folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder UPS Kapasitesini Akü İle Arttırmak

UPS Kapasitesini Akü İle Arttırmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, elektrik kesintilerinde uzun süre verim almak için UPS'nin aküsünü daha büyük kapasiteli bir kuru akü ile değiştirmeyi düşünüyorum. Bir elektrikçiye getirip yaptırcam ancak daha önce buradan bir ön bilgi almak istiyorum.

650Va'lık UPS : http://www.hepsiburada.com/s-link-sl-up650-650va-ups-guc-kaynagi-p-BD400033?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=EAIaIQobChMI2Kftq6nh2AIVBijTCh0MpA2sEAkYASABEgKazPD_BwE 

12v 100ah Kuru Akü: https://urun.n11.com/aku/12v-100ah-agm-kuru-aku-ups-akusu-P207625690?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIqrfV06nh2AIVgwvTCh0IAQ5IEAkYBCABEgKMCvD_BwE&gclsrc=aw.ds 

Sorularım

1- 650Va'lık UPS'nin aküsü ile bu kuru aküyü değiştirdiğimde yine 650Va'lık bir gücümü olacak. Örneğin 300Va'lık povere sahip 4 tane bilgisayarı takamaz mıyım? Eğer öyleyse UPS'yide yükseltip 2000Va'lık bir UPS satın alacağım.

2- Uygun bir üçlü priz ile tek UPS'ye birden fazla bilgisayar bağlayabilirmiyim?

3- Bu gibi bir modifiye işleminde ne gibi sorunlar çıkabilir ve ne önlem almalıyım? Örneğin UPS ve akü arasına şartel takılabilir mi? 2 tane bilgisayar fanı soğutma için yeterli olur mu?

Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Ups akusunu araba benzini gibi düşünürsen cevaplarını alacaksin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Ups akusunu araba benzini gibi düşünürsen cevaplarını alacaksin.

Açarmısınız biraz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Arabaya fazla yakıt koyarsan daha güçlü olmaz ancak daha uzun mesafe gidebilirsin. O da eşittir ups daha uzun süre çalıştırabilir bilgisayarını.

650Va'lık UPS'e en fazla 650Va'lık tüketim için kullanabilirsin. Toplam güç buna ulaşıncaya kadar istediğin kadar pc bağlayabilirsin.

Soğutma ne için? Cihaz tam şarj olup rejime girdikten sonra ısınmaz. Şarj süreleri de bataryalara oranla uzayacak bunu da göz önünde bulundur tabi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Arabaya fazla yakıt koyarsan daha güçlü olmaz ancak daha uzun mesafe gidebilirsin. O da eşittir ups daha uzun süre çalıştırabilir bilgisayarını.

650Va'lık UPS'e en fazla 650Va'lık tüketim için kullanabilirsin. Toplam güç buna ulaşıncaya kadar istediğin kadar pc bağlayabilirsin.

Soğutma ne için? Cihaz tam şarj olup rejime girdikten sonra ısınmaz. Şarj süreleri de bataryalara oranla uzayacak bunu da göz önünde bulundur tabi.

Tmmdır ozaman 2000Va'lık bir ups alırım. Teşekkürler hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

BAzı ups lere ek olarak akü takılabiliyor mesela üstünde 2 varsa  sen 8 e kadar çıkartabiliyorsun akü sayısını... Bir 3lü(5 li de olabilir 10lu da :D ) priz takar istediğin kadar cihaz bağlayabilirsin UPS led ekranda göstergesi varsa görebilirsin yük durumunu. Yük durumuna göre cihaz bağlarsın(Yük ile dayanma gücü doğru orantılıdır.) Modifiyeyi kafana göre yapma bilenden destek al. Kolay gelsin.

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    SENAR1ST bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Tmmdır ozaman 2000Va'lık bir ups alırım. Teşekkürler hocam.

necron u şiddetle tavsiye ederim hocam.650 lik olanını kullanmıştım 1 modemi tek başına 8 saat laptop + modemi 45 dk götürmüştü

Ignorance is bliss.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

Sağolun hocalar tavsiyeleriniz için.

Toplam Hit: 1090 Toplam Mesaj: 8
ups kapasitesini akü ile arttırmak