Unifi Outdoor Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek

Müridler daha önceden forumdan öneri üzerine Unifi Outdoor ürünü aldım. Taktım hiç bir sıkıntı yaşamadım. 

Geçenlerde yine lazım oldu aldım bir otele taktım ama ürün sürekli kendini kapatıyor. Yani enerji geliyor ama yayın yapmıyor. Arayüzünden baktığımda disable olarak geçiyor. Birde arada bir Adopting gibi bir hal alıyor ama düzeliyordu. Şimdi ise bol bol sıkıntı çıkarıyor.

Sorunu yaşadığım yerde 3-4 mbps hız var internet ağlıyor zaten. Bu sorun onunla alakalı olabilir mi ? 

Birde en önemlisi bazen 192.168.1... ip üzeirnden bilgisayarlara ip vermesi gerekiyor ama 169......... ile başlayan ip veriyor.

Sorunu çözemedim acaba modemden de olabilir mi ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Hocam arayuze erisebilme imkanim varmi

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Hocam alakasız olacak ama bende ubiquity ürünü alacağım için soruyorum. Nereden ve ne kadara aldın acaba söyler misin?

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Bir tanıdığım hatalı bilmiyorsam 450tl gibi bir fiyata aldı ve kullanamadı. Doğru dürüst arayüzü bile yok. İllaki bilgisayara program kurup kullanacaksın. Cihaz güzel ancak verdiği sıkıntılar güzelliğini örtüyor.

Anladığım kadarı ile bu cihaz onlarcası hatta yüzlercesi bir arada kullanılabilsin diye üretilmiş, içine harita bile yükleyebildiğin bir cihaz. Sorununla ilgili aklıma gelen tek şey radio ayarlarını limitli yapmış olabileceğindir. Cihazda 10dk açık kalsınyada sürekli açık kalsın gibi seçenekler var. Ayrıca radius server seçeneğide kapalı olmalı. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek

Müridler sorunu buldum sorun modemden kaynaklanıyormuş. Modem takılıyor ip vermeyi durduruyor ve bunun üzerine unifi kendini ip ye göre adapte etmeye başlıyor.

Swwitcten gelen kabloyu pc ye taktım bilgisayar ip alamıyor ve en sonunda ip aldıgını gördüm ve aldıgı ip 169..... ile başlıyordu neyse modemi kapatıp açtım ve ip 192.168.1.... ya çevrildi. Unifi çalışmaya başladı.

Unifi ürünlerini şu siteden alıyorum.

http://www.ubntturkiye.com/

500 tl gibi bir rakama aldım en son.

Toplam Hit: 1003 Toplam Mesaj: 5