folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Üniversite De Kadrolu Olarak Çalışmak

Üniversite De Kadrolu Olarak Çalışmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxlltbt
    xxlltbt's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar işkur üzerinden  kpss puanı ile  bir devlet üniversitesine daimi tam süreli işçi olarak başvurdum ve kabul edildim mülakata çağırdılar ama ücret asgari ücret yazıyor .Merak ettiğim konu ayrıca ek bir ödeme ( döner sermaye fazla çalışma mesai vb) hakları var mı? hangi  kanuna tabi ? ( 657 ,4857 vb)  ve diğer sosyal olanaklar ? bilgisi olan müridler yardımcı olursanız çok sevinirim

xxlltbt tarafından 15/Nis/18 00:53 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxlltbt
    xxlltbt's avatar
    Erkek

bütün müridler özel sektörde sanırım 😁

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarıyla işçiler ek ödeme almazlar, döner sermayeden yararlanamazlar. Onun yerine işlik, çalışma yerine göre yoğurt (bildiğin kapta yoğurt), yemek ve yol parası alırlar. Eğer kurumun servisi varsa yol parası kesilir. Eğer kurumun yemekhanesi varsa yemek parası da kesilir. Benim bildiklerim bu kadar.

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

kaç puan hangi düzey? nasıl oluyor hocam.

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Yokmu anlayan .

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onrkrsy
    onrkrsy's avatar
    Erkek

üniversiteye ve çalıştığın birime göre değişiyor sanırım. Benim çalıştığım üniversitede döner sermaye almıyoruz(ben uzmanım). Tıp fakültelerinde oluyor onuda doktoralara yöneticilere veriyorlar. Ama duyduğum kadarıyla bazı üniversitelerde özellikle uzaktan öğretimi olan para kazanabilen üniversitelerin bazı bölüm çalışanlarına döner sermayeden pay veriyor. Yani üniversitelerde genelde döner sermaye alınmıyor fakat istisnalar var.Bizde daimi tam süreli işçi statüsünde henüz çalışan yok- (sözleşmeliden kadroya geçenler var son kanunla onlarda 4-d kadrosundalar) o yüzden haklarını tabi oldukları kanunu falan bilemiyorum.  Gireceğin yerde çalışan birini bulmaya çalışıp ona sormak en kesin çözüm olacak gibi ;)

https://medium.com/@onrkrsy
Toplam Hit: 1319 Toplam Mesaj: 6
üniversite. iş