folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Ürün Belirtilen Süre İçerisinde Gönderilmezse (Hukuki Soru)

Ürün Belirtilen Süre İçerisinde Gönderilmezse (Hukuki Soru)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugax
    bugax's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mesafeli satış sözleşmesinde bir ürünü en geç 3 iş günü içerisinde kargolayacağı yazan bir satıcı, ürünü daha geç göndermiş ise maddi ve manevi kayıp yaşadığım gerekçesiyle dava açılabilir mi ? soru saçma oldu dava tabiki açılabilir ama kazanırmıyım kesin ? açılabilirse yapılması gereken resmi prosedürler nelerdir ? hukukçular cevaplarsa sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeYaZZZ
    BeYaZZZ's avatar
    Erkek

Kaç gün mesela senin maddi manevi kayba uğratıcakk bu kadar değerli ürün ne birde sözleşmeni dikkatli oku sonra pişman olmayasın her zaman değiştirme haklarını saklı tutarlar bu yuzden sana kaçabilitesi yüksek

THE BeYaZ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugax
    bugax's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

firmanın tavırlarından hoşlanmadım o yüzden maksat başlarını ağrıtmak. tabiki maddi ve manevi zarara uğramadım ama sonuçta bi dava sebebi olmalı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek

Elbette açılabilir, sözleşmeye aykırılık söz konusu, satıcının tazminat sorumluluğu doğar. Ancak pratikte sen de farkındasın ki gereksiz bir uğraşı

olacaktır. Bunun yerine firmanın tavrından hoşlanmadıysan, oradan alışveriş yapmamayı tercih edebilirsin. Eğer üzerinde isim yazan, senin adına 

özel olarak üretilmiş bir mal vs. değilse, hiç bir gerekçe göstermeden ürünü geri iade edebilirsin. Ancak teslim aldığından itibaren 7 günlük bir süren 

var, bunu ihmal etme.

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

yılalrdır internet üzerinden satış yapan bir ioalrak söylüyorum 

Hiç birşey yapamazsın :)

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

hocam kusura bakma benimde bir sorum olucak konunu baltalamak gibi olmasın ama sevgili müridler ben 01.11.2012 tarihinde kayseriden yurtiçi kargoyla istanbul brighstar garanti servisine bi telefon gönderdim şubeye gittiğimde zaten bizim anlaşmamız var göndeririz filan dediler iyi dedim verdim adresi ama bugün baktığımda birde ne göreyim 6gündür istanbul kağıthane şubesinde bekletiliyor kargoya gitmiş olsa 15 gün içinde gelicekti bide bu gecikme yüzünden daha çok beklicem sizce bu durumda ne yapmalıyım kargo şirketini dava mı etmeliyim ?

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    enesshn18 bunu yazdı

hocam kusura bakma benimde bir sorum olucak konunu baltalamak gibi olmasın ama sevgili müridler ben 01.11.2012 tarihinde kayseriden yurtiçi kargoyla istanbul brighstar garanti servisine bi telefon gönderdim şubeye gittiğimde zaten bizim anlaşmamız var göndeririz filan dediler iyi dedim verdim adresi ama bugün baktığımda birde ne göreyim 6gündür istanbul kağıthane şubesinde bekletiliyor kargoya gitmiş olsa 15 gün içinde gelicekti bide bu gecikme yüzünden daha çok beklicem sizce bu durumda ne yapmalıyım kargo şirketini dava mı etmeliyim ?

up

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
Toplam Hit: 1360 Toplam Mesaj: 7