Veri Yürütme Engellemesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feryat60
    feryat60's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar bi hata alıyorum Veri Yürütme Engellemesi windows gezginini kapattı diyor iletiyi kapat diyorum bu sefer explorer.exe hata veriyor masaüstü geri geliyor sonra yine windows gezgini hatası alıyorum bi kaç kez format attım yine aynısı oldu naapmalıyım :(:(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek

virüs vardır büyük ihtimalle bilgisayarında. veri yürütme engellemesini kaldır dicem ama tavsiye etmiyorum.

şöyle bişey var microsofta oku derim

http://support.microsoft.com/kb/875351/tr

edit:bence kullandığın cd'yi değiştirip format atmayı dene ;)

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

hata veriyosa sorun vardır da ben sana nasıl kapatılacagıın anlatayım.

bilgisayarım --> özellikler --> gelişmiş --> performans --> veri yürütme engellemesi --> 2. seçenek(seçtiklerimin dışında kalan...) onu seçince otomatik windows gezgini cıkıyo başına bi tik koy kaydet kapat.

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek
    SyspioniC bunu yazdı:
    -----------------------------

hata veriyosa sorun vardır da ben sana nasıl kapatılacagıın anlatayım.

bilgisayarım --> özellikler --> gelişmiş --> performans --> veri yürütme engellemesi --> 2. seçenek(seçtiklerimin dışında kalan...) onu seçince otomatik windows gezgini cıkıyo başına bi tik koy kaydet kapat.

Bende 2 gündür aynı hatayı alıyorum, sanırım sistem dosyalarından biri veya birkaçı silinmiş fakat Rene nin başka bi konuda bahsettiği geri yükleme iş görmüyor ayrıca format da bi çözüm olmuyor.

Yeni konu açmaya gerek görmedim, burdan devam edelim fakat sorun nerede ve nasıl çözülücek hiçbir yerde tam çözümüne dair bi bilgi bulamadım.

Yardımcı olabilicek arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Edit: Syspionic, dostum sorunu göz ardı etmektense bi çözüm bulsak ? 

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek

hocam bi konuda okudum   ace mega codec pack mi yüklü sende ? ben pek bi alaka kuramadım ama herneyse

xp sp3 veya xp sp2 cdsi tak ve başlat çalıştıra sfc /scannow  yaz bakalım. belkim düzelir. yeniden başlatmayı unutma tabiki ;)

..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek
    GrN bunu yazdı:

hocam bi konuda okudum   ace mega codec pack mi yüklü sende ? ben pek bi alaka kuramadım ama herneyse

xp sp3 veya xp sp2 cdsi tak ve başlat çalıştıra sfc /scannow  yaz bakalım. belkim düzelir. yeniden başlatmayı unutma tabiki ;)

Sorun bendeki video veya Mp3 playerlardan kaynaklanmıyor. Pc de yüklü herhangi bir oyunu çalıştırmayı denediğimde (Ör: Crysis) pc reset atıyor ve tekrar açıldıgında şu hatayı alıyorum;

Örnek

Veya

Örnek2 

Gibi çeşitli hatalar alıyorum.( Userinit vs.. )

Explorer çalışmıyor, görev yöneticisini açıp explorer'ı çalıştırıyorum.

Bahsettiğin yöntemi denicem yarın sonucu yazarım.

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

Bilgisayarım simgesine sağ tık/özellikler/Gelişmiş/Başlangıç ve Kurtarma/Ayarlar/Düzenle

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

optin yazan yere AlwaysOff  yazıyoruz ve kaydediyoruz.

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=AlwaysOff /fastdetect

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek

nowalgin..  

arkadaşımız diyorki kapatmadan sorunu çözmek istiyorum. sen kapatmanın yolunu yazmışsın ;)

hocam

http://img390.imageshack.us/my.php?image=depsx0.jpg

şu şekildemi sendeki de ?

edit: öncelikle sorunu genel çözümlerini birleştirerek sana bir çözüm yolu sunucağımı söylüyorum ve başlıyorum :)

güzel bi antivirüs bul,ve yükle.güncellemelerini yap.

bilgisayarı kapat ve sistemi güvenli modda çalıştır.

bilgisayarının program ekle kaldır bölümüne gir ve yüklü codec pack'leri, codec leri kaldır..(gözüne çarpan ve bu soruna neden olabiliceğini düşündüğün diğer yazılımlarıda kaldır.)

sonra bilgisayarı güzelce bi virüs taramasından geçiriyosun.(tavsiye edilen güvenli modda tarama yapmak) silebildiği sistem dosyasını silsin önemli değil.

zaten güvenli moddayız,bir xp sp3 cdsi takıyosun ve başlat çalıştıra "sfc /scannow" yazıp,enter'a basıyosun.

sistem dosyaları tazeleniyor ve işlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. sonucu buraya yazarsan sevinirim..

valla kafama takıldı.yanlış anlama bu tabiri ama senin derdin resmen beni gerdi :) çöözülmesi için sabırsızlanıyorumm

..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek
    ustam denedinmi, denemedinmi bilmiyorum ancak sonucu buraya yazarsan çok sevinirim.

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek
    GrN bunu yazdı:

nowalgin..  

arkadaşımız diyorki kapatmadan sorunu çözmek istiyorum. sen kapatmanın yolunu yazmışsın ;)

hocam

http://img390.imageshack.us/my.php?image=depsx0.jpg

şu şekildemi sendeki de ?

edit: öncelikle sorunu genel çözümlerini birleştirerek sana bir çözüm yolu sunucağımı söylüyorum ve başlıyorum :)

güzel bi antivirüs bul,ve yükle.güncellemelerini yap.

bilgisayarı kapat ve sistemi güvenli modda çalıştır.

bilgisayarının program ekle kaldır bölümüne gir ve yüklü codec pack'leri, codec leri kaldır..(gözüne çarpan ve bu soruna neden olabiliceğini düşündüğün diğer yazılımlarıda kaldır.)

sonra bilgisayarı güzelce bi virüs taramasından geçiriyosun.(tavsiye edilen güvenli modda tarama yapmak) silebildiği sistem dosyasını silsin önemli değil.

zaten güvenli moddayız,bir xp sp3 cdsi takıyosun ve başlat çalıştıra "sfc /scannow" yazıp,enter'a basıyosun.

sistem dosyaları tazeleniyor ve işlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. sonucu buraya yazarsan sevinirim..

valla kafama takıldı.yanlış anlama bu tabiri ama senin derdin resmen beni gerdi :) çöözülmesi için sabırsızlanıyorumm

Dostum kusura bakma, bikaç gündür çok yoğun işlerim vardı pek meşgul olamadım bilgisayarla.

Dediklerinin (codec kısmı hariç) hepsini yaptım ve sorunu çözdüm. Sistem dosyası falan kalmadı nerdeyse alayına bulaşmış :)

İlgin içinde ayrı bi teşekkür ederim, mürit dayanışması bu olsa gerek :) 

Toplam Hit: 2829 Toplam Mesaj: 10