folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Üniversite Stajı & Askerlik Bug'ı

Üniversite Stajı & Askerlik Bug'ı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Sanırım 29'dan sonra sikerim okuyacağın okulu gel buraya diyip askere alıyor inzibat ağaaaaabiler

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

29 da yollarlar sana kağıdı ama kimse gelip seni evden almaz hemen gbt çıkmıyor yoklama kaçağı askerden kaçarsan çıkar diye biliyorum

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Bende okul öyle duruyor ne harç parası yatırdım nede başka bişey yaptım.3 yılı geçince öğrencilği siliyorlarlarmış diye duydum varmı böyle bişey?

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek

okulun "mezun olmuştur" demeyene kadar 29 yaşına kadar kanunen tecillisin (lisans)

lisans üstü için 32.

ha bu demek değildir ki 29 dan gün aldıktan sonra seni zorla götürebilirler. öyle birşey yok.

gbt lerde, otell konaklamalarında vs. hafta içi mesai saatlerinde yakalanırsa polisler askerlik şubesine götürür, onlar da 15 gün içerisinde seni birligine gönderiyoruz der, tamam deyip yine kaçabilirsin yakalama kararı gelmez.

hafta sonu vs  gbt-otel takılırsan o zaman da bi kagıt imzalatırlar tebligat olarak, ve 15 gün içerisinde en yakın askerlik şubesine git derler. 

gitmeyebilirsin.

gitmedigin her gün için kaçak sayılırsın ve para cezası işler. tam hatırlamıyorum ama senelik 1150 tl gibi bişey yapıyordu en son.

şeyini şeyettiğimin şeyi
Toplam Hit: 2071 Toplam Mesaj: 15
staj