folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Varsayılan Yazıcıyı Çoklama, İleri Windows Ayarı

Varsayılan Yazıcıyı Çoklama, İleri Windows Ayarı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Beyler. varsayılan yazıcıyı değiştirdiğimde programların tasarım ayarları değşiyor.

pc de iki farklı marka printer bağlı kullanılan program açıldığında varsayılan yazıcı örneğin hp seçili olmasa bile hp yazıcı seçiliymiş gibi davranacak. aklına bir yöntem gelen varmı

varsayılan yazıcı değiştirmeyi kapatamam kullanılan proğrama göre  değişmesi gerekiyor.

siyahbereli tarafından 10/Eki/16 13:45 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Vakti zamanında benimde böyle bir çözüme ihtiyacım olmuştu. Automatic Printer Switcher diye bir programla çözmüştüm. İstediğin programa göre default ayarlama yapıyordun. Bir araştır bakalım.

Program şu hacı : 

http://automatic-printer-switcher.software.informer.com/2.1/

Kullanımı basit listede programları görürsün ancak aktif uygulamaları yakaladığından ilk etapta default printer atamak istediğin uygulamayı açmalısın. 

ComputerWolf tarafından 10/Eki/16 15:18 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Vakti zamanında benimde böyle bir çözüme ihtiyacım olmuştu. Automatic Printer Switcher diye bir programla çözmüştüm. İstediğin programa göre default ayarlama yapıyordun. Bir araştır bakalım.

Program şu hacı : 

http://automatic-printer-switcher.software.informer.com/2.1/

Kullanımı basit listede programları görürsün ancak aktif uygulamaları yakaladığından ilk etapta default printer atamak istediğin uygulamayı açmalısın. 

Tamamdır hocam. aynen işimi gördü. Teşekkür ederim. ayarları yaptım biraz test olsun bakalım. geri planda sürekli çalışması gerekiyor.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 598 Toplam Mesaj: 3
varsayılan yazcı