folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder USB Disk'e Kopyalanan Verilerin Başka Bilgisayarda Gözükmemesi

USB Disk'e Kopyalanan Verilerin Başka Bilgisayarda Gözükmemesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

Merhaba 

Okuldaki bilgisayarlarla alakalı bir sorun yaşıyorum. Şimdi Lab'da bir bilgisayar var ve içinde bana lazım olan bir klasör var. Bilgisayarda WinXP çalışıyor ve büyük ihtimalle içinde malware virüs ne ararsanız var. O bilgisayarda bulunan bir klasörü almam lazım hayati önem taşıyor dersi veremiyorum yoksa. USB'i taktığım zaman farklı bir klasör yapılanması görüyorum içerisinde. Hani sanki USB'nin içinde bir USB daha var gibi. Dosyayı attığım zaman USB diskin içine, daha sonra o bilgisayarda görebiliyorum. Fakat eve geliyorum Win7 yüklü bilgisayarımda dosya yok. O USB içinde USB durumu da gözükmüyor evde. Dosya seçeneklerine baktım, farklı file explorerlar ile baktım, cmd'den kontrol ettim gözükmüyor dosya. Neden kaynaklı olabilirim, nasıl çözebilirim fikri olan var mı?

not: bilgisayarda internet bağlantısı yok, ağa bağlı değil o yüzden cloud a falan da upload edemiyorum. O usb ile almam şart şu aşamada

swalker tarafından 08/Haz/15 19:40 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Micro usb kabloyu bilgisayara bağla telefonu modem olarak kullanıp internete bağlan hocam en temizi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Alternatif çözüm; cdye yaz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

@mkyb: Benim de aklıma geldi hocam ama kablo yoktu yarın deneyeceğim. Ama güvenemiyorum yine de çünkü browser bile açılmıyor makinada öyle rezil bir şey. 

@S2buyuk: Keşke hocam ama ROM yok 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Gizli dosya ya da sistem dosyası gibi görünüyor olabilir. Ya da ağ kısayolu da olabilir.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    swalker bunu yazdı

Merhaba 

Okuldaki bilgisayarlarla alakalı bir sorun yaşıyorum. Şimdi Lab'da bir bilgisayar var ve içinde bana lazım olan bir klasör var. Bilgisayarda WinXP çalışıyor ve büyük ihtimalle içinde malware virüs ne ararsanız var. O bilgisayarda bulunan bir klasörü almam lazım hayati önem taşıyor dersi veremiyorum yoksa. USB'i taktığım zaman farklı bir klasör yapılanması görüyorum içerisinde. Hani sanki USB'nin içinde bir USB daha var gibi. Dosyayı attığım zaman USB diskin içine, daha sonra o bilgisayarda görebiliyorum. Fakat eve geliyorum Win7 yüklü bilgisayarımda dosya yok. O USB içinde USB durumu da gözükmüyor evde. Dosya seçeneklerine baktım, farklı file explorerlar ile baktım, cmd'den kontrol ettim gözükmüyor dosya. Neden kaynaklı olabilirim, nasıl çözebilirim fikri olan var mı?

not: bilgisayarda internet bağlantısı yok, ağa bağlı değil o yüzden cloud a falan da upload edemiyorum. O usb ile almam şart şu aşamada

S

Bu Tiki kaldır hocam gözükür

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Alternatif 2 o zaman; 

Komut satırını aç. (Windows + R -> cmd + enter)

Dosyanın olduğu klasöre git. attrib yaz. Dosya isimlerinin yanında gizli sistem dosyası vs diye taglar çıkacaktır. (R,H,A,S)

R -> read only

H -> hidden

A-> archieve

S-> system

Muhtemelen senin dosyan S ve H attributelarını içeriyor. attrib -h -s hedehödö.txt dersen dosya görünür ve kontrol edilir bir hale gelir. İşe yaraması lazım bir dene. Birden çok dosyan varsa da attrib -h -s .* ile içinde bulunduğun tüm klasörün taglarını kaldırabilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

Çok sağolun hocam, yarın deneyeceğim bunları. Olmadı telefonu modem olarak gösterip yapmaya çalışırım artık ya da telefona kopyalarım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

usb ye linux / tails / hiren boot cd  vb bi şey kur . microsofttan uzak kalırsan işin daha garanti olur. sonra okuldaki pc yi bununla aç istediğini kopyala al . evdede aynı usb den boot et kendi pc ne at.

valar morghulis ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

usb belleğin çakma olabilir yüksek kapasiteli usb belleklerde çok oluyor bu söylediğin olay yazılımla 32 gb gsterilen bellek aslında 32 mb olabiliyor. Usb belleğini değiştir de dene

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
Toplam Hit: 1362 Toplam Mesaj: 10
usb dosya okuma problemi