folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Video Edit İcin Ekran Kartinin Onemi Yardim

Video Edit İcin Ekran Kartinin Onemi Yardim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

B350 Prime Plus var anakart olarak. Sebebini tam olarak kestiremiyorum, format attım geçen gün. Programlar ssd'ye kurulu fakat videolar hdd'de olabiliyor boyut sebebiyle. Geçen gün format attım fakat pek bir değişiklik olmadı. Bios güncellemesi yaptım. Uyum sorununa gelecek olursak donanımdan hiç anlamam, bir arkadaşım topladı sistemi geçen sene Mayıs ayında. Hangi işlemler kasıyor; şöyle ki video attıktan hemen sonra hafif hafif kasmalar oluyor. Render'da çok fazla kasmasa da yine bir hantallık yok değil. Ayrıca işin enteresanı oyunlar da kasıyor. Misal Witcher 3... Aklım almıyor gerçekten.

Sony A7S2, Canon 5d Mark III, Canon 6D, GoPro, DJI Phantom, Black Magic gibi tonla kamera ve formatla çalışıyorum. Yani sabit bir kamera ya da formatla alıp veremediği yok, garezi bana :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

videoları hdd den çektiği için kasıyor olabilir.

adobe premiere kullanıyorsanız proxylerle çalışmayı deneyin.

proxy olayı şöyle;

örneğin 4k videolar ile çalışacaksınız, bunları proxy kullanarak 360p lik versiyonlarını oluşturuyorsunuz.

zaten premierede ön izleme yapacağınız yer hemen hemen bu çözünürlükte olacak, bu şekilde videolar üzerinde kasmadan işlem yapabileceksiniz.

render alırken ise orijinal videolar üzerinden renderı alıp size 4k çıktınızı verecek.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

mesut çevik bile yeni ipad pro da işliyor videoları ki ryzen işlemcili bir pc den daha hızlı olduğu için.

Günümüzde ekosistem uyumluluğu çok önemli , aynı donanımlı bir mac , windows a göre 2 kat daha hızlı video işleme yapabiliyor.

sana tavsiyem istanbulda isen applestore a git , bir ipadpro üzerinde video düzenlemesi için deneme yapı yapamayacağını sor.

https://www.youtube.com/watch?v=-ZpsliNmJLo

buradada gördüğün üzere sadece amatörler değil profesyoneller bile fonksiyonelliğe önem veriyor.

bir iphone x xs xsmax 8plus xr vb. cihazlarla çektiğiniz bir videoyu ipad pro da kurgulayarak

profesyonel bir iş ortaya çıkartabilirsiniz.

Şimdi biri sorarsa niye android değil apple ürünleri ile yapılıyor bu iş , taaaa note5 zamanı shiftdelete bunu denemiş ve sonuç hüsran olmuş samsung a sövüp apple ı yüzeltmişlerdi bazı basit hatalar yüzünden.

Ha illa böyle yap demiyorum ama çok daha pratik olur bence.

https://www.youtube.com/watch?v=xSp8volHX1I

bu arada fiyat için çok pahalı diyenler olacaktır.2,700 tl civarına teşhir ipad pro bulunabiliyor.

PanxeR tarafından 17/Şub/19 12:42 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1980 Toplam Mesaj: 14
edit sonyvegas video