folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Upload Image Android To Web Service

Upload Image Android To Web Service

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocalarım php bilgim yok :( .Net WebService hakkında bilgim var ve ben Android'den Resim göndermek istiyorum servise. Instagram gibi düşünülebilir. Resim gönderip resim okuyacağım . 

Istediğim şey Text değil de bu sefer Video/Resim göndermek VM ye. Fakat bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum hiç de yapmadım.

Kaynakların %99.9'u Php server ile alakalı . 

Elinde güzel kaynak olan veya daha önce böyle bir proje yapmış olup yardım edebilecek var mı ? :(

FTP ile göndermeyi de bulamadım :(

Şimdiden teşekkür ederim . Geliştireceğim bi kaç uygulama var içinde Video ve resim olacak bunun için sunucuyla köprü kurmam gerekiyor . Resimi bulsam aslında video yu da bi şekilde gönderirim ikisinden biri olsa yeterli diğerini bi şekilde çözerim farklı olmasa gerek ..

Şimdiden teşekkür ederim..

MhmdAlmz tarafından 08/Nis/16 21:52 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

web api? web service? :)

ne gibi farkini goruyorsun hocam mesela.. bu olayin android tarafiyla ilgisi yok. web servisten az cok anliyorsan zaten yaparsin, bir parametre koyarsin ona da byte array seklinde veriyi yollarsin..

normal metodlar icin nasil yapiyorsan ayni mantikta byte array yapacaksin (yani resmi byte array a cevireceksin)

servisinde de quota olaylarina dikkat etmen lazim, hatirladigim kadariyla standart limit 64kb .. 

islemin daha hizli ve guvenli olmasi icin streaming yapabilirsin.

servis tarafi icin buralara bakabilirsin

http://www.codeproject.com/Tips/757991/File-Upload-using-WCF-REST-API-and-JavaScript

https://code.msdn.microsoft.com/windowsdesktop/Upload-files-using-a-REST-13f16af2

client yani android tarafi icin de servisi proxy haline getirip projende kullanabilirsin. bir kac yol var tabi ki (wcf soap icin ksoap kullanabilirsin)

bu videoya bakabilirsin 

https://www.youtube.com/watch?v=micGBZ3_pFc

kolay gelsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Abi O muhabbeti anladım da işte Android de Encode ve Decode edip okuyabiliyorum resmi vs vs... 

WebApi dediğim şey başka bir muhabbetmiş bakınırken öğrendim.

File Transfer Protocol Yani FTP ile dosyayı yükleyip url yi veritabanına kaydedip o şekilde okumayı düşünüyorum keza Video'yu da aynı şekilde.

Bu dediğin linklerin ikisinede baktım 

Yazmak için geçiktim biraz daha net olsun diye. Encode yapmayı falan biliyorum az bucuk.

Fakat bu FTP muhabbeti daha kolay gibi geldi bana. 2 side aynı işlem aslında . Tekinde webServise decode edip Sunucudan da Stream olarak alıp işlemek . diğerinde komple resmi gönderiyor. Arada hız farkı falan var sanırım.

Video falan da gönderiliyor bu FTP denen illetten sanırsam ..

Şurda güzel bir örnek var http://androidexample.com/FTP_File_Upload_From_Sdcard_to_server/index.php?view=article_discription&aid=98

keza buda http://stackoverflow.com/questions/11600988/uploading-a-file-to-a-ftp-server-from-android-phone

Ama Bu FTP ile decode edip Stream olarak alıp işleme arasındaki fark ne merak etmiyorum değil acıkcası ...

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

uygulamayi kendin icin yapmiyorsan ve sadece kendin kullanmayacaksan sakin ftp upload vs ugrasma... kolaylikla sniff ederler ftp bilgilerini.. o yuzden ara katman olarak bu tart bir servis koyarlar hocam.

acele etmek yerine gerekirse haftalarini verip ogren bu isi. Ne yaptigini ne amacini hic bi seyini bilmiyorum hocam, ama ogrenme niyetinde olanlar varsa burak selim senyurt'un bu konuyla ilgili videolarina bakabilirler, cok detayli sekilde anlatiyor, turkiye'de wcf konusunda uzerine adam yoktur.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Abi birşey diyorsan bi bildiğin vardır . O zaman bu dediğin linkdeki gibi yapmaya çalışayım . encode edip post edeyim orda birleştirip kaydedeyim . bunu bilmiyordum iyi oldu öğrendiğim... Teşekkür ederim yardımların için.

ve ayriyetten https://www.youtube.com/watch?v=MPQ3In0n308&list=PLo_CCqyWsehUl46woTdSO1eb1pDGXe-Bo 4 adet video var bahsettiğiniz bu mu ? bunları izlemedim hiç :/ izleyeyim bunlarıda. Ekstrası var mı bunun yaklaşık 5 saatlik bir video var 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

encode dan kastin nedir anlamadim.. oyle yapayim yerine once bir ogren hocam nedir ne degildir, hangisini yapmak daha az surer, performanslidir vs. Bir suru etken var...

Once ogren hocam, proje yapmak yerine ogren, o kadar cok eksigin var ki o yuzden ne yapacaginim nereden baslayacagini bile bilmiyorsun. Oraya buraya bakmak yerine bir yerden basla ve IYI OGREN.

Bu linkini verdigim adamin hayati bu servisler. Sitesine girersen ya da nedirtv.com a girersen bir suru video bulursun. Ancak bilgi seviyen ne kadar var bunlari anlayabilecek bilmiyorum. O yuzden diyorum ya iyi ogren.. daha 3. basamaktan 100. basamaga atlamaya calisirsan enerjini, zamanini bosa harcarsin. 

Baska diyecek bir seyim yok..

kolay gelsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Anladım abi teşekkür ederim :/ nasihatlerin için

Toplam Hit: 1022 Toplam Mesaj: 7
server upload