VDS Ile Ilgili Sorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Merhaba. Gecenlerde amazon aws'den bedava olan bir vds hesabi actim. bu hesaba bilgisayarimdan veya telefonumdan uzak masaüstü programi ile baglanip dosyalari vs indirip bulut hesabima yüklüyorum. sistem güzel isliyor fakat makine bedava oldugu icin cok hantal ve sürekli hata veriyor. bende forumda biraz arastirma yaptim para verip bir vds sunucusu kiralayayim dedim. contabo'yu onermis arkadaslardan birkaci bugün aldim. tabii bunda windows ekstra paraliydi sanirim ben de sadece up/down yapacagim icin ubuntu kurdum. gelelim sorunuma. kurdum kurmasina ama bana mail ile gelen bilgilerle windows remote desktop ile bir turlu baglanamadim. sonra vnc ile baglanayim dedim ve baglandim. bu defa da giriste kullanici adi ve parola sorma ekranini gecemiyorum. kullanici adini giriyorum fakat bir turlu parola yazinca sanki klavye calismiyor. telefondan deneyince bir kere giris yapabildim fakat bir turlu masaüstüne gelemiyorum. ben bu vds olayini yanlis mi anladim acaba ? normal bir pc gibi bunu kullanamam mi ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

şifreyi doğru yazdığına emin ol ve enter'a bas.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Şifre gözükmez ama şifreyi girdiğinde ve enter'a bastığında kabul eder. Ayrıca bağlanabilmek için vnc kurulu olması lazım serverda. Önce putty ile sunucuya bağlan ve vnc kurulumu bi kontrol et istersen.

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Merhaba. Gecenlerde amazon aws'den bedava olan bir vds hesabi actim. bu hesaba bilgisayarimdan veya telefonumdan uzak masaüstü programi ile baglanip dosyalari vs indirip bulut hesabima yüklüyorum. sistem güzel isliyor fakat makine bedava oldugu icin cok hantal ve sürekli hata veriyor. bende forumda biraz arastirma yaptim para verip bir vds sunucusu kiralayayim dedim. contabo'yu onermis arkadaslardan birkaci bugün aldim. tabii bunda windows ekstra paraliydi sanirim ben de sadece up/down yapacagim icin ubuntu kurdum. gelelim sorunuma. kurdum kurmasina ama bana mail ile gelen bilgilerle windows remote desktop ile bir turlu baglanamadim. sonra vnc ile baglanayim dedim ve baglandim. bu defa da giriste kullanici adi ve parola sorma ekranini gecemiyorum. kullanici adini giriyorum fakat bir turlu parola yazinca sanki klavye calismiyor. telefondan deneyince bir kere giris yapabildim fakat bir turlu masaüstüne gelemiyorum. ben bu vds olayini yanlis mi anladim acaba ? normal bir pc gibi bunu kullanamam mi ?

https://www.youtube.com/watch?v=3G3GKUaDEE0

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

sifreyi girdim evet fakat komut ekranindan oteye gecemiyorum masaustune gelemiyorum.
    sudo systemctl start gdp3.service komutunu girdikten somnra giris ekrani aciliyor bu defa da kullanici adini girmeden baglanti koppuyor. sadece windows veya telefonla uzak masaustu yoluyla baglanip indirme yükleme yapabilecegim basit bir yol yok mu yaw

Delegado_Zero tarafından 13/Şub/20 00:10 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

windows isosu mount edebiliyomusun

hetznerde su sekilde yapabiliyorsun iptal edip hetznerden alabilirsin istersen

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

windows isosu mount edebiliyomusun

hetznerde su sekilde yapabiliyorsun iptal edip hetznerden alabilirsin istersen

hocam kaç euro kullandığın vds? donanım specs atabilirmisin?

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

hetzner fiyatlandırması su sekilde ben dedicated kullanıyorum cloud sunucu kullanmıyorum windows kuracaksanız biraz yüksek seviyeli bir paket almak gerek

veya ubuntu desktop ile dusuk paket ilede işinizi görebilirsiniz

Martech tarafından 13/Şub/20 02:01 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1954 Toplam Mesaj: 8
vps vds