folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Veracrypt / Truecrypt File Container

Veracrypt / Truecrypt File Container

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

arkadaşlar merhaba,

veracrypt / truecrypt uzmanları illaki vardır forumda yardımcı olurlarsa veya olan bilgilerini paylaşırlarsa faydası olur :) ... 

truecrypt kullanıyordum eskiden ve truecrypt ile oluşturduğum bi gizli bölüm yanlışlıkla silindiğinde bunu geri getirebilmiştim diye hatırlıyorum hatta bunun için kullandığım programın adı da "testscrypt" idi. aradan zaman geçti tabi truecrypt yerini veracrypt e bıraktı şimdi o tercih ediliyor. truecrypt neyime yetmiyorsa bende ona geçtim :/   ... hatta winrar neyime yetmiyorsa  ://   ... neyse ... 

sorun şu ki geçen hafta veracrypt sanal disklerimden birisini kullanırken bilgisayar kendiliğinden kapandı (windows işte -,-  naparsın, ubuntuda hiç böle şeyler gelmedi başıma), tekrar açıldığındaysa ortadan kaybolmuştu bu sanal disk (file container). yani silinmiş... bildiğiniz gibi bu programın temeli zaten tespit edilememe / gizlilik üzerine... silinen bu sanal diski hiç bir recovery programıyla geri getiremedim. bu arada sanal diskin olduğu bölüm silinmeden sonra hiç kullanılmadı yani üzerine yazılmış olamaz. kaydedebildiğim tek ilerleme (diskdigger di sanırım ya da recuva) silinen sanal diskin adında bi dosya bulmak oldu ama boyutu sıfırdı. belki ordan yürüyebilirdim kurtarma için ama o kadar tırmalamayı gerektirecek bi veri yoktu silinen containerin içinde. neyse ...

şimdi bi veracrypt containeri daha oluşturdum ve kullanmaya başlicam ama bunun silinmesi durumunda aynı sıkıntıyı yaşamak istemiyorum.

sitesinde bu konuda tatmin edici açıklama ve bilgi bulamadığım için denemeler yaptım , 100 mb lık deneme containeri oluşturdum, header backup yapıp containeri sildim ve veracrypt menüsünden restore işlemini denediğimde 600 gb lık tüm diski 100mb silinen container olarak tanıyıp mount yapabildiğini gördüm (tmm nasıl isterse öyle yapsın hiç sorun değil) ama mount edilen diske girmek istediğimde içeriği okumuyor. diski formatlayın gibisinden bi hata veriyor.

istediğim şey, bundan sonra silinen veracrypt containerimi kayıpsız şekilde geri getirebilmek ... ben neyi yanlış yapıyorum ya da bilmediğim ne var ? 

valar morghulis ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

getiremezsin bence, amaç zaten geri getirememek :D 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    radres bunu yazdı

arkadaşlar merhaba,

veracrypt / truecrypt uzmanları illaki vardır forumda yardımcı olurlarsa veya olan bilgilerini paylaşırlarsa faydası olur :) ... 

truecrypt kullanıyordum eskiden ve truecrypt ile oluşturduğum bi gizli bölüm yanlışlıkla silindiğinde bunu geri getirebilmiştim diye hatırlıyorum hatta bunun için kullandığım programın adı da "testscrypt" idi. aradan zaman geçti tabi truecrypt yerini veracrypt e bıraktı şimdi o tercih ediliyor. truecrypt neyime yetmiyorsa bende ona geçtim :/   ... hatta winrar neyime yetmiyorsa  ://   ... neyse ... 

sorun şu ki geçen hafta veracrypt sanal disklerimden birisini kullanırken bilgisayar kendiliğinden kapandı (windows işte -,-  naparsın, ubuntuda hiç böle şeyler gelmedi başıma), tekrar açıldığındaysa ortadan kaybolmuştu bu sanal disk (file container). yani silinmiş... bildiğiniz gibi bu programın temeli zaten tespit edilememe / gizlilik üzerine... silinen bu sanal diski hiç bir recovery programıyla geri getiremedim. bu arada sanal diskin olduğu bölüm silinmeden sonra hiç kullanılmadı, yani üzerine yazılmış olamaz. kaydedebildiğim tek ilerleme, (diskdigger di sanırım ya da recuva) silinen sanal diskin adında bi dosya bulmak oldu ama boyutu sıfırdı. belki ordan yürüyebilirdim kurtarma için ama o kadar tırmalamayı gerektirecek bi veri yoktu silinen containerin içinde. neyse ...

şimdi bi veracrypt containeri daha oluşturdum ve kullanmaya başlicam ama bunun silinmesi durumunda aynı sıkıntıyı yaşamak istemiyorum.

sitesinde bu konuda tatmin edici açıklama ve bilgi bulamadığım için denemeler yaptım , 100 mb lık deneme containeri oluşturdum, header backup yapıp, File container'i sildim.  ve veracrypt menüsünden restore işlemini denediğimde 600 gb lık tüm diski 100mb silinen container olarak tanıyıp mount yapabildiğini gördüm (tmm nasıl isterse öyle yapsın hiç sorun değil) ama mount edilen diske girmek istediğimde içeriği okumuyor. diski formatlayın gibisinden bi hata veriyor.

istediğim şey, bundan sonra silinen veracrypt containerimi kayıpsız şekilde geri getirebilmek ... ben neyi yanlış yapıyorum ya da bilmediğim ne var ? 

Kullandığın dil anlatım şeklin çok hoşuma gitti. bende merak ettim. Belki bir bilen çıkar.

Updullaâh.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DesertSun
    DesertSun's avatar
    Erkek

Recovery Disk leri oluyo onlarla dene recover ederse o eder etmezse gecmis olsun.

::: REALHACKERS.NET ADMIN :::
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

haftasonu daha çok kişi görür belki :/

resque cd ler full şifrelenmiş işletim sistemini kurtarmak için bildiğim kadarıyla .

Not: silinmiş olan ve şuan kayıp olanları kurtarmak istemiyorum, ileride silinirse bunları geri almanın bir yolu var mı onu merak ediyorum sadece ... volume header backup&restore yaparak diski mount ettiğimde komple diskin tamamını o silinen container olarak görüyor mesela ama içeriği okunmuyor... buradan birşey çıkmaz mı ?

aha fikrim geldi lan :D ... bişey denicem ...

radres tarafından 20/Nis/19 12:14 tarihinde düzenlenmiştir

valar morghulis ...
Toplam Hit: 12520 Toplam Mesaj: 5
truecrypt recovery veracrypt