folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Uzaktan Eğitim, Açıköğretim Falan Filan Hakkında Birkaç Soru

Uzaktan Eğitim, Açıköğretim Falan Filan Hakkında Birkaç Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

hocalar bildiğiniz gibi bu sene de geldi çattı össdir lysdir falan. tabi kazanamayınca alternatif üretme yoluna gittim. bu durumda da birkaç soruişaretli ampul yandı kafamda.anadolu lisesi mezunuyum ancak çalışmayınca 2 yıllıklara falan talip olucam artık.

mersin uzaktan eğitim bilgisayar programcılığı yazmayı düşünüyorum. ama seneye de sınava girmek istiyorum

acaba seneye herhangi bir puan kırılma olayı oluyor mu? oluyorsa ne kadar oluyor?

açıköğretimde yazılım webtasarım gibi bölümler var mı? varsa kimler gidebilir? bu durumlarda seneye sınava girersem puanımda kırılma olur mu?

vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

kolay gelsin (:

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

uzaktan eğitim olanağı sunan tüm üniversiteler kontenjanlı olduğu için bir sonraki yıl lisans eğitimi için yapacağın tercihlerde ortaöğretim puanın düşük rakamla çarpılacak..(yani o da değişmediyse 0,3)

ama açık öğretimin kontenjansız bölmümlerinden herhangi bir bölüm tercih edersen bir sonraki yıl puan kaybı yaşamazsın diye biliyorum..

not:Uzaktan eğitimle açık öğretim aynı şeyler değil biliyorsun diye umuyorum..varsa uzaktan eğitimle ilgili sorun bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim..

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Ben Açıktan İktisat 3. sınıf öğrencisiyim... Yeni bölümler açıldı. Türk Dili ve Edebiyat, Sosyoloji, Felsefe, Uluslararası İişkiler bunlara bak derim... Birde Yönetim Bilişim Sistemleri açılacaktı sanırsam...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

bigwave bunu yazdı:
    -----------------------------

uzaktan eğitim olanağı sunan tüm üniversiteler kontenjanlı olduğu için bir sonraki yıl lisans eğitimi için yapacağın tercihlerde ortaöğretim puanın düşük rakamla çarpılacak..(yani o da değişmediyse 0,3)

ama açık öğretimin kontenjansız bölmümlerinden herhangi bir bölüm tercih edersen bir sonraki yıl puan kaybı yaşamazsın diye biliyorum..

not:Uzaktan eğitimle açık öğretim aynı şeyler değil biliyorsun diye umuyorum..varsa uzaktan eğitimle ilgili sorun bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim..

-----------------------------

uzaktanla açığın aynı olmadığını biliyorum fakat okuyan bir arkadaşım düşmez puanın dedi. kesin bilgiye bir türlü ulaşamadım anlaşılan üniversteye gidip sormaktan başka çare yok

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

seneye yine önlisans programlarından tercih edeceksen düşmez, çünkü zaten tüm önlisansla 0,3 le çarpılıyor..

ama lisans tercih etmeyi düşünüyorsan puanın düşer.. çünkü kontenjanlı bir bölüm tercih ediyorsun..

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
Toplam Hit: 1355 Toplam Mesaj: 5