folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Vdsl Hata(Pkts) Değerinin Sürekli Artması Sorunu

Vdsl Hata(Pkts) Değerinin Sürekli Artması Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

hat değerlerim bu, tplink wd 9970 modem vardı ve aldığım hız şuydu

bağlantımda hiç kopma takılma olmadı aylardır, youtube netflix yağ gibi çalışıyor sadece bi kaç kişi girince yavaşlama oluyordu, 5ghz modem alayım rahatlıyayım dedim tplink vr 300 aldım aldığım değerler bu

bağlantı hızım arttı ama deneyim konusunda bi artı hissetmedim aksine ilk fotodaki hata(pkts) değeri sürekli artıyor ve bi süre sonra bağlantı patatese bağlıyor, youtube videolar bi süre açılmayıp açıldığında 480p gidiyor ve sürekli takılarak, modem resetleyince düzeliyor ama down tarafında hata değeri sürekli artıyor

benzer sorunu bir kişi yazmış ama çözüm gelmemiş firmware son sürümde.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

hat değerlerim bu, tplink wd 9970 modem vardı ve aldığım hız şuydu

bağlantımda hiç kopma takılma olmadı aylardır, youtube netflix yağ gibi çalışıyor sadece bi kaç kişi girince yavaşlama oluyordu, 5ghz modem alayım rahatlıyayım dedim tplink vr 300 aldım aldığım değerler bu

bağlantı hızım arttı ama deneyim konusunda bi artı hissetmedim aksine ilk fotodaki hata(pkts) değeri sürekli artıyor ve bi süre sonra bağlantı patatese bağlıyor, youtube videolar bi süre açılmayıp açıldığında 480p gidiyor ve sürekli takılarak, modem resetleyince düzeliyor ama down tarafında hata değeri sürekli artıyor

benzer sorunu bir kişi yazmış ama çözüm gelmemiş firmware son sürümde.

Kablo kaliten nasıl, ankastren sağlam mı, hattı kirletecek bir cihaz var mı kablolarının yanında hocam?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Yok hocam eski modemi sokup yenisini taktım işte ekstra bişey yok, eski modem hız değerleri düşük olmasına rağmen tıkır tıkır calisiyodu, bunda hata değeri sürekli artıyor ve belli bı yerden sonra speedtest sonuçları iyi olmasına rağmen sayfalar ve videolar açılmıyor anlamadım, yeniden başlatınca duzeliyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

Yok hocam eski modemi sokup yenisini taktım işte ekstra bişey yok, eski modem hız değerleri düşük olmasına rağmen tıkır tıkır calisiyodu, bunda hata değeri sürekli artıyor ve belli bı yerden sonra speedtest sonuçları iyi olmasına rağmen sayfalar ve videolar açılmıyor anlamadım, yeniden başlatınca duzeliyor

Modemin arkasında küçük bir delik var, oraya iğne ile veya kurşun kalem ucuyla bastırırsan 10sn sonra tüm ışıkları yanıp sönecek ve modem yeniden başlayacak; açıldıktan sonra modem resetlenmiş olacak.

adsl kullanıcı adı şifreni 312341@milleni.com gibi olanları yedekleyip modemi baştan kurarsan sorunun belki çözülebilir hocam ama donanımdan da olabilir yazılımdan da bunu bilmemiz için resetlemen lazım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Hat değerlerin kötü, verilen hızı alt yapın kaldırmıyor.

İç alt yapının düzgün olduğundan eminsen müşteri temsilcisini arayıp hattını limitlet

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Hangi firmadan hizmet alıyorsun, modem firmware güncellemesi varsa yap bakalım

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

Hat değerlerin kötü, verilen hızı alt yapın kaldırmıyor.

İç alt yapının düzgün olduğundan eminsen müşteri temsilcisini arayıp hattını limitlet

+

https://helpmert.com/internet-surekli-kopuyor/

.. you only have you ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Hocam iç tesisat kablonda ek varsa pkts artar bide santral mesafen ve kapasiten kaç istersen adresini at bakayım

Memento Mori
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Eski modemde değerler bu şekilde, hata(pkts) değerinde bir değişim olmuyor bunda, ikiside aynı marka VDSL modem kablolar herşey aynı, sorun modemde sanırım ama ne saçma iş eskisinde problem olması gerekirken yenisinde sıkıntı cekiyorum

Toplam Hit: 5527 Toplam Mesaj: 9
wr300 hata(pkts) tplink