folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Veritabanından Gelen Veriyi Birden Fazla Yerde Kullanma [JS]

Veritabanından Gelen Veriyi Birden Fazla Yerde Kullanma [JS]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Bir web sayfam mevcut. Veritabanından gelen veriyi bu web sayfasında kullanıcının belirttiği kadar alanda kullanmam gerekiyor.

Daha açıklamak gerekirse;

Kullanıcıdan bir sayı girmesini istiyorum. Örnek olarak 5 dedi. Veritabanından aldığım veriyi 5 farklı yerde kullanmak istiyorum.

Not;
    - Veritabanından gelen veri değişik büyüklüktedir. Değişken olarak kullanılacak bir veri değildir. 10K sıralı veri (order by id asc) geldiği de oluyor.

Bunu javascript ile nasıl yapabilirim? Yani isteğim gizli bir yere yazdırıp ayrı ayrı yerlerde o veriyi kullanabilmek.

Umarım anlatabilmişimdir.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Ajax tarzı bir şey ile dbden o verileri aldığını varsayıyorum. cookie yada localstorage kullanarak kullanıcı tarayıcısında saklayabilirsin.

ontedi tarafından 10/Oca/21 13:13 tarihinde düzenlenmiştir

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

Ajax tarzı bir şey ile dbden o verileri aldığını varsayıyorum. cookie yada localstorage kullanarak kullanıcı tarayıcısında saklayabilirsin.

Evet, Ajax Post ile alıyorum sayfaya verileri 1 kez. Ama gelen veriler cookiede veya localstorage de saklanmayacak kadar büyük. 

Dediğim gibi 10K sıralı veri geldiği de oluyor.

Açıkçası şunu yapmak istiyorum tam olarak;

Çekilişe katılanları sıralı liste alıyorum ve 10 saniye boyunca bu kişileri random ekranda listeliyorum. 10 saniye sonra 1 kişiyi kazanmış olarak gösteriyorum.

2 talihli varsa katılanları 2 yerde, 5 talihli varsa 5 yerde göstermek istiyorum random döndürmek için.

Çekilişe katılan 50K kişi olursa 50K veriyi cookiede falan depolamam imkansız.

O yüzden bunu sayfanın bir köşesinde display:none; olarak gösterip o alanı istediğim tüm yerde nasıl gösteririm. Bunu merak ediyorum. :)

Çünkü aynı kişileri 5 talihli varsa, 5 yerde de veritabanından çekmek mantık dışı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Çözdüm, çok basitmiş. Nedense buraya yazdıktan sonra çözülüyor herşey. :D

$(function(){
      var $e = $('#anaDiv').clone();
      $('#KlonlanacakDiv').html($e);
    });

biri tarafından 10/Oca/21 15:41 tarihinde düzenlenmiştir