folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Uygun Fiyata TV Panel Tamiri Mümkün Mü? Samsung

Uygun Fiyata TV Panel Tamiri Mümkün Mü? Samsung

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Herkese selamlar,

Kategori konusunda emin olamadım.

42 inçSamsung televizyon duvar askısına takılırken fazla kastırılmış ve servis görevlisinin söylediğine göre panelde kırılma varmış. Ekranda görüntü sağlıklı değil. Televizyon 2013 yılına ait Samsung'un o dönemki fena olmayan cihazalrından, biz gerçekten çok memnunuz.

Bunu uygun bir şekilde yaptırmanın bir yolu var mı? Servis 2700-2800Tl'den bahsetti.

Teşekkür ederim.

Twitter: @CanKirca
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Anakartı yanmış cihazdan çıkma bulursun anca ama oda çok zor bir ihtimal. Maalesef çöp olmuş hocam televizyonun.

Bu arada bir fotoğraf at bakayım durum nedir ? Panel sağlamsa içindeki LED gittiyse o halledilir.

mkyb tarafından 18/Eyl/19 15:06 tarihinde düzenlenmiştir

Keyfinize bakın. Dünya kime kalmış ? Aslana mı kaplana mı ? Çakal olmayın yeter. Sadece ölüler görür babayiğit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

ben 100 liraya satmıştım tv'yi komple. Bu tv'ler ekrandan ibaret.

Hatta babam bana güvenmeyip memleketteki tv'ci arkadaşıyla konuşmuştu. O da benim söylediğimi söylemişti.

Benim hiçbir şey umrumda değil..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada hazır konusu açılmışken evde ufak çocuğu olan varsa televizyonlar için sert plastikten koruma var. Telefona takılan kırılmaz cam koruyucu gibi düşünün. Çocuk gaza gelip ekrana oyuncak falan atarsa koruyucu emiyor darbeyi.

Keyfinize bakın. Dünya kime kalmış ? Aslana mı kaplana mı ? Çakal olmayın yeter. Sadece ölüler görür babayiğit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Hocam farklı bir seçenekden bahsedeyim. Evinizin şuan kaskosu varsa belli oranda sigorta karşılıyor. Onun dışında servis dışında güvenilir ve uygun fiyata yapan birisini bulmak zor.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Bende öyle bir TV var hurdacılar sitesine gittim konu ile ilgili TV'leri  Suriyeliler darp etmeden dolanayım diye sec  panel buldum arızalı bunu alıyorum dedim 150 TL çekti bunu 75 e alıyorum dedim ikna ettim aldım eve geldim evdeki ile herşey aynı sadece WiFi özelliği yok birisinde evde hemen woltmetre ile ölçtüm adaptör trafo giriş pejmürde olmuş gerekli enerjiyi verdim sağlam cihaz ama normal TV gibi çalıştıramadım bende girmiştim buna paneli söktüm öbür panelide söktüm amacım sağlam bir TV elde etmek zaten oda oldu sorun olmasın diye seri numaraları da karşılaştırsın sıkıntı olmadı ama Led kısmı biraz sukunet istiyor hassas kısım iş bitti tv yi açtım smart olsun internet olsun güzel bu gibi yolunuz düşerse hurdacılara uğrayın tesadüfen denk gelebilir. 🤨 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu arada hazır konusu açılmışken evde ufak çocuğu olan varsa televizyonlar için sert plastikten koruma var. Telefona takılan kırılmaz cam koruyucu gibi düşünün. Çocuk gaza gelip ekrana oyuncak falan atarsa koruyucu emiyor darbeyi.

Bahsettiğin iyi oldu araştıralım hocam.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

letgo sahibinden gibi erlere bak .. bazen olmadık şey çıkıyor

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

400 500 aralığında boyuta göre değişiyor :)

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://goo.gl/m53wkv
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

İncelemekte iletişime geçmekte fayda olabilir.

https://www.youtube.com/channel/UCqkRBGG8n8toqYhHhM-Wt7g/videos

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Hocam panel gittiyse ıskartaya çıkmış gibi oluyor, para tutan yer panel. Öyleyse diğer parçaları tuneri, anakartı, T-con kartı, güç kaynağı kısmı gibi yerleri 2. el satabilirsin anca.

Ama asıl soru "panel mi arızalı" yoksa diğer olası yerlerdeki "( Led, anakart, inverter, t-con kart gibi ) " arızadan dolayı mı ekrana görüntü gelmiyor?

Tv ve elektronik ile ilgili forumlara bir bak. Panel sağlamsa 300-500 Tl aralığında halledersin bir şekilde.

Bir de senin tv niye çalışmıyor, nasıl oldu o kısmı anlatırsan daha net cevap alabilirsin.

Bir de diğer arkadaşın önerdiği @Adem Bey uzman bir şahsiyet, uzun yıllardır deneyimi olan biri Vestel vs firmalarda. Ama sadece danışmanlık,soru-cevap tarzı cevap alırsın diye tahmin ediyorum aynı şehirde değilsen.

www.tavsiyeforumu.com   Kendisinin admin olduğu sitesi.

Kolay Gelsin.

AnaMuhalefet tarafından 30/Eyl/19 19:27 tarihinde düzenlenmiştir

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
Toplam Hit: 823 Toplam Mesaj: 11
samsung panel televizyon tamir tv tv arıza