Uydunet Sinyal Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    atakartal
    atakartal's avatar
    Erkek

Valla hocam ben süperonline kullanıyorum ama bende de kesilme oluyor dün ve bugün, aradım istanbul çapında hatlarla ilgili bir sıkıntı var dediler bilmiyorum belki genel bir sorun olabilir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

Anlamadığım şey neden uydu kablosuyla kablo tvyi aynı splitterda birleştirdiler ki ? Çanak anteni hiç karıştırmamalıydınız hocam, 2 splitter olsa biri çanak antenin diğeri kablo tvnin olsa kalabalık mı olur ondan dolayı mı böyle yaptınız acaba ?

@dadasadam Hocam bizim bina merkezi sistem hepsi tek kablodan geliyor. Acaba ondan yapmış olabilirlermi ? Şimdi bu splitterde 1 giriş 3 çıkış kullanılıyor. 1 girişi iki farklı splittera nasıl bağlayabilirizki ?

@ataarkal hocam adamları aradığımda sinyalde problem var diyorlar. İnşallah öyledir.

samato tarafından 10/Haz/16 19:53 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Daha sonraki mesajlarınızda apartmanınızda merkezi sistem olduğunu tahmin etmiştim. Merkezi sistem var ise aşağıda bütün yayınların desteğini sağlayacak ortak kutu gibi bir yapı olsa gerek. Eğer kutu kilitli falansa teknik servis kutuya ulaşamamış olabilir. Telefon ile TürkSat'ı aradığınızda sorunu ve merkezi sistem oluğunu ve de daha önce gelen teknik servisin ortaya koyduğu anlamsız çözümü anlatın. Zaten UyduNet'ten teknik servisi aradığınızda işiniz hallolduktan sonra bile arıyorlar "teknik servisten memnun musunuz" diye. Siz telefondaki görevlilere durumu ayrıntıları ile izah edin, onlar merkezden teknik servise ayar çekerler muhtemelen :) Ama tekrar diyorum, merkezi sistemin panosunun teknik servis tarafından ulaşılabilir olmasına dikkat edin.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Tap alıp denemek lazım hocam çok ucuz parçalar bence kendin al dene birkaç saat bak sinyal kaybı olacak mı.

http://www.protel-elektronik.com/asp/group/72/Splitter-ve-Tap-br-Bolucu-ve-Coklayici-

Buradan taplara bakabilirsin. Ama 5-2500 mhz olanını bulamadım.

http://www.protel-elektronik.com/asp/product/193/Tek-Yan-Cikisli-Tap-12-5-dB&view=2

Bundan yola çıkarsak out kısmına interneti bağlarsan sinyal kaybı olmadan bağlantı alabileceğini söylüyor üretici firma. Tap kısmına da tvyi bağlarsın (onda sinyal kaybı olur).

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

@ranger eyvallah hocam sağolasın. Beraber çıkıcam çatıya adamla artık tak etti.

@dadasadam adam gelsin ona sorayım bakalım biliyormuymuş bunları.

Bu arada internet hızım 3 mb düştü . Acaba ondan ötürüde olabilirmi.

samato tarafından 10/Haz/16 20:35 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı
    ...

Öyle saçmalık olmaz hocam.

Yalnız şunu hatırlatmak isterim. Bizim apartmanda da var merkezi sistem, sonradan takıldı. UyduNet ve Vodafone hariç bütün yayınlar çatıdan yayılırken UyduNet ve Vodafone'nun aşağıda kendi kutuları var. Yani UyduNet'in kutusunun yukarıda olmama ihtimali de mevcut. Sisteminizi bilmediğim için bir hatırlatma yapmak istedim.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı
    samato bunu yazdı
    ...

Öyle saçmalık olmaz hocam.

Yalnız şunu hatırlatmak isterim. Bizim apartmanda da var merkezi sistem, sonradan takıldı. UyduNet ve Vodafone hariç bütün yayınlar çatıdan yayılırken UyduNet ve Vodafone'nun aşağıda kendi kutuları var. Yani UyduNet'in kutusunun yukarıda olmama ihtimali de mevcut. Sisteminizi bilmediğim için bir hatırlatma yapmak istedim.

o kadar enayi değildir heralde gelen adam hocam tanır kutuyu :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı

o kadar enayi değildir heralde gelen adam hocam tanır kutuyu :)

Hocam "internetin çalışması için TV'yi çıkarmamız lazım" diyen adamdan her şeyi beklerim ben kusura bakmayın :))

Toplam Hit: 2027 Toplam Mesaj: 19
ttnet uydunet vs