folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Üniversite Okul Değiştirme

Üniversite Okul Değiştirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Poet bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

Öğrencinin kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanı, geçmek istediği üniversitenin diploma programının girdiği yıldaki taban puanına eşit veya yüksek olması durumunda, hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere yatay geçiş için eğitim öğretim döneminin başlamasından itibaren en geç bir ay içinde başvuru yapabilir ve bu durumdaki adayların başvuruları yükseköğretim kurumlarının ilgili kurulları tarafından değerlendirilerek ilgili yıl için söz konusu diploma programının ÖSYM Kılavuzunda öngörülen öğrenci kontenjanının %10’unu geçmemek şartıyla yatay geçişleri kabul edilir. Başvurunun kontenjandan fazla olduğu durumlarda ÖSYS puanı en yüksek adaydan başlanarak sıralanarak kontenjan kadar adayın yatay geçişi kabul edilir. 

Hacılar şöyle oluyor mesela ben 10 puan aldım ve odtü bilgisayar mühendisliğindeyim diyelim aslında boğaziçi bilgisayar mühendisliği istiyordum ama o 12 ile kapatmış o yüzden ben de odtüye girdim.

Sonra 2. sınıfa başlarkenek bi baktım aaa boğaziçi bilgisayar mühendisliğine giren en son kişi 9 almış o zaman bana yatak geçiş hakkı çıkıyor. Ben de başvuruyorum diyelim ki bu sene 100 kişilik kontenjan açtı boğaziçi o yüzden 10 kişilik kontenjan açarak başvuruları alır. 9 kişi başvurmşsa herkesi alır ama 20 kişi başvurmuşsa 10 kişiyi puanlarına göre sıralar ve öyle alır hacılar olay budur.

hocam ben adnan menderes işletmeye girdim bu yıl.Şuan hazırlık okuyorum.Celal bayara da puanım tutuyor hatta 23 puan daha yüksek.Ben geçiş için başvuru hakkına sahip miyim?Arkadaşın attığı linkte ; ''hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere yatay geçiş için eğitim öğretim döneminin başlamasından itibaren en geç bir ay içinde başvuru yapabilir.' diyor ama emin olamıyorum.Bi de heycan yaptım gece gece amk :D acep olur mu diye..Senin düşüncen nediir?

olur olur hemen öğrenci belgeni transkriptini + o yılki öss çıktılarını al koş

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

nasıl yanı mesela ben istanbul üniversitesinde işletme okuyorum 2. sınfa geçtim geçen sene yerleşebilecegım puanlar ornegın bılgısayar bılımlerı vardı ona geçiş yapabiliyormuyum ? 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

nasıl yanı mesela ben istanbul üniversitesinde işletme okuyorum 2. sınfa geçtim geçen sene yerleşebilecegım puanlar ornegın bılgısayar bılımlerı vardı ona geçiş yapabiliyormuyum ? 

aynı bölüm olmalı

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

mesela bizim okulda %100 burslu kontejyan 10 ama 7 kişi yazmış 3 kişi boş ben burssuz okuyorum %100 bursluya geçebilir miyim sdkflds

gelsin paralar

"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

Öğrencinin kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanı, geçmek istediği üniversitenin diploma programının girdiği yıldaki taban puanına eşit veya yüksek olması durumunda, hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere yatay geçiş için eğitim öğretim döneminin başlamasından itibaren en geç bir ay içinde başvuru yapabilir ve bu durumdaki adayların başvuruları yükseköğretim kurumlarının ilgili kurulları tarafından değerlendirilerek ilgili yıl için söz konusu diploma programının ÖSYM Kılavuzunda öngörülen öğrenci kontenjanının %10’unu geçmemek şartıyla yatay geçişleri kabul edilir. Başvurunun kontenjandan fazla olduğu durumlarda ÖSYS puanı en yüksek adaydan başlanarak sıralanarak kontenjan kadar adayın yatay geçişi kabul edilir. 

Hacılar şöyle oluyor mesela ben 10 puan aldım ve odtü bilgisayar mühendisliğindeyim diyelim aslında boğaziçi bilgisayar mühendisliği istiyordum ama o 12 ile kapatmış o yüzden ben de odtüye girdim.

Sonra 2. sınıfa başlarkenek bi baktım aaa boğaziçi bilgisayar mühendisliğine giren en son kişi 9 almış o zaman bana yatak geçiş hakkı çıkıyor. Ben de başvuruyorum diyelim ki bu sene 100 kişilik kontenjan açtı boğaziçi o yüzden 10 kişilik kontenjan açarak başvuruları alır. 9 kişi başvurmşsa herkesi alır ama 20 kişi başvurmuşsa 10 kişiyi puanlarına göre sıralar ve öyle alır hacılar olay budur.

aga ben olayı anlamadım kafam karıştı şimdi. ben 2010 yılında yerleştim. su an 4.sınıfım.

girdiğim sene 423 puanla yerleştim ben. şu an tr'de 2013 yerleştirmelerinde bu puanla istediğim üni rahat geliyor. taban değil tavan puan hatta.

ama ben 2.öğretimim. dicle'de 1.öğretim var buraya başvurma şansım mı var şimdi ?

öyleyse araştırayım bu olayı vakit geçmeden başvuru yapayım. tam kpss zamanı gidip memlekette rahat rahat hazrlanayım.

biri benim duruma göre açıklama yaparsa süper olur.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 2992 Toplam Mesaj: 16