Üniversite İle İlgili Bir Soru?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Şimdi arkadaşlar ben makine mühendisiyim. Geçen saygın bir firmaya iş görüşmesine gittim. Görüşme olumlu geçti ve işe kabul edildim. Sonra mülakatı yapan adam bir itirafta bulundu ve dediki açıkçası seni mülakata çağırmayacaktım okudugun üniversiteden dolayı(afyon). Okudugun liseye baktım birde kişisel web sayfandaki çalışmaları inceledim dedim ki bu adamı çağıralım :) gülsem mi ağlasam mı liseyle işe girdim.

Bundan önce bir çok yere başvurmuştum. Büyük bir ihtimal onlarda bu algı sebebiyle mülakata bile çağırmadılar :D Ne yazıkki Türkiye'de böyle bir algı var. Saygın üniversitelerden mezun olma gerekliliği. Daha yolun başındayız yaş 24. Diyorumki evimin yanındaki MYO'da 2 yıllık makine okusam ordanda taşaklı bir üniversiteye dgs ile geçiş yapsam. Kayıda gittiğimde dur aq sen zaten makine mühendisisin. Sistemi niye buga sokuyorsun derler mi :D 

Fikirlerinizi bekliyorum. İbneliğine bunu deneyeceğim :D

1234567B tarafından 09/Haz/17 00:25 tarihinde düzenlenmiştir

arbeit macht frei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

4 senelik mezunuysan dgsye giremiyorsun önce onu bir unut. Ama şunu yapabilirsin alese iyi hazırlanıp çok yüksek olmasada orta halli üniversitelerde, orta halli dediğime bakma kocaeli, uludağ vs. Buralarda yüksek lisans yapabilirsin, okulunu soranlarada şuradavyüksek lisans yapıyorım dersin daha sonradamda yüksek müh, olursın.

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

4 yıllık makina mühendisliği mezunu olup tekrar makina mühendisliğini kazanıp bir de önceki transkript ile muafiyet için başvurursan ve bu derslerin %70-80'i muaf sayılırsa okulu 2 dönemde (güz-bahar) ya da tek dönemde bitirebilirsin belki. Yani pek mantıklı gelmiyor açıkcası ama aklıma geldi, neden olmasın? :D

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    maserati bunu yazdı

4 senelik mezunuysan dgsye giremiyorsun önce onu bir unut. Ama şunu yapabilirsin alese iyi hazırlanıp çok yüksek olmasada orta halli üniversitelerde, orta halli dediğime bakma kocaeli, uludağ vs. Buralarda yüksek lisans yapabilirsin, okulunu soranlarada şuradavyüksek lisans yapıyorım dersin daha sonradamda yüksek müh, olursın.

forumlarda baktım lisans mezunu olup girdiğini iddia edenler var. Kanuna iyi bakmak lazım. Onu bir araştıracağım. Yüksek için işten izin almam gerekebilir.

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

aynı bölümü bir kez daha okuyup dersleri saydırıp bi daha mezun olabilirsin bu senin keyfine kalmış bir durum 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enver328
    enver328's avatar
    Erkek

İyi bir yerde yüksek lisans yaparsan ve ingilizceyi geliştirirsen de telafi edebilirsin.

Biz Elimizi Neye Atsak Kurur Zaten...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

bu hikayemide fırsat buldukça anlatırım :) 

beyçelik gestamp da staj yapacaktım. herkes defterlerle gelmiş not alıyor dinliyor fln. bende arkada eşofman, üstte pentagram tişört,uzun saçlar küpeler bende gidiyom staja

insan kaynakları müdürü geldi. kısaca özetliyim; bir bok bilmeden mezun olduğunuzu biliyoruz, bize anlaşacak adam lazım biraz da zeki olsun ki biz öğretelim eğitelim sonra çalışırız. o yüzden önce insan kaynakları ile görüşürsünüz anlaşırsak biraz da teknik bilginize bakarız dedi adam.

sordu sonra amfide siz olsanız nasıl bir makine mühendisi alırdınız

bende en arkadan salladım zevzekçe. zeki çevik ve ahlaklı bir makine mühendisi alırdım diye. 

okadar odtü,itü ve uludağ dan adam vardı, insan kaynakları müdürü " ben seni işe alırım, mezun ol gel sen"  dedi bana. ben de ktü lüyüm bu arada. 

bateri çalıyodum, o da bas gitar çalıyomuş fln. benim gibi sivil toplum örgütlerinde çalışmış gençken vs.

bana ne mi oldu sonra. okulu bikaç yıl uzattığım için gidip diyemedim al beni işe diye :) ama mezun oldum yani. 

kısacası ne olursa olsun akıllı adam olmak için kendini geliştir. iş de bulursun makine şefi de olursun.

glossiness effect
Toplam Hit: 1030 Toplam Mesaj: 7
makine