Üniversite Bursları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar, dil bölümü okumak istiyorum ama ne uzaktan ne de İstanbul'da ikinci öğretimde olmadığı için mecburen vakıf a bakmaya başladım(devamsızlığı umursamaz diye) Aklıma takılan bir kaç soru var;

1)ÖSYM(yenisinde ne deniyorsa) sıralamada iyi oldum diyelim ve bu konudaki bursu almayı sıralama olarak hak ettim diyelim, sigortalı çalışıyor olmam bursu almamı engeller mi?

2)Üniversitenin sıralama nedeniyle verdiği bursu almaya hak kazanmam durumunda, bu bursu sigortalı çalışıyorum diye almamda sıkıntı olur mu?

3)Okan üniversitesinin engelli bursu var(3 kişiye) için sigorta aynı şekilde engelleyici olur mu?(Bunu oraya soracağım biliyorum ama belki duyan vardır)

4)Okumak istediğim bölüm ingilizce üzerine bir bölüm, eğer İstanbul içinde olup, şu bölüm ve üniversitede yoklama umursanmaz derseniz onları da öğrenmek isterim. Ben en son işe girmeden önce fransızca öğretmenliği okurken devamsızlık çok fazla önemseniyordu.

Saygılarımla.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

sigortalı olana kimse burs vermez hocam.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

Sitede eğitim danışmanı gibi bi hoca vardı nickini hatırlayamadım aklıma gelirse editlerim.

Benim bildiğim vakıf üniversitelerine puan ile girdiğin burslarda sigorta etki yapmıyor ancak kyk gibi kurumlara başvurduğunda sigorta sıkıntı çıkarıyor diye hatırlıyorum yinede en temizi hem kykyı aramak hemde istediğin okulun öğrenci işlerine sormak.

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

kyk ya başvurmak niyetim yok. Burs ile kastım üniversite harcını almasın vakıf üniversiteleri yeterdi. Onun dışında açıkçası devlet üniversitesinde okumak

güzel olurdu ama devamsızlıktan kalma durumu nedeniyle sanırım o da yalan olacak.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
Toplam Hit: 1095 Toplam Mesaj: 4
ingilizce sigorta burs