Üniversitelerdeki Google Hesabı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

"Mail için verilen alan G Suitte Google Drive tarafından üniversitemize verilen bir hizmettir.
    Mezun olduktan sonra mail adresinizi kullanabilirsiniz şimdilik yönetim tarafından öğrenciler kullanamaz kararı alınmamıştır.Fakat eğer öle bir karar alınırsa mail adresinizi kullanamazsınız bunun bilgisinide verelim size."

Böyle bir cevap geldi üniversiteden

Önemli dosyalar yüklüyorum kapatmadan önce haber verir misiniz diye sordum

Kapatma kararı alınırsa önceden size haber verilir diye söylediler.

Tabi ben güvenmiyorum bu üniversitelere, anadolu üniversitesinde ftp hesabımın olduğu harddiskler yanınca bi ton dosyam gitmişti

Gebze teknik üniversitesindeki OneDrive hesabıma da aynı zamanlı yedeklemeye karar verdim 

Size de tavsiyem en az 2 bulut kullanın sonra üzülmeyin.

Love is nothing without fucking.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilyas208
    ilyas208's avatar
    Erkek

Konuyu okuyunca ben de bir bakayım dedim aktif mi değil mi diye, öğrenci bilgi sisteminin sayfasına girdim, parola kayıtlıymış zaten, sisteme girdim kullanıyorum, 4 sene kadar olmuş mezun olalı hayret gerçekten hala silmemişler

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek

Ben 2015 te iü önlisansı bitirmiştim. Mail hala aktif. Hatta geçen haftalarda vidobuya mail adresi ile kayıt oldum. Bu maille tüm videolara ücretsiz bir şekilde izleyebiliyorum. 

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Hocalar tum yetkilendirme hakki okulun gsuite for education aboneliginde super admin account sahibi olmakta bitiyor. Bu hesaba sahip olanlar domain panelden yetki aldiklari icin yuzlerce, binlerce edu mail hesap olusturup karaborsada satabilirler. Kaldi ki bunu yurtdisinda yapan bi cok satici var. Bende 2012 senesinde İstanbul Üni. Açıköğretim fakultesine kayit yaptirmistim. Bir sene sonra kaydimi yenilemedim. Odemeyince otomatik donduruyolar. Hala ayni mail adresi, sinirsiz drive hesabimi aktif kullaniyorum. Eger rektorluk bilgi islem bsk.'na ogrencilerin mezuniyet veya aktiflik durumu gözetilip verilsin demezse uzun bi sure ellesmezler. Ayrica istanbul uni.'de soyle bi hizmet daha var http://www.istanbul.edu.tr/tr/duyuru/statista-veritabani-erisime-acilmistir-6900730052005A00420054004D00310063004E0049003100

Kernel_Panic tarafından 23/Oca/18 01:00 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
Toplam Hit: 10854 Toplam Mesaj: 25
google g suite üniversiteler