Vb.Net Hata

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ilk hatanın sebebi eklediğin kontrolün bir şeyini silmişsin designer trafında ya da kontrolde bir sıkıntı olmuş o yüzden sana formu göstermiyor. O yüzden go to code a tıklayıp designer a geçip orada bakabilirsin ne olmuş diye.. olmazsa o kısmı comment satırı yapıp dene..

ikinci hata sanırım eklemeye çalıştığın dll kayıtlı değil, o yüzden önce o dll i sisteme kayıt etmelisin

https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/249873/tr#method1

buradan bakabilirsin..

kullandığın işletim sisteminin bitine göre rgsvr32 nin yolu farklıdır, o yolu bul ve komut istemini yönetici olarak çalıştır. sonra eklemek istediğin dll in yolunu bul ve komut istemine şu şekilde yaz

yol1 yol2

örnek

c:\windows\SysWoW64\regsvr32.exe   c:\windows\benim.dll

bu şekilde sisteme kaydettirebilirsin.. ama hata başka bir şey de olabilir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

eklemek istediğim activex yolu "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\axvlc.dll"

ben bunu başka bi işleme gerek kalmadan ekleyebiliyordum önceden. bu hatayı aldıktan sonra çalıştırdan "rgsvr32 axvlc.dll" dedim olmadı. system32 içine attım dll dosyasını yine denedim olmadı. sonra dosya yoluna göre yaptım. ( regsvr32 "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\axvlc.dll" ) öyle oldu. ama yeni bir proje açıp vlc eklentisini toolboxa ekliyorum forma nesneyi sürüklerken hata veriyor hala.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
Toplam Hit: 2052 Toplam Mesaj: 13