme Oluyor Mu ?

Uluslar Arası Aramalarda Gecikme Oluyor Mu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

selam gençler

bir mürid çindeki arkadaşıyla telefondan konuşurken (bildiğimiz telefon, whatspap voip falan dğeil) gecikme yaşıyormuş, ses 1-2 saniye geriden geliyormuş falan.

bana garip geldi biraz google layınca şuna denk geldim redditte : https://www.reddit.com/r/explainlikeimfive/comments/30k7fn/eli5_why_can_i_have_an_international_phone_call/

neden olur mu? benzerini yaşayan var mı merak ettim.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

WeChat kullanın

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Link'e bakmadım.

Ses'le değil ama;

Japonya'da aşçılık yapan bi insanla (ve aynı zamanda tr içinde başka biriyle de ) yazıştığımda(^^`) , bu, japonya'dan mesaj gönderenin mesajları, sanki 4-5sn kadar geç geliyordu. @.o,`) 

Yani demem o ki ^^D` (sanırım, bakır kablo için) ;Mesafe ,fark ediyor. 

-0-

Bankacılık işlemleri için de (bakır kablo harici; Optik ve/veya Uydu iletişiminde de) bu süre farkediyor mudur acaba?

RitmFarbRacourci tarafından 06/Oca/20 03:23 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çin hükümeti biraz paranoyak acaba hatları dinleyip ses kayıdı alıyor olabilirler mi ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çin hükümeti biraz paranoyak acaba hatları dinleyip ses kayıdı alıyor olabilirler mi ?

TV'de canlı yayını kontrol edip makaslı veya bipleyip aktaran sistem gibi. 

Kernel_Panic tarafından 06/Oca/20 03:59 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Çine giden bir tanıdık bir gece canı sıkılıp whatsapp yerine normal şebekeden arayınca bence aynı şeyi yaşadım. Bana da çok garip gelmşti sesin geçikmeli gelmesi ama araştırmamıştım. 

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

WeChat kullanın

çin hükümeti ortak değil mi?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

çindeki kuzenimle whatsapp'dan görüşürken dahi gecikme yaşıyoruz. Fakat çinde whatsapp engelli vpn kullandığı için gecikme yaşadık diye düşündük..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

VOIP telefon aramalarında Çin ile gecikme yaşıyoruz bizde normal gibi gelmeye başlamıştı konuyu görünce acaba yaşıyormuyuz dedim ama evet en başından beri bunu yaşıyoruz

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

Sesin verisi uyduya çıkarsa gecikme olur. Git gel 72000KM

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    UCANTENEKE bunu yazdı

Sesin verisi uyduya çıkarsa gecikme olur. Git gel 72000KM

Ne kadarlık bir ses gecikmesinden bahsediyoruz burada? ortalama bir değer var mıdır?

Böyle bir tablo var mıdır; sesin Bakır'da, Optik Kablo'da , Uydu'da ve/veya bunların karışık kullanımlarında gecikme miktarlarını salise/saniye cinsinden gösteren bir tablo?

bu arada hoşgeldin yeniden, görünmüyordun.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 11169 Toplam Mesaj: 11
uluslararası ilişkiler uluslaraarası arama