folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Usb Belleklerdeki Virüsleri Pc Den Korumak

Usb Belleklerdeki Virüsleri Pc Den Korumak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    arkadaslar babama yenı pc aldık ama ıs yerındekı bılgısayardan autor run tarzı vırus almıs yenı pc ye takınca usb dısk securıty uyarı verıyor ama sılemıyor salt okunur fılan dıyor.neyse ıcıne gırıyoruz hıc bı dosya yok.ben attrible gırerım ama babamlar nası gırecek cmd den yapamazlar.bır de benım pc de vırus yok sanırım yani bulasmadı herhalde usb dısk korudu mu bılmıyorum net olarak

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Hazır konu açılmış bnde bişe sorayım.Hardiskimde virüs var sanırım laptopa da bulaştı. 

bilgisayarı nasıl temizlicem?

virüsü harddiskten nasl atarım?programlar işe yarar mı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

garip bir başlık

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Bende zannettim ki usb de virus tasiyosun bilhisayara takinca pc viruslerini siliyor onu korumaya calisiyosun :) Turkce hocani ....im senin :)) dur bulup yollayacagim

Benim profilimde de var ama link bozulmus olabilir. Altta mobil linki var acamazsan "autorun sil.rar" diye google da arat hocam

http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=10310569&p=1

mfatihbodur tarafından 20/Eyl/13 01:19 tarihinde düzenlenmiştir

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

- sakın ola ki antivirus bulunan bir pcye takma.

- belleği takmadan önce bilgisayarda combofix var mı araştır, bulursan sil

- program files klasörüne sağ tıkla özellikler, güvenlik sekmesinde ne kadar izin varsa hepsini kaldır ki virüs rahat rahat yayılsın.

- kullanıcıyı hedeften saptırmak için bikaç saçmasalak toolbar kur

- bir de autorun dosyası olması flashda, en salak antivirusler bile yakalıyor.

bunlar virüslerini güvende tutmak için şimdilik yeterli.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

İtina ile virüs temizlenir..

Teamviewer id sini yollayana yardımcı oluruz..

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Öbür konuya yazdım ama buraya da aynısını yazsam iyi olacak gibi..

Avira Free, bilgisayara takılan her türlü medya nın ( usb bellek veya cd gibi ) autorun.ınf dosyasına erişimi engeller.

Bu senin autorun.inf dosyanda virüs bulduğun anlamına gelmez.

Sağ altta açılan uyarıyı dikkatli okur isen,

Avira nın sadece güvenlik amacıyla autorun.inf dosyasına erişimi engellediğini söylediğini görürsün.

Zaten autorun.inf un içinde virüs olmaz, sadece virüsü başlatmaya yarayan satırlar olur.

Avira autorun.inf e erişimi engellerken, öte yandan usb bellekdeki bulduğu virüsleri silmiştir bile..

Ama sen farketmemişsindir..

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

"Usb Belleklerdeki Virüsleri Pc Den Korumak" hocam virusleri niye koruyon :D :D -> "Usb Belleklerdeki Viruslerden Pc yi Korumak"

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
Toplam Hit: 1968 Toplam Mesaj: 9