folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Uzaktan Eğitim Ve Öğrenci Adres Nakli

Uzaktan Eğitim Ve Öğrenci Adres Nakli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Merhaba,

Önümüzdeki hafta taşınacağım ve çocugun okulu kafama çok takılıyor. Şimdi açıklanan uzaktan eğitim modeli ile aklıma bir durum geldi. Biz taşınsak ancak adresi okul açılana kadar ellemesek çocuk eski okulunda devam edebilir mi? 2. sınıfa başlayacak.

Zaten uzaktan olucak bir süre daha daha devam eder mi muallak. taşınma vs arasında okullada uğraşmadan hiç çaktırmasak aynen devam etme durumu olur mu? Sonrasında adresi taşısam sorun teşkil eder mi? Bunu anlayabilirler mi?

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yavuzselimpusat
    yavuzselimpusat's avatar
    Erkek

20 gün içinde adres değişikliği bildirimi yapmak zorunluluğu var diye biliyorum. Yoksa para cezası var. Adres değişince çocuğun kaydı direkt o bölgedeki okula düşüyor zaten.

Yaşamak her şeye rağmen.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek

Siz gittiğiniz bölgedeki okula başvurmadığınız sürece kaydınız eski okulunuzda kalır. Daha sonra yeni okulunuza giderek nakil isteğinde bulunabilirsiniz.

Bilgi Güçtür.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    yavuzselimpusat bunu yazdı

20 gün içinde adres değişikliği bildirimi yapmak zorunluluğu var diye biliyorum. Yoksa para cezası var. Adres değişince çocuğun kaydı direkt o bölgedeki okula düşüyor zaten.

Hocam ben zaten taşındıktan sonra adresimi alıcam. Ancak burada merak ettiğim okullar başladıktan sonra alırsam adres değişti diye yeni yere otomatik alınır mı? Ben hiç sesimi çıkarmaz isem kaldığı gibi devam eder mi?

Bir tanıdık Lise de adres değişikliği yapıp çocuğu yazdırdı. Sonrasında taşındı ve adresini yeni yere almasına rağmen çocugu 3 senedir aynı okula sorunsuz gidiyor. Kimse adresin değişmiş ordaki okula git demedi.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
Toplam Hit: 975 Toplam Mesaj: 4
okul