folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder USB'deki Silinmeyen Dosyaları Silme

USB'deki Silinmeyen Dosyaları Silme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

@Master üstadın yaptığı paylaşımları denemek için Kali Linux kurayım dedim, diskte yer yok; usb'ye kurar onun üzerinden kullanırım diye düşündüm.

Kali Linux'u USB'ye kurarken şöyle bir programla karşılaştım, bununla daha önce bi kitabın yanında verilen ders anlatım videoları olan bi usb'yi sıfırladım. Normalde 800 mb gözüken usb'nin geri kalan 6gb alanı vardı, onu sıfırlayığ kullanıma açtım

Eğer sizin de sıfırlayamadığınız için kullanmadığınız usb'ler varsa bu programla sıfırlayabilirsiniz.

Program adı: MiniTool Partition Wizard Free

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

bende yazma hızı yüksek bir usb almıştım kali kurarım bi ara diye ama kurmadım. bulduğum dökümanlar harika değildi bende kendim denemeye üşenmiştim. Var mı hocam usb ye kali kurma konusunda güncel ve güzel döküman?

edit: şöyle bir yazı buldum kuruyorum şimdi ocak 2019 da yazmış galiba. gayet güzel özetlemiş.

https://medium.com/aattk/usbye-kali-linux-kurulumu-kalici-a579431a301e

GuArDiAn55 tarafından 30/Tem/19 00:07 tarihinde düzenlenmiştir

HACKEROKAN!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

bende yazma hızı yüksek bir usb almıştım kali kurarım bi ara diye ama kurmadım. bulduğum dökümanlar harika değildi bende kendim denemeye üşenmiştim. Var mı hocam usb ye kali kurma konusunda güncel ve güzel döküman?

edit: şöyle bir yazı buldum kuruyorum şimdi ocak 2019 da yazmış galiba. gayet güzel özetlemiş.

https://medium.com/aattk/usbye-kali-linux-kurulumu-kalici-a579431a301e

Bunun başındaki rufus ve disk bölme olayını aldım: https://youtu.be/09LXFSTfyYc

Bu videodaki terminal kodlarını kullandım: https://youtu.be/95xgBrECDw8

(Gerçi ikisi de aynı)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

minitool efsane güzel program... 

https://www.tahribat.com/document-kali-linux-persistence-modu-5580/

usb linux arayanlar buraa bakabilir uzaklarda aramayın

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar. USB den çalışan sistem konusunu görünce sorayım dedim aklımdaki soruyu.

gerçi bu konuda hiç araştırma yapmadım belkide bir dünya çözüm nette ama ben direk buraya yazdım.

tek USB üzerine hem windows hemde linux sürümü kurabilir miyim, tek usbden baslangıçta seçtiğim sistem çalışacak, diğerine geçeceksem yeniden başlatacağım diğerini seçeceğim çalıştıracağım varmı öyle birşey. sistemler lite olabilir çalışsın yeter. şuan ihtiyacım yok ama varsa deneyeceğim de direk isoyu yazdırma gibi birşey varsa daha iyi olur.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı

merhaba arkadaşlar. USB den çalışan sistem konusunu görünce sorayım dedim aklımdaki soruyu.

gerçi bu konuda hiç araştırma yapmadım belkide bir dünya çözüm nette ama ben direk buraya yazdım.

tek USB üzerine hem windows hemde linux sürümü kurabilir miyim, tek usbden baslangıçta seçtiğim sistem çalışacak, diğerine geçeceksem yeniden başlatacağım diğerini seçeceğim çalıştıracağım varmı öyle birşey. sistemler lite olabilir çalışsın yeter. şuan ihtiyacım yok ama varsa deneyeceğim de direk isoyu yazdırma gibi birşey varsa daha iyi olur.

Eğer USB yi iki birime ayırırsanız yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Zaten yukarda söylediğim program da bu işe yarıyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar yeni konu açmadan sormak istedim buradan. ben bir usb içerisine usbden çalışan hem linux hemde windows un iki farklı sürümünü kurmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

ben bu konudaki linux kurulumunu yaptım boot edilir şekilde çalıştırdım linux u. MiniTool Partition Wizard ile de linux tan kalan yeri windows için oluşturdum xboot ile windows un xp ve 7 sürümünü kurdum. boot olarak usb yi gösterince sadece linux u gördü sonradan kurduğum windowsları görmedi. 

WinSetupFromUSB_1-9_x64 bu program ile de farklı iki işletim sistemini kurmak istedim ama başarılı olamadım 

yardımınıza önerinize ihtiyecım var arkadaşlar. teşekkürler.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
Toplam Hit: 968 Toplam Mesaj: 7
usb flash bellek silinmeyen dosyalar