USB Boot Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

Elimde sandisk cruzer 16 gb usb vardı 

1 yıldır falan tum boot ıslerımı onunla yapıyodum.alttaki linte bi amcam google chromium os u kurmak ıcın dosyaları kendısı duzenlemıs.

http://chromeos.hexxeh.net/

(Sakın denemeyın usb boot ölüyo)

neyse ben bunu denedım hem kurulmadı hem de flash bellek uctu

sonra bı kac program bulup yenıden normal olarak formatladım temızledım.Wındows 7 usb den kuracaktım ama olmadı hata verdı

sonra ubuntu pardus xubuntu herseyı denedım  yıne hata verıyo 

usb nın boot ozellıgı ucmus.

Sitede verilen boot olusturma yontemleri ile olmuyor.bunun boot ozellıgı tamamen ucmus.Daha once boyle bı problemle karsılasan falan var mı hıc?

cozum onerısı olan?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

format f: denedin mi? veya sağ tıklayıp error checking yaptın mı? hiç duymamıştım böyle bişey olduğunu. go

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hp'nin kucuk bi prosu var usb'leri sorunsuz format atip duzeltiyor hp usb format falan diye aratirsan cikar sanirim, olmadi linux yuklu bir pc'de tekrar format at.

chromium isletim sistemi usb'yi bozmaz, kopyalarken hata olmustur. 

la liberte ne meurt jamais.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

kartalkethuda bunu yazdı:
    -----------------------------

format f: denedin mi? veya sağ tıklayıp error checking yaptın mı? hiç duymamıştım böyle bişey olduğunu. go

----------------------------

daha once error checking yapmıstım ama fix errors dememistim simdi oyle dıyınce oldu

ılk once format F: kullandım olmadı  yıne

sonra sırasıyle error checking yapıp auto fix yaptım sonra da format F: yaptım duzeldı 

7-19 ----

chromıum os bozmuyo chromıum os u kurmak ıcın bı tane format tool kullanıyosun ondan sonra kafayı yıyo ıkı tane flashta denedım ıkısınde de oyle yaptı kopyalama hatası degıl 

ayrıca hp nın format tool unuda denemıstım ıse yaramamıstı ama usttekı gıbı yapınca calıstı 

----

cok tesekkurler kartal yolu gosterdıgın ıcın

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

format atıp bide unetbootin ile usb ye yazdır bakalım chrome os u.Ben bootable usb oluştururken hep bu pro yu kullanıyorum 4mb ve işlevini iyiy yerine getiriyor

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

tam olarak acıklamalı anlatıyım bazı arkadaslara da lazım olur ılerıde 

-ılk once usb yı takıp fat32 formatında normal formatlayın.

-formatlama bittikten sonra bellege sag tıklayıp Özellikler-Araçları tıklayınca hata kontrol var ona tıklayınca su ekran gelecek

-yukarıda ki gibi iki tane kısım var onları secıp başla diyoruz 

-kontrol boyutuna gore suruyor o bittikten sonra

-Başlat-Çalıstır a tıklayıp cmd yazıyoruz

-onumuze gelen komut satırı ekranında format G: (ben burda G: yazıyorum cunku flash bellegım G de eger flash bellegınız H te ise format H: yada E de ise format E: yazın)

-onumuze bu komut gelecek entera basıyoruz.

-bundan sonra ıslemler bıtıyo en son olarak asagıdakı ekran gelecek ona da enter diyoruz ve ıslem bitiyo sonra normal unetbootin kullanarak olusturuluyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

torpedo_XL bunu yazdı:

format atıp bide unetbootin ile usb ye yazdır bakalım chrome os u.Ben bootable usb oluştururken hep bu pro yu kullanıyorum 4mb ve işlevini iyiy yerine getiriyor

ben unetbootin kullanıyom ama chromıum os ta calısmıyor o

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

benzer bir sorun dün geceden beri bende de var.

usb fat olarak formatlarsam hiç sorun yok

ama kesinlikle ntfs yada fat32 olarak formatlayamıyorum

taktıgım da otomatık çalıştır çıkıyor usb kullanabılıyorum ama ne yaparsam yapayım ntfs yada fat32 yapamıyorum

hp nın format tool unu denedım hddguru nun bır programı var onuda denedım genede başarısız..

lınux da formatlamayı denedım gene aynı 

http://profil.gittigidiyor.com/kady
Toplam Hit: 3135 Toplam Mesaj: 8