Vb.Net Webbrowser

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tcvatandasi
    tcvatandasi's avatar
    Erkek

merhaba

yapmak istedigim vb.net'te şu aslında örnegin facebook giriş yaptık ve başka bir hesaba daha giriş yapmak istiyoruz yani aynı anda 2 farklı webbrowserda 2 farklı facebook hesabı açık olucak aklıma webbrowser gizli sekme açtırmak geldi bir kaç arama yaptım webbrowser hidden tab şeklinde ingilizce sonuçlardan baktım ama genelde newwindow ile ilgili sonuçlar vs. çıkıyor 

vb.nette webbrowserda gizli sekme nasıl açabilirim aynı anda farklı hesaplara giriş yapmak için veya ne diye aratıp sonuç bulabilirim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kenan_tok
    kenan_tok's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben olsam webrowr ile uığraşmazdım. sendKey kullanarak bilgisayarın normal chromeuunu kullanırdım

kenan_tok tarafından 15/Ağu/17 20:24 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tcvatandasi
    tcvatandasi's avatar
    Erkek
    kenan_tok bunu yazdı

Ben olsam webrowr ile uığraşmazdım. sendKey kullanarak bilgisayarın normal chromeuunu kullanırdım

giriş yaptıktan sonra birçok işlem yapılıyor normal tarayıcıda açtırmamın anlamı yok hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

nasil giris yapiyorsun bilmiyorum hocam ama browserlarda session merging denilen bir olay var, yani bir siteye login oldugunda baska bir instance yaratsan bile browser var olan session üzerinden devam eder.

https://blogs.msdn.microsoft.com/ie/2009/05/06/session-cookies-sessionstorage-and-ie8-or-how-can-i-log-into-two-webmail-accounts-at-the-same-time/

Keza .net deki webbrowser da IE alt yapisini kullandigi icin böyledir. 

bunun yerine geckofx ya da awesomium gibi external browserlar kullanarak farkli proxyler üzerinden giris yapabilirsin. Hatta @yeniharman ile birlikte yaptigimiz bir proje vardi. TOR kullanarak proxy ürettirip geckofx ile kullaniyorduk. Bu sekilde youtube un sahte proxy ayiklayicisini %90 civarinda asmistik (gösterim hitini arttiriyorduk), tabi is sadece tor ile ilgili degil ama bu sekilde arastirarak yapabilirsin. Deger mi bilmem ama yolu var ve türkce kaynak bulabilecegini de sanmiyorum.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek

Selenium a bi gözat istersen hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tcvatandasi
    tcvatandasi's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

nasil giris yapiyorsun bilmiyorum hocam ama browserlarda session merging denilen bir olay var, yani bir siteye login oldugunda baska bir instance yaratsan bile browser var olan session üzerinden devam eder.

https://blogs.msdn.microsoft.com/ie/2009/05/06/session-cookies-sessionstorage-and-ie8-or-how-can-i-log-into-two-webmail-accounts-at-the-same-time/

Keza .net deki webbrowser da IE alt yapisini kullandigi icin böyledir. 

bunun yerine geckofx ya da awesomium gibi external browserlar kullanarak farkli proxyler üzerinden giris yapabilirsin. Hatta @yeniharman ile birlikte yaptigimiz bir proje vardi. TOR kullanarak proxy ürettirip geckofx ile kullaniyorduk. Bu sekilde youtube un sahte proxy ayiklayicisini %90 civarinda asmistik (gösterim hitini arttiriyorduk), tabi is sadece tor ile ilgili degil ama bu sekilde arastirarak yapabilirsin. Deger mi bilmem ama yolu var ve türkce kaynak bulabilecegini de sanmiyorum.

sagolun hocam büyük ihtimal dediginiz gibi yapıcam Türkçe kaynak maalesef yok tarayıcıyı degiştirip proxy ile denemeler yapıcam

Toplam Hit: 1577 Toplam Mesaj: 6
vb.net webbrowser gizli pencere