folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Üniversite - Yazılım Mühendisliği

Üniversite - Yazılım Mühendisliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

wert bunu yazdı:
    -----------------------------

Andrei bunu yazdı:

"Sonuç olarak aklıma yatan bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği var. Biliyorum diyeceksiniz şimdi bilgisayar mühendisliği zaten yazılımı kapsıyor neden yazılıma girmek istiyorsun diye. Onun da tutturama durumu olur diye düşünüyorum. Bi kaygım daha var iyi üniversitelerde yazılım mühendisliği bölümü yok :("

su kısma takıldım simdi.

"bilgisayar'ı tutturamazsam yazılım'a giderim." de ne demek ?

daha ikisinin ayırımını yapamayan kisilerden akıl alırsan böyle sacma cıkarımlarda bulunmana pek sasırmamalı aslında.

dün de bi sözlükte elemanın birisi, Türkiye'de makina, insaat, elektrik-elektronik ve bilgisayar dısındaki mühendisliklerin bos oldugunu iddia ediyordu, bunu söyleyen de insaat mühendisligi "6. sınıf" ögrencisi.

görüyorum ki ögrencilerde halen bilinc yok. bana su an en baba mühendislikleri sorsalar, sunları söylerim :

1-) mekatronik

2-) elektronik ve haberlesme

3-) yazılım

4-) gemi insaat

5-) telekomunikasyon

şu mekatroniğe hala anlam veremiyorum 

neymiş efendim elektronikle makinenin birleşimiymiş 

olay şuna dönüyor çok konu hakkında az bilgimi vs az konu hakkında çok bilgimi daha faydalı

temel mühendislikler vardır diğeri bunların spesifik konularda yoğunlaşmış halleridi

bu temel mühendislikler şunlardı galiba

makine

elektrik 

inşaat

elektronik dediğin elektriğin yarı iletkenler konusunda yoğunlaşmış

telekominikasyon elektriğin emd üzerine yoğunlaşmış

uçak mühendisi makinenin akışkanlar üzerine yoğunlaşmış

tutupta yazılım mühendisini beğenen bir kişi mekatroniği beğeniyorsa kendisi ile çelişiyordur

sen bana mekatroniği elektronik ve makine karışımı diye savunuyorsan 

bende derim fizik mühendisliği oku birader görebileceğin bütün mühendisliklerin karışımı

telekominikasyondan tut malzeme mühendisliğine kadar

ben su anki piyasanın arayısına göre yazdım onları, yoksa mesajımda da belirttim görmediysen, kendini gelistirmedikten sonra istedigin okulun istedigin bölümünden mezun ol, neye yarar ?

benim yazdıgım bölümlere bok atıp kızanlar, mezun sayısı / maas oranını hesaplasın arastırabilirse.

kimsenin okudugu bölümü kücümsemiyorum, kendimle celismekle alakalı da bi baglantı kuramadım.

neyse, herkese okudugu bölüm güzel demek ki.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

abidik gubidik muhendislikler okumayin, gidin elektronik ve haberlesme muhendisligi okuyun. Bunu size yillarini kampuslerde harcayan bir abiniz soyluyor :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bryce
    Bryce's avatar
    Erkek

bilişim sistemleri mühendisliği nedir ? nasıldır ?

RESPECT !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hava civa hocam o bolumler, biz daha ulke olarak bilgisayar muhendisi yetistiremiyoruz ne yazilimi, ne bilisimi. Brans hocalarimiz yok bilgisayar,bilisim,yazilim vb muhendisliklerin butun hocalari ya fizik ya makineden gelir, dinazor adamlar gorursun, bu ulkenin en onde gelen universitelerinde bile boyledir. Onun icin ismine aldanip bolum yazmayin, benim tavsiyem "elektronik ve haberlesme muhendisligi" :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

JCARLOS bunu yazdı:

hipokondriyak bunu yazdı:

JCARLOS bunu yazdı:

bunların hepsı bos.yarın ıs,para derdıne dustugun zaman kagıt ustundekı bolumlerın hıcbır onemı kalmaz.rehberlık kıtaplarında yazan ıs alanları cok genel kavramlardır.en azından 10 sene once oyleydı ve pıyasadakı soylentıler hep tavan soylentılerdır.kendınızı tabana gore ayarlayın,yoksa hayalkırıklıgı yasarsınız."bılmem kımın kuzenı varmıs nasada calısıyormus." gıbı sozler afakıdır.sektor sureklı degısır ama saglık ve egıtım en azından sabıt kalır ve turkıye ıcın dusunursek ıyı kotu ıs bulma ıhtımalı olan alanlardır.cunku gerı kalmıs ulkelerde egıtım ve saglık hıcbır zaman mukemmele yakın degıldır.bu sorunlarını halledemeyen ulkede atom muhendısı ne yapar bılmıyorum.ben cevremdekılere hep bunları onerdım. gıt ftr oku,eczacılık oku.meslek adı bı yere kadar.gerceklerı gormek lazım bana gore.  

halamı eczaclık arkadas bosa zaman kaybı bugun yarın yasatasarısı onaylanacak ozaman aglayacak eczacılık okuyanlar.
    saçmalamışsın uçak mühendisliği yen,b b,r bölüm olmamakala bırlıkte cok geçerli bir bölüm.
    eczane açmak ıcn sermayen olması gerekıyor ama muhendıs olunca calısmak ıcın gerekmıyor.

duvar ustası ol ısını ıyı yap durust olguzel paralar kazanırsın .onemlı olan kısının severek yapması:

Ne olmak ısıtıedıgıne ıyı karar ver sonra cok pısman olursun 

pıyasadan haberının olmadıgı kesın.eczacıların neden agladıgını da bılmıyosun.muhendıs olarak turkıyede kazanabılecegın maksımum para eczacıların mınımum kazandıgı paradan bıle azdır genel olarak kı oncekı mesajımda da belırttım ıstısnalar kaıdeyı bozmaz.sermaye ısıne gelınce eczacıların ılacları nasıl aldıgını da bılmedıgın kesın.her eczacı babadan zengın sanıyosun galıba.ucak muhendıslıgının yenı bır bolum oldugunu soyledıgım bolumu goremedım kı kuzenım ucak muhendısı ve yıllardır yurtdısında.yanı uzun zamandır bu bolumun oldugunu bılıyorum meraklanma.yasım da zaten buna musaıt senın yasını bılemem.burdakı sorun fıkırlerı sacma bulman.benım fıkırlerımın kusursuz oldugunu soyleyemem.bu benım dusuncemdır dıgerı senın dusuncen.ama burdakı bazı arkadaslar farklı dusuncelere ne yazık kı katlanamıyorlar.bu da sıg dusuncelerın urunu nokta

gülüyorum :)  düzmantık  3 kere yazdım sıldım burada bırseylerle hava atmaya gerek yok.

eczacıların durumları ortada yasa tasarısı nedenıyle . eczacıdakı olayda para kazanana TİCARET para kazandırıyor fakulte degıl.fakultede ılac yapmayı ogretıyorlar narkotiğinden antifungaline kadar biokimya ağırlıkl kas sonra git eczane aç prezervatif sat terlik sat. 
     :) piyasadanda bır cok  sektorden anlıyoruz dısardan degıl içerisindeyiz :) 
    inşaat otomotiv ihracaat işletme mobilya ve dekorasyon yeter sanırım ha birde et süt üzerine entgre hayvancılık var 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 2643 Toplam Mesaj: 26