folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Uzun Vadede Yatırım Aracı ( Bes , Altın , Dolar )

Uzun Vadede Yatırım Aracı ( Bes , Altın , Dolar )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

sözlüklerde ve internette araştırdığım ve uzun uzun paragrafları okuyup anladıklarım şudur 

türkiyede bes yapılmaz çünki zaten 10 yıldan önce çekersen para çöp

emekli olana kadar da TL sürekli değer kaybettiği için kaybetiği değeri devletin verdiği %25 destek bile kurtarmıyor. Her yıl herşeye zam geldiğinden para sgk emekliliği gibi olmadıgından ve ömür boyu da verilmediğinden yıllarca boşa para yatırmış olabilme olasılığı var.  Bes yapana kadar tam tersi kredi çekip ev alıp kiraya versek üstüne kalan kredi tutarını cepten ödesek daha değerli bir yatırım aracımız olmuş olur. ( mümkünse toki )

bankalar gram altın hesapları

bir çok banka şuanda altınınızı bize getirin bizde değerlendirin falan filan hesapları açmış durumda bunun iyi yanı altının her zaman TL den daha değerli bir yatırım olacağı var ( bence ) dünyada ne olursa hem TL hem Altın değeri oynuyor fakat ülkede olup bitenlerde TL yine değer kaybediyor. Uzay madenciliği başlamadıgı sürece altın aynı zamanda sanayidede  değerli bir metal oldugundan hep ihtiyaç ve değeri koruyacağını düşünüyorum buda ne olursa olsun TL kadar kötü batırmaz diye düşündürüyor.

bankalar döviz hesapları

dövizlerin faiz oranlarının TL ye göre hep daha düşük oldugunu görmüşsünüzdür çünki dövizler TL kadar değer kaybetmediği hatta üstüne kazandıgı için zaten bu oran gayet makul bir faiz oranı gibi geliyor bana , tek problem dövizin son günler haricinde altın kadar inişli çıkışlı olmadıgından para kazanmak için doğru zamanda yatırım yapmak ve piyasayı çok takip etmeyi gerektiriyor olması. 

Yani kendimce orta uzun vadede ( min 5 yıl maks 20-30yıl )  euro ve tl yi dengesiz. Dolar ve altını garanti yatırım aracı olarak görüyorum ve bu ikisinden birini yatırım aracı olarak kullanıp herkezin her ay 150 tl BES yaptıgı gibi her ay 150 TL lik altın veya dolar alacağım. Sonucu 30 sene sora bu konuda paylaşırız : ) 

yorumları bekliyorum bir hata yapıyorsam başlamadan döneyim...

PanxeR tarafından 11/Kas/16 12:06 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Hocam paran var ise altın dolardan uzak dur.

Sıkıştırabilirsen arsa veya devremülk falan al.

Şuan piyasalar ciddi anlamda tedirgin.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Yüksek meblağ değil bir yatırım aracı seçip vazgeçebileceğim aylık 100-150 tl lik bir yatırım yapacağim sadece.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Yüksek meblağ değil bir yatırım aracı seçip vazgeçebileceğim aylık 100-150 tl lik bir yatırım yapacağim sadece.

Mesela ben her ay 1 çeyrek altın alır kumbaraya atarım.
    Hiç bir zaman ne zarar ettim diye hesaplamadım.

Yaklaşık 3 yıldır böyle gidiyorum.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼