Usb Bellek Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek
    sistem ntfs kurulu we 2 ye bölünmüş bi harddisk war...işletim sistemi sp2 yüklü...sorunum şu..usb den mp3 player taktığımda herşey normal..buldu yüklendi kullanıma hazır dioo..fakat bilgisayarıma girdiğimizde c: d: yada cd romlar war...ancak mp3 player in usb belleğini göremiyorum...orda gözükmesi için ne yapmak lazım..bi yardımcı olun arkadaşlar....bilgisayarımdan yöneti seçip disk yönetimine gidince görebiliyorum..ona bi harf de verebiliyorum..mesela G: ...cmd den komut sistemine düşüp g: yazdığımda içine de girebiliyorum...ama bir türlü istediğim yerde gözükmüo...umarım yardımınızla çözeriz bu olayı..tilt olucam yoksa....denemediğim yöntem kalmadı...o yüzden burada denediğim ve aklıma gelenleri yazdm..driver filan demeyin..bir çok değişik marka denedim..5 makinem war fat32 sistemli ..onlarda görüyo..ama Ntfs li 10 makinede göremiyorum..artı usb belleğe ntfs format attm..yinede çare olmadı..mainborad usb sürücüleri de yüklü...şimdiden saolun....rene usta zamanında GHOST dökümanıyla işimi çözmüştün..(2003)..ehhh 3 senede bi işim düştü...umarım çözeriz..çok uzattım kolay gelsin....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek
    Mp3 playerın markası ne

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek
    marka sony 512 mb lik....ama kardeş problem markayla alaklı deil..konuyu genişce anlatıım...dikkatli oku...bi sürü marka denedim...hepsinde aynı...bu pc ile alakalı bişey...NTFS kurulu olduğundan şüpheleniyorum....5 pc de sorunzuca depolama birimi gibi görüyo.(fat32).amacımm..10 pc de de aynen göstermek(ntfs)..içine şarkı atmak için zaten creative zen ler gibi bi yazlım gerekiyo o ayrı...amaç içine girebilecek alanı görmek c: d: gibi oda G filan die gözükmeli....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek
    bendede var mp3 player mesela win98 e taktımmı ne kadar da uğraşsam gösteremiyom.NTFS le bi alakası olcağını sanmıyom.HDD yle alakalı bişey deil o.Bence o makinanın usb erinde sorun var.aygıt yöneticisinden bi bak bakalım usb lerde soru işareti falan varmı?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek
    ya kardeş sende bizi iyice acemi yaptın yaww :)) bak yine dioyurm...ilk yazdığımı dikkatli okumuyosun...ilk mesajımı oku anlarsın....10 küsür senedir...donanımdan da yazılımdan da anlarım...şimdi meziyet saydırma...ne alaka usb soru işareti..herşey tıkırında dioruss...anlamadın sen hala sorunu......son kez...diycem ik mesajı dikkatli oku..lütfen ona göre mantıklı bi cevap ver...anlattıklarım harici bi çözüm istiyorum..anlaşılan RENE den başka kimse yardımcı olamicak anlaşılan bana...RENE bi el at kardeş...özeline de yazdım ama...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek
    Sence başka bi alternatif kalıyomu?mp3 player sağlam+usb ler sağlam+Xp sağlam..Ama ben yinede sorunun ntfs den kaynaklanıcağını sanmıyorum.Çünkü bendeki mp3 player Fat 32 bende ntfs kullanıyom.Peki Xp de bi puştluk olabilirmi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek
    denetim masası yönetimsel araçlar bilgisayar yönetiminden disk yönetimi sekmesine gelip usb'nin durumunu görebilirsin. eğer sürücü harfinde çakışma var ise sürücü harfinbi değiştirdiğinde sorun çözülür.

https://twitter.com/ElliotticianRB
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek
    xp canavar gibi bi problem yok..mteki 5 pc (fat32) de hiç problemsiz...ayrı bi depolama belleği gibi görüyo..içine bişeyler atabiliyosun...ama 10 pc de(ntfs) de görmüyo....çakışma yok....zaten mesakımda yazdım...orda görebiliyosun c: d: bide harfsiz 512 lik bellek gözüküoo...yani çakışma yok.usb ler sağlam...hatta 512 lik bölüme tanımlıyorum g die....cmd komut sisteminden giriyorum...gayet normal.hatta disk yönetimi bölümünden de içine giriyorum...ama onlar önemli deil..ben dier 5 pc gib ayrı bi depolama aygıtı gibi hard disklerin gözüktüğü gibi normal gözükmesi için uğraşıyorum..bana normal bildiğim basit yöntemleri sölemeyin arkadaşlar...wala aynı şeyleri 3.defa anlatıorum..dedikleriniz çok tan yapıldı denendi..denenmeyen bişey ne kaldı acaba..neden yapabilir..ilk defa bi şey bu kadar zorladı..bi bokuma yarayacağından deil ama çözememek deli ediyo... :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emperorimmortal
    emperorimmortal's avatar
    Erkek
    dostum klasik sony sorunu
    amabu sorun senin usb den de kaynaklanıyor olabilir bilgisayarın eyer usb yi algılıyor ve mönitörünün sağ alt tarafında bir usb işareti çıkıyor ise usb kablolarında bir sorun var demektir.
    diğer bir konu makinana sony taktından sonra sony nin programını bir yükle ve dene yada bunu yeniden başlat olarak algılamasını sağla ntfs lerde böle bir sorun yaratmaz çünki kolay gele

dünya da öle bir gün geklicek ki insanlar ö gün ilk kez güneşi görücekler. o gün dünyaya TÜRKlerin hakim olduğu gündür. <br> M.KEMAL ATATÜRK
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek
    yok kardş...ben çözdüm sorunu..olay sony filan diel..normal mp3 yada digital fotolarda da aynı olay wardı..deamon tools kurulu pc ler yapıo bunu..sanırım...sanal cd oluşturucam die..usb flash bellek yolunu kitlioo..ama ben bi şekilde içine girdim..asıl istediğim hard disk gibi belirmesiydi..olmadı....bi harf yaratıp sistem yönetiminden giriorum...nese..herkese kolay gelsin...yine çare olamadı kimse ama..yine de saolun...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kamikaze_ilhan
    kamikaze_ilhan's avatar
    Erkek
    benimde sony mp3 player im var hiç böyle bir sorun yaşamadım
    bilmiyorum
Toplam Hit: 3516 Toplam Mesaj: 11