folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Vakumlama Ve Doldurma Istasyonu

Vakumlama Ve Doldurma Istasyonu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Arkadaslar selam. Biraz beyin firtinasina ihtiyacim var. Is yerinde cözmemiz gereken bir durum var ve malesef bununla ilgili teklif istememe ragmen sagolsun Alman bürokrasisine takildik, kimse teklif göndermiyor, korona bahanesiyle herkes home ofis, is yapan adam bulamadik.

Asagidaki gibi bir dolum istasyonu gerekiyor:

https://arico-machine.com/MachineImage/jtznqQYhpstaA8P40J34.jpg/SM

Özetle A noktasindaki (silodaki) malzemeyi B noktasindaki cuvala doldurmak. Cuvallar 1.000 kg civari aliyor. 

Daha önce endüstriyel süpürge makinasi ile malzemeyi silodan cekebiliyor muyum diye kontrol ettigimde gayet güzel cekiyor. Fakat sorun su ki süpürgenin haznesi kücük. Haznenin altina bir delik acip acilir kapanir kapak yaptigimizda ve yukari konumlandirdigimizda bu sefer cekim kuvveti yetersiz kaliyor. Aslinda süpürge cok isimi görecekti ama hazne kücük oldugundan doldugunda cuvala bosalt desek isciye yazik, 50 ton malzeme var. 

Depoyu karistirirken su asagidaki gibi motorlar buldum. Bunlarla benzer bir sistem yapilabilir mi? Yapilirsa sade bir dille anlatabilecek var mi? Yapilmaz hic ugrasma yapilmisi var diyen olursa Almanya Ebay, Amazon sayfalari da kabul, fiyat yeter ki abarti olmasin, gerekirse aldiralim firmaya.

https://www.hizliresim.com/7xy7cv0

https://www.hizliresim.com/tdx3nzz

Cok tesekkür ederim simdiden.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Hocam paletli konveyorlar var. Sen depoya doldur ürünü, konveyor yukarı çıkarıp çuvalın ağzına boşaltır. Gerekirse konveyora bi depo daha yapılır ufaktan, altı aç kapalı daha rahat olur 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Hocam yanlış mı anladım emin değilim şu kıyma makinası gibi bir dişli ile ileri sürülüp pakete ulaştırılması daha kolay olur gibi...

Hazneye dök, altta kıyma makinası dişlisi tarzı bişey ile ileriye doğru taşı...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Hocam paletli konveyor düşündük ama onu da bulması zor, ona da teklif istedim ama henüz gönderen olmadı :/  

Aslında bana çok basit bir düzenek lazım şunun gibi: 

https://www.amazon.de/FANZTOOL-Absauganlage-wiederverwendbaren-Metallgehäuse-Späneabsauganlage/dp/B09L5B3SPS/ref=mp_s_a_1_10?crid=X3RB69F1T9IU&keywords=absauganlage&qid=1644252688&sprefix=absaug%2Caps%2C199&sr=8-10

Biraz daha güçlüsünü bulsam direk bunu aldırırım ama polietilen granülü bu alet çekmez tahminim. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Aa meslektaş :)

Türkiyeden alım yaparım diyosan bir bakayım hocam. Basit bir şey.

Geri dönüşüm mu yapıyorsun? 

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ADSIZ
    ADSIZ's avatar
    Erkek

Hortumlu fındık patozundaki sistem işini görür gibi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı

Geri dönüşüm değil hocam ambalaj fabrikası bizimki. Üretimi kapattık, depoda mal kaldı onu satmaya ılaşıyorum :) Türkiye'den zor ya bana mobil ufak tefek güçlü bir cihaz lazım. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Yav paşam plastik desene, ben de plastik işindeyim. Hammaddeyi makineye aktarmak için bunlardan kullanıyoruz, fiyat nedir bilemiycem ama

https://www.shini.com/en/products_i_Standard_Separate-vacuum_Hopper_Loaders-SAL-G.html

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    herrero bunu yazdı
    Metanet bunu yazdı

Geri dönüşüm değil hocam ambalaj fabrikası bizimki. Üretimi kapattık, depoda mal kaldı onu satmaya ılaşıyorum :) Türkiye'den zor ya bana mobil ufak tefek güçlü bir cihaz lazım. 

Valla hocam bizim kırma makinelerinde senin çektiğin 2.fotodaki gibi salyangoz fan var o çuvala dolum yapıyor. Ama bizimkinin yüksekliği 1 metre sen sanırım big baglere dolduracaksin onlar 3 metre var, gücü yeter mi bilemiyorum. 

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek
    yanak bunu yazdı

Yav paşam plastik desene, ben de plastik işindeyim. Hammaddeyi makineye aktarmak için bunlardan kullanıyoruz, fiyat nedir bilemiycem ama

https://www.shini.com/en/products_i_Standard_Separate-vacuum_Hopper_Loaders-SAL-G.html

Aynen bunun gibi bir şey. Bizim aslında dosing station falan vardı extruderde, eski teknisyen işten ayrılırken kompresör bağlantısını öyle bir halletmiş ki tekrar ne yaptıysak bağlayamadık. Hava olmayınca bir bok yapamadık, anca elektrikli bir şeyler uydurmaya çalışıyoruz. 

@Metanet hocam aynen salyangoz fan sanki işimi görecek gibi. Big bag ler ortalama 2 metre civarı. Yarın bunun bir elektrik bağlantısına bakıp çalıştırabilecek miyim bir bakayım. Normalde bu fanlar konfeksiyon makinesindelerdi. Orada da benzer görevleri vardı, torbaya hurda poşet atığını çekiyordu. İşte belli bir yükseklikte verimi nasıl olur ondan emin değilim. 

Sağolun düşünceler için. 

Toplam Hit: 729 Toplam Mesaj: 10
doldur bosalt emme özellikli motor beyin firtinasi vakum