VB Üzerine Sınav Sorularım.....

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

Muritler acil birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

Soru 1- Bilgisayar klavyesinden girilen tarihe ait ayların kaç gün olduğunu hesaplayan MS VB bilgisayar program kodları nelerdir? (Bunu yazmaya çalıştım ancak olmadı. Şubat 4 yılda bir 29 çektiği için bir türlü beceremedim.)

Soru 2- Bilgisayar klavyesinden girilen bir başlangıç sayısına göre list bileşeninin içerisinde 1 ile 100 arasında rastgele 20 sayı yazan ve bu sayıların ortalamasını alarak form bileşeni üzerine yazdıran MS VB kodları nelerdir?

Soru 3- Pi sayısının tam formunu form bileşeni üzerine yazdıran MS VB kodları nelerdir? (Programı yaptım ama virgülden sonra sadece 14 hane yazıyo bunu nasıl arttırabiliriz?)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

@Adam gibi başlıkla acın,acil yardım gibi şeyler yasak 

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

1- ayların gün sayısı sabittir hoca.. sadece değişim şubatta var..  onu da mesela şubat 2008 da 29 çekmiş olsun.. sen hep o yıla 4 ekleyerek bulabilirsin.. mesela if yıl = mod (4) then msgbox "şubat 29 çekiyor" diğer yıllar ise onları programda belirt.

dim ay

select case ay

case 1: 'ocak ayı oluyor

case 2: 'şubat..

'....

end select

-----------------------------------------

2- başlangıç sayısı text1 içindeki sayı olsun,bi de aritmatik için label1 koy

label1 = 0 

for 1 = 1 to 20

randomize timer 'hep aynı sayıları atamasın diye sistem saati çalışıyo

sayi = int(rnd*(100-text1)

list1.additem sayi

label1 = ((val(label1) + val(sayi)) /20)

next

'int sayının tam olarak çıkmasını sağlar.. yani virgüllü çıkmasını engeller..

programı denemedim.. umarm çalışır... burası baya bi kalabalık.. kafamı tam veremedim kodlara :)

3- eniac 2035 sayısını buldu pi sayısını.. eğer tamamını görmek istiyorsan pi sayısı kitabını alıp, kitap boyunca rakamlarını görebilirsin..

bildiğim kadarıyla bu işlemci ile alakalı birşey... belli bir değerden sonra rakam yerine onu E' + diye gösteriyor.. eğer birşeyler yapmak istiyorsan çok derine girmen gerekir..

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek
    Forever ertan ;) | :))

Kral nerde diye Sorma. SENde ..BENde ..SİZde ..Onda Çıplak giyen kral olur ..Taç giyen oturur tahtına::. Emeğe Saygı ..kürtaja hayır!! Soruya bak: Dünyaya Tekrar Gelseniz Ne Yaparsınız ? E dedim ben; Eminim herkez yine aynı şeyi yapar aynı şeyi yaşardı... Hani sözüm ona; ..Ben siktiğim eşşeğin huyunu bilmem mi? die ...E sen söyle bilmem mi usta :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hokkabaz
    hokkabaz's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

crafty bunu yazdı:
    -----------------------------

Muritler acil birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

Soru 1- Bilgisayar klavyesinden girilen tarihe ait ayların kaç gün olduğunu hesaplayan MS VB bilgisayar program kodları nelerdir? (Bunu yazmaya çalıştım ancak olmadı. Şubat 4 yılda bir 29 çektiği için bir türlü beceremedim.)

Soru 2- Bilgisayar klavyesinden girilen bir başlangıç sayısına göre list bileşeninin içerisinde 1 ile 100 arasında rastgele 20 sayı yazan ve bu sayıların ortalamasını alarak form bileşeni üzerine yazdıran MS VB kodları nelerdir?

Soru 3- Pi sayısının tam formunu form bileşeni üzerine yazdıran MS VB kodları nelerdir? (Programı yaptım ama virgülden sonra sadece 14 hane yazıyo bunu nasıl arttırabiliriz?)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

@Adam gibi başlıkla acın,acil yardım gibi şeyler yasak 

-----------------------------

1. yaparsan upload edermisin. Kolay gelsin

Sabrımla yazı tura oynama.. Damarıma basanın.. Kan dolaşımını durdururum !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

dim a as string

dim b as integer

a=text1.text

b=val(text2.text)

select case a

case "ocak", "mart", "mayıs", "temmuz", "ağustos", "ekim", "aralık"

msgbox a & "Ayı 31 Gündür"

case "nisan", "haziran", "eylül", "kasım"

msgbox a & "Ayı 30 Gündür"

case "şubat"

if (b mod4)=0 then

msgbox "Şubat Ayı 29 Gündür"

else

msgbox "Şubat Ayı 28 Gündür"

else if

end select

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
Toplam Hit: 1831 Toplam Mesaj: 5