folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder (USA Haber) Wal-Mart"Ta 198 Dolara Google PC

(USA Haber) Wal-Mart"Ta 198 Dolara Google PC

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TRTC34
    TRTC34's avatar
    Erkek

Kişisel bilgisayar üreticisi Everex, 200 dolara satılacak olan yeni masaüstü PC'leri piyasaya verdiğini açıkladı. Satışına perşembe günü Wal-Mart mağazalarında satışına başlanan cihaz, Google uygulamalarını ve açık kaynaklı yazılımları bir arada sunuyor.

Everex gPC ( "g" google'ı temsil ediyor) olarak adlandırılan yeni bilgisayarın bazı özellikleri ise şöyle:

512MB bellek,

80GB harddisk,

gOS işletim sistemi,

10/100 Mbps Ethernet,

DVD-ROM/CD-RW.

Everex Green gPC'nin en büyük özelliği, Linux OS ile çalışması ve  Gmail, Google Docs & Spreadsheets, Google takvim, Google Ürün Arama, Google Blogger, Google YouTube, Google Harita, Google Haber, Meebo (anında mesaj servisi), GIMP , Firefox, Xing Movie Player, RhythmBox <http://www.gnome.org/projects/rhythmbox/> (iTunes substitute), Faqly , Facebook, Sky ve OpenOffice.org 2.2 gibi birçok ücretsiz uygulamanın önceden cihaza yüklenmiş olması.Microsoft yazılımlarının kullanılmadığı açık kaynaklı yazılımlar sayesinde satış fiyatlarını düşürdüklerini açıklayan Everex pazarlama müdürü Paul Kim, hedef kitlelerinin ise ilk defa bilgisayar alan orta yaş üstü tüketiciler olduğunu belirtti. Kim, gPC'nin kendilerine 170 dolara mal olduğunu ve kullanıcılarına ücretsiz telefon desteği de sağlayacaklarını da ekledi.

Everex firması, gPC'den sonra ultra-mobile gPC üzerinde çalışıyor ve İspanyolca dil seçeneği bulunan gPC'lerin de çok yakında piyasaya vermeyi planlıyor. 200 dolarlık yeni bilgisayarın fiyatına ekran dahil edilmezken, cihaz klavye ve mouse ile birlikte satılıyor.

26-11-2007__22:38:09

Chicagoan TRTC34
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

google pc değil o. lütfen biraz araştıralım. götümüzden pc uydurmayalım.

gPC = Green PC anlamına geliyor içinde de gOS yüklü. Google uygulamalarınında web den erişilebilir olması nedeniyle PC ile alakası yok. 

Olayın google ile alakası yok. 

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TRTC34
    TRTC34's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı:
    -----------------------------

google pc değil o. lütfen biraz araştıralım. götümüzden pc uydurmayalım.

gPC = Green PC anlamına geliyor içinde de gOS yüklü. Google uygulamalarınında web den erişilebilir olması nedeniyle PC ile alakası yok. 

Olayın google ile alakası yok. 

PC google yada degil yanlis birsey varsa duzeltirsiniz yada konuyu silersiniz simdi su yakisik aldimi G*TUMUZ sence cok hos bir kelimemi ...

aslinda yazmamaliydim boyle bir diyaloga girmemeliyim fakat Kullandigin kelime Cok cirkin......

Chicagoan TRTC34
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    TRTC34 bunu yazdı:
    PC google yada degil yanlis birsey varsa duzeltirsiniz yada konuyu silersiniz simdi su yakisik aldimi G*TUMUZ sence cok hos bir kelimemi ...

aslinda yazmamaliydim boyle bir diyaloga girmemeliyim fakat Kullandigin kelime Cok cirkin......
    herhangibir siteden bulduğun haberi c/p yapıp hiç araştırma gereği duymadan başlık açmışsın. tagextin söylediği kelimede bukadar büyütülecek bişey yok, daha tbt ye ayak uyduramamışsın. o yüzden sana tavsiyem ayak uyduramayacağın yere hiç bulaşmaman.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek
    tr ye gelcek mi bu amk ?
    gelsede alsak 2-3 tane :D

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    gOS işletim sistemi ne ya:S:D

Long Live Turkey..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Stifler bunu yazdı:
    TRTC34 bunu yazdı:

herhangibir siteden bulduğun haberi c/p yapıp hiç araştırma gereği duymadan başlık açmışsın. tagextin söylediği kelimede bukadar büyütülecek bişey yok, daha tbt ye ayak uyduramamışsın. o yüzden sana tavsiyem ayak uyduramayacağın yere hiç bulaşmaman.

Stiflere katılıyorum biraz kokusunu al buraların hoca... Felsefeyi bi kavra :)

[22817//kaanabak]
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TRTC34
    TRTC34's avatar
    Erkek

Her hangi bir Forum yada nasil bir www uygulamasina katiliyorum diye. Tarzimi degistirecek degilim.

Aldigimiz terbiye ve Egitim buna musade edemez.Sizlere soyleyeceklerim bu kadar.

Turkcenin guzelliklerinden biriside her ne kadar ben cok iyi kullanamasamda oz deyisler var mesela su buraya uygungibi.

Disardan Gazel Atma....

29-11-2007  07:29:13

Chicagoan TRTC34
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

işlemciyi yazmamış ? kesin kıytırıktan bi işlemci koymuşlardır

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    512MB bellek,

80GB harddisk,

gOS işletim sistemi,

10/100 Mbps Ethernet,

DVD-ROM/CD-RW.

bu aleti 170 $ a mal eden eli öperim ben hatta yalarım :D

gos mos anlamam ben direk formatı çakar windows kurarum :D 

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 2902 Toplam Mesaj: 10