USB Dosya Silinmesini Engelleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

Hacılar  bir müşterim 500 Adet  usb  almiş saçma  sapan bir  marka  buna  kendi tanıtım PDF ve Videosu olan bir  EXE  atıp onu silinmesini  engelleyerek  diğer 10 GB müşteri  tarafından  kullanılmasını  istiyor  ben   CMD  bi kaç  bişi yaptım aklıma  gelen ile yaptım  bilgisayarda  silmesede  farklı  bir makinada  siliyor bunun  çözümü  hakkında  bilgisi olan var mı  

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

İstediğiniz gibi başka bilgisayarda da silinmemesini sağlayabilirseniz bile, bir formatla tüm her şey gider hocam.. Yanılıyormuyum..?

Yada bir Protekt özelliğini aktive etme durumu varmı bilemiyorum, takip edeyim bakalım konu faydalı olacak.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Bazı flash bellek kontrolcüleri buna izin veriyor, bazıları izin vermiyor (belki de gereken araçlar piyasaya düşmemiştir). Yani uygun yongalı bir flash bulmak lazım. İlginç şekilde aynı iki flash bellek aynı yongayı barındırmayabiliyor.

U3 destekli bir flash bellek varsa sanırım u3-tool ile iş halledilebilir. Eğer halihazırda U3 desteği yoksa http://flashboot.ru adresine bir bakmak ve denemek lazım.

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Flashbelleğin chip markasına göre yazılım atıp iso ile cdrom atabilirsin.Örneğin 8 gb usb belleği 500mb cdrom ile 7.5 gb usb bellek olarak yapabilirsin.Eski bir yöntem yeni seri chip ise yazılım bulman zor olabilir. Burda eski bir döküman var yabancı kaynaklardan güncel hallerini bulabilirsin.

https://www.tnctr.com/topic/208415-usb-flash-diskinizi-cd-rom-yap%C4%B1n-usb-to-cd-rom/

ZzZzZzZ...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Bazı flash bellek kontrolcüleri buna izin veriyor, bazıları izin vermiyor (belki de gereken araçlar piyasaya düşmemiştir). Yani uygun yongalı bir flash bulmak lazım. İlginç şekilde aynı iki flash bellek aynı yongayı barındırmayabiliyor.

U3 destekli bir flash bellek varsa sanırım u3-tool ile iş halledilebilir. Eğer halihazırda U3 desteği yoksa http://flashboot.ru adresine bir bakmak ve denemek lazım.

En mantıklısı  bu  gibi  görünüyor  diğerlerini  denedim  sonuç  aynı  bizdeki usb nin   chipset salak  saçma  bişey  çıktı  :) 

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Biçimlendirme ve format yaparsan her türlü yaptığın ayar ve düzenin silinecektir. Anlamı kalmaz ama diğer türlü anlatacağım işini fazlasıyla görür diye düşünüyorum. Harici program kullanmana gerekte yok.

Ben genelde flash belleklere virüs kapmasın diye temiz ve içine atacağım dosyaları baştan yüklüyorum sonra flash bellekte "özellikler" diyip "güvenlik"  kısmında "everyone" seçeneğinde "düzenle" diyorum burdan yazma iznine "izin verme" diyorum. aşadağıdaki gibi bir seçenek oluyor sonra. (gerekirse silinmesini istemediğin dosyalarada tek tek bu ayarı yapabilirsin ben genele yapıyorum dediğim gibi virüs bulaşmasın diye)

https://i.imgyukle.com/2019/10/01/oAK2he.png

Bu ayar fazlasıyla işini görür diye düşünüyoum hem hızlı hemde etkili ben bizzat kullanıyorum memnunum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Konu sahibi için konu yukarı olsun 

benimde farklı bir sorum var yeni konu açmak istemeden buradan sorayım 

elimde bir usbe var ve ben bunu biçimlendiremiyorum içine giremiyorum doğal olarak.  bir video izledim arkadaşın birisinin yorumlarda dediği rus sitesini söylemiş videodaki arkadaş söylediklerini adımadım yaptım ama gene format atmadı

minitool partion programı görüyor o da formatlamıyor

cmd de diskpart vs gibi anlatımları buldum yaptım clean komutunda hata veriyor korumayı kaldıramıyorum yani bellekten.

belleğin üzerine bir defa tıklayınca özellikleri gösteren kısımda bitlocker kapalı yazıyor. ben bunu nasıl biçimlendirebilirim.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    designerboyalee bunu yazdı

Biçimlendirme ve format yaparsan her türlü yaptığın ayar ve düzenin silinecektir. Anlamı kalmaz ama diğer türlü anlatacağım işini fazlasıyla görür diye düşünüyorum. Harici program kullanmana gerekte yok.

Ben genelde flash belleklere virüs kapmasın diye temiz ve içine atacağım dosyaları baştan yüklüyorum sonra flash bellekte "özellikler" diyip "güvenlik"  kısmında "everyone" seçeneğinde "düzenle" diyorum burdan yazma iznine "izin verme" diyorum. aşadağıdaki gibi bir seçenek oluyor sonra. (gerekirse silinmesini istemediğin dosyalarada tek tek bu ayarı yapabilirsin ben genele yapıyorum dediğim gibi virüs bulaşmasın diye)

https://i.imgyukle.com/2019/10/01/oAK2he.png

Bu ayar fazlasıyla işini görür diye düşünüyoum hem hızlı hemde etkili ben bizzat kullanıyorum memnunum.

ekle diyip yeni bir kullanıcı ve şifre tanımlasak ve silmeye kalkınca ya da yeni dosya atmaya kalkınca sormaz mı o kullanıcı ve şifreyi acaba denemek lazım :D

Toplam Hit: 4516 Toplam Mesaj: 8
usb usb rea only