folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder [UNITY]C# Ve JS Arasında Performans Farkı Var Mı?

[UNITY]C# Ve JS Arasında Performans Farkı Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

UNITY 'de C# ya da JavaScript kullanımı arasında bir performans farkı oluyor mu? Js derken klasik Js den farklı. Veri tiplerinin türünü falan belirtebiliyoruz. Neyse bilen bilir zaten.

Performans farkı yoksa js kullanmak daha rahat.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FireFistAce
    FireFistAce's avatar
    Erkek

küçük ve orta ölçekli yapılar için konuşabilirim fark etmedim başta c# kullanıyordum.

kişisel gelişim adına js ye geçmiştim birşeyler çizmeyi seven arkadaşlar sayesinde 2 3 oyun daha yapmıştık.

pek birşey fark etmedim. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    FireFistAce bunu yazdı

küçük ve orta ölçekli yapılar için konuşabilirim fark etmedim başta c# kullanıyordum.

kişisel gelişim adına js ye geçmiştim birşeyler çizmeyi seven arkadaşlar sayesinde 2 3 oyun daha yapmıştık.

pek birşey fark etmedim. 

c# ın karmaşasındansa js daha mantıklı gibi. teşekkür ederim hocam.

başka uğraşan arkadaşlar varsa onlarında görüşlerini alalım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Daha önce araştırma yapmıştım performans farkı pek yok, önemli olan yardım alabileceğin dilin yaygınlığı veya örnekleri teşkil eden programların yazımında kullanıllanılan dil.

Hangisi daha yaygın kullanılıyorsa onu kullan derim bence. C# ın karmaşasını kullanmak zorunda değilsin c#'ı kullanırken. C#'ı bir javascript gibi kullanabileceğini düşünüyorum açıkça.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarı ile sadece derleme süresini etkileyecek şeyler bunlar. Hangisinde daha hızlı proje geliştiriyorsan onu kullan :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
Toplam Hit: 938 Toplam Mesaj: 6
javascript c# unity