folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hesaplar / Üyelikler
linefolder Upwork.Com (Çalışanlar, Tecrübeler V.B)

Upwork.Com (Çalışanlar, Tecrübeler V.B)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hector611990
    hector611990's avatar
    Erkek

Merhaba, 

Upwork dünyada freelancer iş yaptırılan ve yapılan en kaliteli platformlarda biri bence. Daha önce konu ile ilgili açılmış başlık göremedim. Bu başlık altında iş yaptıran veya yapan kişilerrin tecrübe ve fikirlerinin toplanması faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Makine mühendisiyim ve yoğun olmasa da arada 3D Modelleme alanında iş yapıyorum.

- - -
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Bende Mimarım hocam.. Freelance 3d işine geçmek istiyorum...  Paslaşalım :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Merhaba,

Su ana kadar bir tane is tecrubem oldu. Almanya'da bir firma mevcut matlab kodlarini C++ ile OpenCV'ye tasimak istedi. Daha onceleri ufak projelere basvurmustum donus olmadi. Profilim acikti bu arkadaslar beni buldu.

Skype yapmak istediler, tabi o zaman cok konusma tecrubem yok, yazissak falan diyorum. Dediler kor topal anlasiriz sen gel skype yapalim. Neyse vura kira konusuyorum ilk zamanlar, proje 3 hafta kadar surdu totalde bi 10 saat konusmusuzdur. Projeyi tamamladim, ustune 10 saat de sepaking yapmis oldum. Bir de ustune 700 dolar para aldim :)

Genel olarak soyleyebilecegim

Hangi millet ile calistiginin onemi var. Ben almanlarla calistigim icin, dokmantasyon gayet duzgundu, version management vardi. Repoyu acip yetki verdiler vs vs. Yazilim muhendisligi yaklasimlari gayet iyiydi.

Hindistan, pakistan vb isverenlerden uzak dur :) Hem istedigin parayi kazanamazsin, hem de is etikleri bi garip oldugundan basin agrir :)

Ben genelde teklif vereceksem US, UK, Almanya, Kanada vs yerlere teklif atiyorum. Gerci uzun zamandir bakmiyorum, profilim gizli su siralar sanirim. O yuzden kimse de beni bulup teklif atmiyor :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

hiç iş almadım ama iş yaptırdım. güzel platform.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hector611990
    hector611990's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı

Merhaba,

Su ana kadar bir tane is tecrubem oldu. Almanya'da bir firma mevcut matlab kodlarini C++ ile OpenCV'ye tasimak istedi. Daha onceleri ufak projelere basvurmustum donus olmadi. Profilim acikti bu arkadaslar beni buldu.

Skype yapmak istediler, tabi o zaman cok konusma tecrubem yok, yazissak falan diyorum. Dediler kor topal anlasiriz sen gel skype yapalim. Neyse vura kira konusuyorum ilk zamanlar, proje 3 hafta kadar surdu totalde bi 10 saat konusmusuzdur. Projeyi tamamladim, ustune 10 saat de sepaking yapmis oldum. Bir de ustune 700 dolar para aldim :)

Genel olarak soyleyebilecegim

Hangi millet ile calistiginin onemi var. Ben almanlarla calistigim icin, dokmantasyon gayet duzgundu, version management vardi. Repoyu acip yetki verdiler vs vs. Yazilim muhendisligi yaklasimlari gayet iyiydi.

Hindistan, pakistan vb isverenlerden uzak dur :) Hem istedigin parayi kazanamazsin, hem de is etikleri bi garip oldugundan basin agrir :)

Ben genelde teklif vereceksem US, UK, Almanya, Kanada vs yerlere teklif atiyorum. Gerci uzun zamandir bakmiyorum, profilim gizli su siralar sanirim. O yuzden kimse de beni bulup teklif atmiyor :)

Katılıyorum iş yapacağın ülke önemli. Ben totalde 2000 dolarlık iş yaptım. şuan üye olma süreci baya uzuyor bildiğim kadarıyla birde teklif verme işini artık paralı yaptılar. İşin boyutuna göre 2-4-6 connect diye ayırmışlar ve 0,15 cent/connect ücreti var. ilk birkaç iş yapmak zorluyor ama bi palazlandınmıda gerisi geliyor. Kur farkından dolayı 100 dolarlıkda iş yapsan bide ek iş olduğu zaman tatlı oluyor. 

- - -
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    hector611990 bunu yazdı

Merhaba, 

Upwork dünyada freelancer iş yaptırılan ve yapılan en kaliteli platformlarda biri bence. Daha önce konu ile ilgili açılmış başlık göremedim. Bu başlık altında iş yaptıran veya yapan kişilerrin tecrübe ve fikirlerinin toplanması faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Makine mühendisiyim ve yoğun olmasa da arada 3D Modelleme alanında iş yapıyorum.

+1 Mak. Müh. te burda. 1 senedir hesabım var, internet sitesi açtım, teklifler verdim.. hala bir cacık yok

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hector611990
    hector611990's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı
    hector611990 bunu yazdı

Merhaba, 

+1 Mak. Müh. te burda. 1 senedir hesabım var, internet sitesi açtım, teklifler verdim.. hala bir cacık yok

Sitede bu alanda ciddi alternatifler mevcut. İşe ilk teklif verenlerden olmakta fayda var yoksa işverenin hiç çalışmamış birini seçmesi için ayrıcalıklar olması lazım mesela ansys Flow alanında çok kişi yok veya basınçlı kaplar asme standardı gibi. Standart 3D tasarım yapıyorum diyorsan zor. Ben ilk başladığımda ülkemizden bu alanda 2 3 kişi vardı şimdi baya artmış. 

- - -
Toplam Hit: 1895 Toplam Mesaj: 7
freelancer upwork