folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Üni 1. Sınıf Fizik Konuları İle İlgili Soru Ve Çözümleri

Üni 1. Sınıf Fizik Konuları İle İlgili Soru Ve Çözümleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LethaLImpacT
    LethaLImpacT's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Bende servey 1 var çözümleriyle birlikte ama şans bu ki memlekette kaldı.

Eğer bulamazsan bana haber et izmirden sana fotokopisini çıkarttırayım adresine postalattırayım.

Allah razı olsun hocam. O kadar masrafa gerek yok,ayrıca bugün akşam ödev teslim tarihi son.

Postlayan herkese teşekkür ederim.

Eğer elinde olan varsa 5-6 soru daha lazım wordde resimli olursa çok iyi olur.Çözümü ile beraber.

Metalurjist.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    hsyN bunu yazdı

up aşağıdaki soruda işaretlediğim alanda neye göre ne yaptığını söyleyebilir misiniz? soruyu da söyliyim, küresel bi kayanın tepesinden topa vuruluyor(yere paralel, topun merkezinden). bu topun kayaya temas etmeden yere inmesi için gereken minimum hız nedir? 

ilk kısımları tamam, topun yol denklemi > merkezil çember denklemi derim. sonra her noktada sağlar derim. adam da böyle demiş ama sonrası farklı, ben 2 değer verip şeettim ama eşitsizlik yönleri aynı olduğu için sadece sıralama elde ettim. 

https://db.tt/1hnB5Ecj teldeyim kusura bakmayın

buna ek başka bi sorum daha var. düşey konumda bir çember yine düşey konumda tam merkezden geçen hayali tel etranfında döndürülüyor. dönme hızı ne olursa olsun oluşan denkleme göre tepeye veya en alta takılan bi boncuk hareket edemez. dünda kutup noktalarındaki hızın 0 olmasıyla aynı olay. ama serwayde sorunun çözümünde daha fazla hız olursa döner demiş. imkansız değil mi ya kafamı karıştırıyo yeminle şu çözümler. dünya kaç bin km hızla dönüyo da kutup noktaları açıdan dolayı 0, çok büyük bi değerden sonra sapıp formül dışına mı çıkıyo yoksa? 

cevabın linki de bu, en altta demiş daha hızlı olup eşik değerini şeetmesi lazım diye. https://db.tt/cf0ISnwi 

test 1 2
Toplam Hit: 2078 Toplam Mesaj: 13